Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) Tam Sol Yaparken Direksiyon Yalpalama

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında tolga tarafından paylaşıldı.

1. tolga

tolga Sessiz

Iyi aksamlar arkadaslar.mazda 3 otomatik aracim var.direksiyon tam sol hareket halindeyden yalpaladigini farkettim.tam sag yapip hareket halinde oldugumda daha az yalpa yapiyor. Ve yine soldan yalpaliyormus gibi.bana normal gibi gelmedi.boyle bir sorunu olan veya fikri olan varmi tesekkurler

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Fikrim yok ama ben olsam bijonları bi kontrol ederdim...

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bence normal bir şey değil mi bu?

Direksiyonu tam sağ veya tam sol yapınca zaten aracın hareket kabiliyeti kısıtlanır, ön tekerler tam sağ/sol yaptığı için aracın yürüme yönü ile tekerlere verilen güç arasında çekişme olur ve bu çekişme size yalpa şeklinde yansımış olabilir diye tahmin ediyorum...

4. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

araç iyi bir rot ayarı istiyor tam turlarda sekme yapıyor aracınız 4 teker den rot ayarlı iyi bir rot ayar ustası bulun sorun çözülsün ..

ezmocesteri bunu beğendi.
  5. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    bende de vardı benzer sıkıntı, sağa dönüşlerde araç önden kayıyor gaz yemiyor gibi bir his oluşuyordu, adem ustamın dediğim gibi sekme yapıyordu galiba ve direksiyon sertleşiyordu
    başka bir rotçuya gittim tekrar ayar yapıldı, şu an yok gibi sıkıntı, tabi bir de lastikler de çok büyük etken, benimkiler hem eski hem de yönlü lastik,
    olsa da önemsemiyorum, yaza nasipse alt takım komple adem ustamın elinden geçer, lastikler yenilenir :)

Adem Usta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş