Mazda 3 BL (2009-13) Virajda Koltuk Oynama Sorunu ve Çözümü (Fotoğraflı)

isler.ramazan

Katılımcı
Sağa ve sola dönüşlerde koltuğum oynama yapıyordu bende sonunu düşünen kahraman olamaz desturuyla aldım elime lokma takımı nı giriştim öncelikle bu işlerden hiç anlamam.
İlk olarak koltuğu geri yatırıp başlığı çıkarıyoruz, koltuğu tutan 4 somun var kapaklarını çıkarıp önce somunları söküyoruz daha sonra hava yastığının jakını çıkarıyoruz çıkarması basit korkmayın sonra koltuğu çıkarıyoz.
f83bebe0336398ad0493b179b385e0ca.jpg
ccbb3c1bc8362bff08c6719fc6318edb.jpg
ed8a38e80b9ac5ae2a57986780dd217d.jpg
c3705f466fafc0cde7e0b7e2e22cbfdf.jpg
48855d9de4fcbaa61d1d9b50025fa5bf.jpg
resimlerde görünen 4 adet pula benzer segman var bu segmanların arası açıktır muhtemelen işte o boşluğu aldoğınızda sorun ortadan kalkıyor ben 15 numara idi sanırım bir lokma anahtarını vurarak o segmanların boşluğu nu aldım. dip not koltuğu sökmek için lokma takımı lazım enazından ben öyle hallettim saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ellerine emeklerine sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler... Benim gibi cesareti olmayanlar için teşvik edici hareketler bunlar... Çok şükür ki; böyle bir sorunum yok... :)

isler.ramazan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ellerine emeklerine sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler... Benim gibi cesareti olmayanlar için teşvik edici hareketler bunlar... Çok şükür ki; böyle bir sorunum yok... :)
Eyvallah abi. Yazmayı unutmuşum eğer bu segmanların biri eksikse, ki ben aracı aldığımda eksikti araya araya izmir yeni otomotivde bulmuştum 3 adedini 10tl ye

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Paylaşım için teşekkürler hocam, bu işleri insanın kendisi yapması lâzım, çok iyi yapmışsın. O boşluk neden oluştu yoksa drift mi yapıyorsun köyde

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
tam benlık bir etkınlık....:)
kafama takılan bıkac soru var şimi:
-lokma takımı ne demek
-koltugun el frenı tarafını nasıl soktun ,elın sıgdımı cıvata kısmına
-segman ne demek

Üst Alt