Mazda 3 BM Aracımı Nasıl Daha Basık Yaparım

doganspot

Sessiz
mrb arkadaslar aracimda spor helezonlar takili.ama ben dahada basik durmasini istiyorum spor helezonlari kestirmek istemedim helezonlari kestirmeden biraz daha dusurebilirmiyiz burda tecrube sahibi olan arkadaslardan yardim bekliyorum syg.
7995d47adb980a56e9a46bbbc4bca8f2.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doganspot

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
c2eda7a8d8878adcb1dad3d6ba42a022.jpg

yapmak istediğim

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Daha alçak yaylar takabilirsin. Air sistemi olabilir. Amortisörden çanak aklçatma vs. yapılabilir.
Bu adamlar bu işin piri gibi görünüyor. Yalnız kesinlikle o kadar alçatmanı tavsiye etmem aracın dengeleri ayarları herşeyi alt üst olur sonra pişman olma.
http://www.basaranamortisor.com/

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yapmak istediğin şekli tasvip etmesem de, sevmesem de; zevkine saygı duyuyorum... Ancak; o şekilde aracı kullanmak ne kadar zevk verir işte orası muamma... Özellikle; ülkemiz yollarında ilk önce verdiğin paraya ve emeğe yazık olur sonrasında da arabaya...

doganspot

Sessiz
air sistemini dusundum aslında ama cokta saglikli olmadigini soylediler aracin bikac yerinde islem yapilmasi gerektiğini ve suspansiyonun daha sert olacagini dediler bende vazgectim.arac orjinalinde 18 inc jantli biliyorsunuz basmak yerine 19 inc mazda 6 janti takilabilirmi acaba.yada takılırsa nasil olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
air sistemini dusundum aslında ama cokta saglikli olmadigini soylediler aracin bikac yerinde islem yapilmasi gerektiğini ve suspansiyonun daha sert olacagini dediler bende vazgectim.arac orjinalinde 18 inc jantli biliyorsunuz basmak yerine 19 inc mazda 6 janti takilabilirmi acaba.yada takılırsa nasil olur.

Öncelikle belirteyim bu benim şahsi düşüncem;

Ben 14 jant Mazda 626'dan 16 Jant Mazda 3'e geçtiğimde çok yadırgadım, alışmakta zorlandım... Direksiyon ağır geldi ve her tümseği/çukuru hissediyor gibi geldi ki, kısmen bu doğru...

Bu yüzden 16 üstü jantı düşünemiyorum bile ki; sen 18'den 19 mu yapayım diyorsun... Jant lastik ebatlarını değiştirmenin artısı ve eksisi vardır muhakkak... En bariz olanı konfordan vazgeçiyor olmaktır bence...

Bu konuda, naçizane tavsiyem; eldeki standart imkanlar ile bir-iki santim yani gözle fark edilir şekilde bas, geri kalanı daha önce yazdığım gibi hem emek hem maliyet kaybı olacaktır...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Öncelikle belirteyim bu benim şahsi düşüncem;

Ben 14 jant Mazda 626'dan 16 Jant Mazda 3'e geçtiğimde çok yadırgadım, alışmakta zorlandım... Direksiyon ağır geldi ve her tümseği/çukuru hissediyor gibi geldi ki, kısmen bu doğru...

Bu yüzden 16 üstü jantı düşünemiyorum bile ki; sen 18'den 19 mu yapayım diyorsun... Jant lastik ebatlarını değiştirmenin artısı ve eksisi vardır muhakkak... En bariz olanı konfordan vazgeçiyor olmaktır bence...

Bu konuda, naçizane tavsiyem; eldeki standart imkanlar ile bir-iki santim yani gözle fark edilir şekilde bas, geri kalanı daha önce yazdığım gibi hem emek hem maliyet kaybı olacaktır...

veli babanın düşünceleri candır cacandır..dıkkate alınırsa faydalı olacağını düşünüyorum...saygılar

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
19" taksan da basıklık konusunda bir şey fark edeceğini düşünmüyorum, taktığınız alçaltma kiti kaç cm di, biraz daha düşüğü var mı orjinal olarak?

maytalman52

Katılımcı
Aracı alcaltmışsınız zaten jantın 19 olmasının aşırı eksisi olabilir. Bence yapman gereken şey araca marşpiyel takmak sağ sol ön arka uygularsan araba daha basık görünecektir ve daha şekil görünecektir

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Her türlü güzel makina zaten arkadaşlar. Az daha basarsan süremeyebilirsin hocam. @maytalman52 Harun haklı. Marşpiyeller bu işi tatlandırır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

doganspot

Sessiz
19" taksan da basıklık konusunda bir şey fark edeceğini düşünmüyorum, taktığınız alçaltma kiti kaç cm di, biraz daha düşüğü var mı orjinal olarak?
kac cm oldugu hakkinda bilgi sahibi deilim araci alirken mazda servisinden spor helezon istedik verdiler bizde uyguladik.
mazdanin kendi orj spor helezonu oldugunu biliyorum.daha kisa olanlari varmidir bilmiyorum

doganspot

Sessiz
fikirlerinizi benimle paylastiginiz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim.sanirim araca bu sekilde binmeye devam adicem.bu haliylede cok hos duruyor ama basik araba herzaman daha hos duruyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Servisten alçaltma kiti aldıysanız eibach markadır yüksek ihtimalle 3 cm'dir. Gayet yeterli...

Üst Alt