Mazda 3 BM Skyactiv 10.000 Bakım

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herter'den Orhan ustayla görüşebilirsin. Yada Asalet ile görüşebilirsin yardımcı olur [member=481]dr_azoom[/member]
Herter otoyla az evvel 10 bin bakımı için görüşüp fiyat aldım:

Dexelia yağ 180 TL
Yağ filtresi 25 TL
Hava Filtresi 49 TL
İşçilik 100 TL

Toplamda 354 TL

Başayarı da aradım yine, onlarda detay olmadan 400-420 TL tutar dediler yalnız bunun içinde polen filtresi de var. Herter Polen filtresi için bakar duruma göre karar veririz dedi.

Sanırım Herter'e gideceğim bakıma.

[member=97]ktaskan[/member] senin tanıdığın eleman kimdi burda? Ben Yasin diye biriyle görüştüm servisten.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda Garaj üyesi olduğunu belirtmeyi ve selam söylemeyi unutma... ;)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Orhan ustayla konuştum önce o da fiyat bilgisi için Yasin'e aktardı, Asalet'in de ismini verdi telefonda bilgi almak için. Tamam o zaman doğru yerdeyim demektir. Yağ ve Hava filtresindeki cüzi fiyat artışı dışında bakım fiyatı değişmemiş gibi.

Dexelia yerine Castrol yağ kullanırsam 100-110 TL arası yağ fiyatı olur dedi bu arada. Kitapçıkta ne yazıyor bilmiyorum ama orjinalde şaşmamak lazım bu gibi durumlarda.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Mazda Garaj üyesi olduğunu belirtmeyi ve selam söylemeyi unutma... ;)

Tamam abi, cümleten mazdagaraj adına selam söylerim. İşlerimi organize edebilirsem kalıp izlemek de istiyorum aslında, bir buçuk saat sürüyormuş.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Orhan ustayla konuştum önce o da fiyat bilgisi için Yasin'e aktardı, Asalet'in de ismini verdi telefonda bilgi almak için. Tamam o zaman doğru yerdeyim demektir. Yağ ve Hava filtresindeki cüzi fiyat artışı dışında bakım fiyatı değişmemiş gibi.

Dexelia yerine Castrol yağ kullanırsam 100-110 TL arası yağ fiyatı olur dedi bu arada. Kitapçıkta ne yazıyor bilmiyorum ama orjinalde şaşmamak lazım bu gibi durumlarda.
Dexelia kullan.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Çağlar Herter i tercih edebilirsin, araç başında yapılan her işlemi gözlemleyebilir ve gerek usta gerekse yetkililerle muhabbet edebilirsin o esnada, fiyat da makul. Forumda [member=481]dr_azoom[/member] zaten servis müdürü pozisyonunda şu anda yardımcı olur her konuda.

kulaklarımın cınladığını hissetim , tabiri caiz ise top bende gereken ne var yapılmaya hazır şimdiden emin olabilirsiniz fakat kur'dan dolayı fiyatlarda azda olsa bi oynama var ama tam fiyat
sterseniz cıkartabilirim ;D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
kulaklarımın cınladığını hissetim , tabiri caiz ise top bende gereken ne var yapılmaya hazır şimdiden emin olabilirsiniz fakat kur'dan dolayı fiyatlarda azda olsa bi oynama var ama tam fiyat
sterseniz cıkartabilirim ;D
Bak hizmette sınır yok Çağlar teşekkürler Asalet.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Tamam abi, cümleten mazdagaraj adına selam söylerim. İşlerimi organize edebilirsem kalıp izlemek de istiyorum aslında, bir buçuk saat sürüyormuş.

[member=236]chacha[/member] numaram 0533 273 33 83 asalet sankazan herzaman alo diyebilirsin

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
[member=481]dr_azoom[/member] Asalet, [member=56]ezmocesteri[/member] Bülent,

Her ikinize de teşekkür ederim dostlar.

Tek merak ettiğim Perşembe günü (23 Nisan) açıksa eğer servis ben de rahat rahat aracın başında merakımı giderebilirim. Değilse bu hafta içi başka bir gün ayarlamaya çalışacağım.

Cumartesi gelmek isterdim lakin bu hafta sonu Mazda'nın memleketine seyahatim olacak. 5 günlük bir Japonya ziyaretim var. Gitmeden halledeyim diyorum.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Fırsat olsaydı görmek ve uğramak şahane olabilirdi, fotolar çekerdim sizin için ama maalesef Hiroşima yok planda. Tokyo ve Nagazaki'de olacağım. Geçen yıl gittiğimde dikkat etmemiştim hiç Mazda arabalara, o zamanlar markayla bu kadar içli dışlı değildim. Şimdiki bu ziyaret daha anlamlı olacak benim için.

Japonya ve Mazda demişken aklıma geldi, araca plaka seçerken sıradaki plakayı özellikle tercih etmiştim, 06 FJ .... FJ FuJi dağını simgeliyor benim için. O yüzden M3 e en uygun plaka bu olur demiştim. Kaldı ki, Japonların kültüründe de Fuji dağı çok önemlidir, Fuji San diye hitap ediyolar ve çok saygı duyuyorlar. Saygı duydukları kişilere, firmalara, özel isim olsun olmasın San ekiyle hitap ediyolar. Mesela bana Tepe San diyolar, ben de onlara Yamaguci San diyorum, vs...

Olayı yine seyahate bağlayım. Gitmişken Japonların ünlü Sakura festivallerini de görmeyi arzuluyorum, o topraklara özgü kiraz ağaçları bu mevsimde çiçek açıyorlar ve pembe renkli inanılmaz güzellikte bir görsel şölen oluyor Japon bahçe ve parklarında. Bahçe ve ağaç yetiştirme olayı Jpaonlarda çok önemli ve değerli.

Ülkemize geri dönersek, yaşayan tek ağaç kalmayıncaya kadar betona ve inşaata devam... Zırt towers, Pırt Rezidans, Hırt Villaları...Tey teeeeeey.:) :tey:

Hayırlı işler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bol foto ve akıcı bir anlatım isterük...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aynen fotoğrafla, belki bir Mazda bayisi bulursun, üç beş bir şey sorarsın Tepe San

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Güle güle git ve gel sağlıkla inşallah, Sonrasında da gezi ve gözlemlerle ilgili yazılı ve görsel bilgiler de iyi olur hani.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
[member=481]dr_azoom[/member] Asalet, [member=56]ezmocesteri[/member] Bülent,

Her ikinize de teşekkür ederim dostlar.

Tek merak ettiğim Perşembe günü (23 Nisan) açıksa eğer servis ben de rahat rahat aracın başında merakımı giderebilirim. Değilse bu hafta içi başka bir gün ayarlamaya çalışacağım.

Cumartesi gelmek isterdim lakin bu hafta sonu Mazda'nın memleketine seyahatim olacak. 5 günlük bir Japonya ziyaretim var. Gitmeden halledeyim diyorum.

23nisan calışıyoruz servisimiz aktiftir , fakat ben öğle sonu gb şirkette olurum malum 23nisan ve oğlumun okulda gösterisi var , bu arada güzel yolculuklar dilerim , magnet isterim :)

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Çok güzel haber, 23 nisan öğleden sonra gelirim inşallah bi aksilik olmazsa. Sabahtan ararım yine de randevu için.

Üst Alt