Mazda 3 BL (2009-13) Vites Topuzu (MT) Deri Değişimi (Fotoğraflı)

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Gayet güzel olmuş.
Benim araçta da bu deri problemli.
Yapıştırma uzun ömürlü olmaz diye tahmin ediyorum. Deri zaten uzun ömürlü olmaz.
Harici bir vites topuzu arıyorum.
Uygun bir şey gören duyan var mı?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gayet güzel olmuş.
Benim araçta da bu deri problemli.
Yapıştırma uzun ömürlü olmaz diye tahmin ediyorum. Deri zaten uzun ömürlü olmaz.
Harici bir vites topuzu arıyorum.
Uygun bir şey gören duyan var mı?

orjinali zaten yapıştırmalı , dikiş vs yok . Topuz 2 parça olduğu için arada sıkışıyor gayette sağlam oluyor.
Bu arada iyi hortlatmışsın unutmuştum bu konuyu :D

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Konu hort.
Aldığım vites topuzu vidalı olmadığından sağa sola dönüp duruyor.
Orjinalini de deri kapladık. Ama vidayı fazla sıkmışız. Vidayı tutan yerinden kırıldı.
Tekrar başa döndük.
Vites topuzu tavsiyesi lazım? Burada öyle bir malzeme bulmam mümkün değil. Vidalı montaj özellikli düzgün bir topuz gören olursa da alsın ben parasını vereyim:)

Özellikle Bj kasanın vites topuzunu bulan olursa lütfen bana ulaşsın.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Vites topuzu resimde de görüldüğü üzere gri kısmı baya bi mafolmuş eski sahipleri çok güzel kullanmışlar arabayı sağolsunlar. Ben bu kısmı Gri boyayla kapatmak istiyorum. Sizce nasıl durur ya da var mı önerebileceğiniz bir gri boya kapatabileceğim ? Aynı solmalar deri kısmında da var orayı da siyah deri boyası ile boyamak istiyorum. Daha önce yapan oldu mu ya da yapılsa nasıl durur ne dersiniz ?

VİTES.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Vites boyanır ama hangi boya kullanılır? Bilenler birazdan yazar, deri kısımlar için İbrahim Derby boya kullanıp birkaç kat atıp üzerine LAG cila çekmişti, işe yarıyor.

Son düzenleme:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abi ben biraz orjinalci kafadayım aliexpress deki vitesler pek hoşuma gitmedi :)

Orjinal her zaman güzel olacak diye birşey yok hocam. :) Deri direksiyon kılıfı konuma göz atmanı tavsiye ederim. Bu deri vites topuzu ve el frenini de ekleyip direksiyonla uyumlu yapmayı düşünüyorum ben. Vites topuzundaki çizikler sendeki kadar kötü değil ama yine derahatsız ediyor beni.

Üst Alt