Mazda 3 BL (2009-13) Tampon Hasarı, Değişime Gerek Var Mı?

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Merhabalar,
Bugün üniversiteden çıkıp okuldaki dersime yetişmeye çalışırken büyük oranda kafamın başka yerlerde olmasından biraz da bilmediğim yol olması nedeniyle biten yolu fark edemedim :( virajı alamadım frene bastım toparlayabildiğim kadarıyla toparladım şükürler olsun direğe filan çarpmadan tarlaya çıkarak ucuz kurtardım.Ön tamponun değişmesine gerek var mı sizce ? Bu haliyle plastikleri kaynatıp ön tampon yarım olarak boyanacak dediler. Değiştirmek mi onartmak mı bilemedim. Malum ön tampon değişimi plastik olmasına rağmen ülkemizde pek hoş karşılanmıyor.
ihtiyaç olursa tampon vs parçayı uygun olarak nereden temin edebilirim bilginiz var mı ? Bir de boyayı makineyle belirleyip boyacıya hazırlatırız dediler orijinal gibi olur mu başka şekilde bulabilir miyim

Ekli dosyalar

• mazdaa.jpg
    mazdaa.jpg
    108.1 KB · Görüntüleme: 203
  • mazda.jpg
    mazda.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 197

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
boyayı tuttururlar sıkıntı olmaz. tamir için kolay biryer. değişecek parçayı anlamadım siyah yer kırık mı ben sis farı yeri sandım. Geçmiş olsun ufacık nazarlık

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun hocam, onarımı mümkün biyer değişime gerek yok bence...

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
boyayı tuttururlar sıkıntı olmaz. tamir için kolay biryer. değişecek parçayı anlamadım siyah yer kırık mı ben sis farı yeri sandım. Geçmiş olsun ufacık nazarlık
Teşekkürler siyah yer kırık sis lambasında da kılavuz bölümünde kırıklık var. Ampülü de kırılmış. Tampon alt tarafında fotoğrafta görülen küçük kırık var.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Geçmiş olsun hocam, onarımı mümkün biyer değişime gerek yok bence...
Teşekkürler inşallah öyle olur. Sis lambası değişimi gerekebilir gibi duruyor. İnternette de pek bulamadım 2.nesil için yedek parça bulmak zormuş gerçekten.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu işlerin ehli insanlar değişime gerek duymadan sorunu çözebilirler hocam... Ama bu ehil kişileri bulman gerek...

Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...

Siyah çerçeve ile sis lambası bulman gerek.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Bu işlerin ehli insanlar değişime gerek duymadan sorunu çözebilirler hocam... Ama bu ehil kişileri bulman gerek...

Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...

Siyah çerçeve ile sis lambası bulman gerek.
teşekkürler abi. İşten anlayan tanıdık usta var. Ama parça konusunda sıkıntı yaşıyorum tamiri yaptırsam da parçayı internetten bulamadım henüz.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok geçmiş olsun, ben de yakın tarihte tampon ucunda azıcık hasar yaşadım, kesinlikle değişime gerek yok, ayrıca şasi numaranızdan boya kodunuzu öğrenip aynı boyayı kullanın, karışım felan uğraşılmaz boya zaten belli.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
[member=89]ali_semet[/member] hocam en yakın zamanda mazda 3 için çıkmacıları arıyan sendin bu konuda yardım edebilirmisin? Numaraları duruyorsa tabi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok geçmiş olsun, ben de yakın tarihte tampon ucunda azıcık hasar yaşadım, kesinlikle değişime gerek yok, ayrıca şasi numaranızdan boya kodunuzu öğrenip aynı boyayı kullanın, karışım felan uğraşılmaz boya zaten belli.

O boya karışım ile elde edildiği için öyle diyorlar Bülent... Başıma geldiği için biliyorum... Mazda'nın orijinal renkleri zaten bir çok karışımdan elde ediliyor...

Kemal hocam, parçalar için çıkmacılara bak öncelikle, olmadı Gören Oto, olmadı Kocaeli Gülünce Otomotiv... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O boya karışım ile elde edildiği için öyle diyorlar Bülent... Başıma geldiği için biliyorum... Mazda'nın orijinal renkleri zaten bir çok karışımdan elde ediliyor...

Kemal hocam, parçalar için çıkmacılara bak öncelikle, olmadı Gören Oto, olmadı Kocaeli Gülünce Otomotiv... ;)
Abi mutlaka karışım tabi de halihazırda bir boya kodu mevcut ya ondan dedim zaten.

ali_semet

Katılımcı
hocam değişimi orjinal çıkma olarak düşünüyorsanız en doğru ve güvenilir adres ankara çavuşoğlu fiyatları da uygun tutuyorlar.
http://www.mazdacikmaparca.com/iletisim
ayrıca şahıs olarak numara isterseniz onları da verebilirim. istanbulda ercan bey var en son iki yıl önce çıkma kaporta aksamları satıyordu kendisi istersen numarasını verebilirim.tabi bi de öner bey var ama onda kaporta aksamı var mı bilmiyorum

ali_semet

Katılımcı
unuttum kusuruma bakmayın geçmiş olsun nazarlık olmuş çok büyük bişey değil ama mutlaka halledilir. sis farı için bursa da yarın japon parçaları satan yerleri gezicem isterseniz sizin için araştırayım. eğer whatsapp ınız varsa anında foto da gönderebilirim. nasıl isterseniz.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
İyi dilekler için teşekkürler başımdan geçen en ciddi kaza buydu Allah hepimizi daha beterinden saklasın. Bazen gözle görülmekte zorlanılan küçücük bir cizik canımızı sıkar ama o an bunların hiçbir önemi olmadığını anlıyor insan

maytalman52

Katılımcı
Geçmiş olsun bence de değişime gerek yok internette bu sekil tampon hasarlarının tamirini yapan yerler vardı araştırırsanız bulabilirsinz

ali_semet

Katılımcı
İyi dilekler için teşekkürler başımdan geçen en ciddi kaza buydu Allah hepimizi daha beterinden saklasın. Bazen gözle görülmekte zorlanılan küçücük bir cizik canımızı sıkar ama o an bunların hiçbir önemi olmadığını anlıyor insan

Allah can sağlığı ve sabır versin.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
unuttum kusuruma bakmayın geçmiş olsun nazarlık olmuş çok büyük bişey değil ama mutlaka halledilir. sis farı için bursa da yarın japon parçaları satan yerleri gezicem isterseniz sizin için araştırayım. eğer whatsapp ınız varsa anında foto da gönderebilirim. nasıl isterseniz.
Teşekkürler ilginiz için yarın sabahki duruma göre belli olacak değişip değişmeyeceği. Eğer yolunuzun üzerinde olacaksa ve zahmet olmazsa memnun olurum 5065771733 numaram.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Kaskodan yaptırmıyorum ama sizce doğru mu. Bu kadarcık bir şey için tampon çamurluk vs değiştirip hasarı şişirirler. Kasko delinir hasarsızlık delinir diye kaskoyu kullanamıyoruz :) Amacım hasarı gizlemek değil satarken en küçük eksiğine kadar söylerim fotoğrafları da gösteririm zaten ama yok yere pert araba muamelesi görmesini istemem guzunun :)

Üst Alt