Mazda 3 BL (2009-13) Sunroof Açılmıyor?

thelight

Sessiz
malum kış ayında cam sunroof pek açmıyoruz bu pazartesi farkettim ki sunroof açılmıyo nedeni ne olabilir geçen hafta arabayı yıkamaya vermiştim o yüzden olabilir mi acaba öncesinde çalıştığından kesinlikle eminim sigara içtiğimden duman çıksın diye açmıştım

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
malum kış ayında cam sunroof pek açmıyoruz bu pazartesi farkettim ki sunroof açılmıyo nedeni ne olabilir geçen hafta arabayı yıkamaya vermiştim o yüzden olabilir mi acaba öncesinde çalıştığından kesinlikle eminim sigara içtiğimden duman çıksın diye açmıştım
Sigortasını Kontrol Etmekle Başlayabilirsin..

thelight

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
şöför tarafından baktım sigortasına ama bulamadım muhtemelen yolcu tarafındaki sigorta kutusunda.araçtan indiğimde kapıyı kapatırken biraz elektrik çarpması oluyo bndeki elektrik fazlalığından mı bilemedim:) o yüzden karıştırmak istemedim daha büyük sıkıntı çıkarmasın diye

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eski bir araç olsa mekanik sıkıntılar olabilirdi ama böyle model bir aracın mekaniğinde bir problem olmaz, sorun elektriksel düşüncesindeyim

Geçmiş olsun, kolay gelsin

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Açma ya da kapama tuşuna baktığınızda mekanik sesi geliyor mu ? yani mekanizmaya elektrik gittiğine dair bir işaret veya ses var mı ? Benim sunroofta da olmuştu fakat elektrik geliyordu küçük bi kıpırdama olup kalıyordu sonrasında yeniden programlamıştım.

Ank06

Sessiz
Aynı sorun bende de olmuştu Antalya'da bulunan yetkili servis iki dakikada halletti parada istemediler. Tuşa uzun süreli basılı tutunca hafızasını sıfırlanıyormuş.Motorda bulunan sigorta panellerinden yeniden programladı sunroofu işini bilen bir usta iki dakika halleder sorununu.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Aynı sorun bende de olmuştu Antalya'da bulunan yetkili servis iki dakikada halletti parada istemediler. Tuşa uzun süreli basılı tutunca hafızasını sıfırlanıyormuş.Motorda bulunan sigorta panellerinden yeniden programladı sunroofu işini bilen bir usta iki dakika halleder sorununu.

M3 sahiplerinin aklında bulunsun

Bilgilendirme için teşekkürler

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
Merhaba mazda 3 sunroof calışmıyor sigortası atmış olabilirmi sigorta sı nerede oluyor İcerideki panale baktım ama frk edemedim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İki yerde sigorta paneli var; aracın içinde (BL kasa da nerede bilmiyorum) ve motor kaputunun altında. :) İşe sigortayı kontrol ile başlamak en güzeli, düğmeye bastığında hiç tepki yoksa (tık sesi vb.) muhtemelen sigorta atmış olabilir ancak bunun da sebebini araştırmak gerek. Kolay gelsin.

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
Arac icindeki sıgorta panelini biliyorum ama buradaki sigortaların hangisi sunroof dun oldugunu anlamadım sunroof un dugmelerine basınca hic tıkırtı veya ses gelmiyor ayrıca kumandaya uzun basınca camlar ve sunroof acılıyodu şimdi sadece sunlof acılıyor samsunda servıste yok bir yere goturdum tuşu bozuk dedi mazda da tuş takımı 750 dendi ama bana tuş takımı bozuk gelmiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arac icindeki sıgorta panelini biliyorum ama buradaki sigortaların hangisi sunroof dun oldugunu anlamadım sunroof un dugmelerine basınca hic tıkırtı veya ses gelmiyor ayrıca kumandaya uzun basınca camlar ve sunroof acılıyodu şimdi sadece sunlof acılıyor samsunda servıste yok bir yere goturdum tuşu bozuk dedi mazda da tuş takımı 750 dendi ama bana tuş takımı bozuk gelmiyor

İşinin ehli elektrikçi halleder... Muhtemelen sigorta gibi duruyor. Tuş takımı olsa mutlaka biri çalışırdı diye tahmin ediyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tus takimi cikarip baktinmi?

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
Tuş takımını cıkarıp baktım sorun yok gibi gözukuyor serviş tuş takımını degişmek gerekir demiş 800 tl istedi ama sorun tuş takımından olsa arabanın arabanın anaktar kumandasına basılı tuttugumda acılıyordu şimdi acılmıyor bence tuş takımından digil vaktım olupda elektirikciyede gideemedim sunroof sigortasınıda bulamadım panalde yazmıyor kimsede yardımcı olmadı sitede mazda arabadanda anlayan fazla kımse yok zaten helede samsunda servis bile yok gotturdugum yer tuş takımından dıyo degişelim ama garanti vermiyo 1 bin tl veripte olmucak bir şey yapmak mantıklı digil mazda guzel araba ama satmayada kıyamıyorum ama bakım masrafları cok pahalı 1 yılda 3 defa servıse gıttım 3 bın tşye yakın para gitti servis sıkıntısıda cok faZla sorun cıkartıyo yeni kasa almayı dusunuyodum ama şu şartlarda volvo bmw bile alamak mazdadan daha hesaplı olur mazda nın turkiye pazarı bitmiş adamlar guzel araba yapıyolar ama sonrası yok alıyosumnbiniyosun ama sorun cıkınca muhaddab bulamıyosun turkiye şartlarında mazdadan vaZ gecemesemde sonrakı alıcagım araba mazda olmuyacak gibi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Elektrikçiye gidememişsiniz dert yanıyorsunuz.
Hangi marka da olsa servis anlamaz zaten.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tuş takımını cıkarıp baktım sorun yok gibi gözukuyor serviş tuş takımını degişmek gerekir demiş 800 tl istedi ama sorun tuş takımından olsa arabanın arabanın anaktar kumandasına basılı tuttugumda acılıyordu şimdi acılmıyor bence tuş takımından digil vaktım olupda elektirikciyede gideemedim sunroof sigortasınıda bulamadım panalde yazmıyor kimsede yardımcı olmadı sitede mazda arabadanda anlayan fazla kımse yok zaten helede samsunda servis bile yok gotturdugum yer tuş takımından dıyo degişelim ama garanti vermiyo 1 bin tl veripte olmucak bir şey yapmak mantıklı digil mazda guzel araba ama satmayada kıyamıyorum ama bakım masrafları cok pahalı 1 yılda 3 defa servıse gıttım 3 bın tşye yakın para gitti servis sıkıntısıda cok faZla sorun cıkartıyo yeni kasa almayı dusunuyodum ama şu şartlarda volvo bmw bile alamak mazdadan daha hesaplı olur mazda nın turkiye pazarı bitmiş adamlar guzel araba yapıyolar ama sonrası yok alıyosumnbiniyosun ama sorun cıkınca muhaddab bulamıyosun turkiye şartlarında mazdadan vaZ gecemesemde sonrakı alıcagım araba mazda olmuyacak gibi
Sitede kimse yardımcı olmuyor, cümlesini oturmuş olduğun sitede diye yorumluyorum. :) Forum için dediysen eğer, kusura bakma henüz kişilerin ayağına hizmet götüremiyoruz. :(

Konu hakkında bilgisi veya yorumu olanlar yazmış, daha önce forumda böyle bir sorun bildiren de olmadı. Sigorta panelinde bu soruna ait olabilecek sigortayı bulamadığını yazmışsın. Öncelikle bu durumu netleştirmek gerekir.

Ayrıca, içinden çıkılmaz gibi görünen her sorunda, Mazda sahiplerinin satcam ben bunu yaa, moduna girmelerini de duygusal olmalarına bağlıyorum.

İşinin ehli bir elektrik ustasına götürmek en doğru şey şimdilik. Şu haliyle satmak da etik değil. ;) Kolay gelsin.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Hangi sigorta ne işe yarar, Aracın kullanma klavuzunda yazması gerekir.

Üst Alt