Mazda 3 BL (2009-13) Sübap Sorunu ve Değişimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
biz servis olarak 2500'e yapıyoruz

Yapılan iş ve takılan orijinal parçaların 6ay / 10.000km garanti kapsamında , kapısına Mazda tabelesı takan İle yetkili servisimizin fiyatları aynı hatta biraz daha düşük kalıyoruz
Kapak işlemleri serviste mi yapılıyor yoksa dışarıda mı?

Alper383838

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011
Araç Renk ve Tip
Gri
Aracım 2011 model mazda 3 yaklaşık 1 hafta önce arıza lambası yanması sebebi ile özel bir servise gittim. Aracımda ilk çalıştırmada çok az şekilde titreme sorunu var hareket ettiğimde herhangi bir sorun yok ve herhangi bi güç kaybı çekişten düşme yaşamıyorum PC ye bağladıklarında 1 silindir tekleme arızası verdi , sorunun bobinlerde olabileceğini söylediler fakat bobinlerin yer değişikliklerini yaptığımızda arıza halen 1 silindir olarak devem etti. sonrasında arızanın siboplarda olduğunu söylediler ve değişim yapılacağını belirttiler. Ben her ihtimale karşı başka bir özel servise gittim sibop arızasında motorda ki titremenin daha şiddetli olacağını ve çekişten düşeceğini söylediler sorunun bobinlere giden kablolarda veya beyne giden elektrik tesisatında olabileceğini söylediler... yani anlayacağınız bir haftadır tamirci tamirci geziyorum ama net bir cevap bulamadım...

NOT: lpg 40000 km oldu BRC marka.

İstanbul Büyükçekmece'de ikamet ediyorum, yakın servis tavsiyesi alabilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aracım 2011 model mazda 3 yaklaşık 1 hafta önce arıza lambası yanması sebebi ile özel bir servise gittim. Aracımda ilk çalıştırmada çok az şekilde titreme sorunu var hareket ettiğimde herhangi bir sorun yok ve herhangi bi güç kaybı çekişten düşme yaşamıyorum PC ye bağladıklarında 1 silindir tekleme arızası verdi , sorunun bobinlerde olabileceğini söylediler fakat bobinlerin yer değişikliklerini yaptığımızda arıza halen 1 silindir olarak devem etti. sonrasında arızanın siboplarda olduğunu söylediler ve değişim yapılacağını belirttiler. Ben her ihtimale karşı başka bir özel servise gittim sibop arızasında motorda ki titremenin daha şiddetli olacağını ve çekişten düşeceğini söylediler sorunun bobinlere giden kablolarda veya beyne giden elektrik tesisatında olabileceğini söylediler... yani anlayacağınız bir haftadır tamirci tamirci geziyorum ama net bir cevap bulamadım...

Adem usta güngörene gidin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Muhtemelen sübap sorunu var. Bobinlerin yeri değiştirildi ve yine aynı silindir de sorun varsa sorun ateşlemede değil gibi.

www.mazdaekinci.com

Adem Ustam'uğramanı tavsiye ederim. İşinin ehli Mazda Ustasıdır.

dilekci06

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Ateş Kırmızı
biz servis olarak 2500'e yapıyoruz

Yapılan iş ve takılan orijinal parçaların 6ay / 10.000km garanti kapsamında , kapısına Mazda tabelesı takan İle yetkili servisimizin fiyatları aynı hatta biraz daha düşük kalıyoruz
Burda 2500 e yapıyoruz yazmışsınız ama bana 3200-3500 arası fiyat verildi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Teşekkür ederim cevabınız için. Mazda piyasasını çok iyi bilmiyorum. En son 54 e anlaştık gibi. Fiyat nasıl acaba
Piyasaya bak 10 ayda 10 bin artmış :)

Bakalım bir subap macerasına da ben atılıyorum sanırım:( motor arıza ışığı yanıyor tatili bekledim bir ayı geçti yanalı ustaya yarın gidecem.Ilk çalıştırmada zorlanma ve abartılı bir titreme yok stop etme hiç yok. Titreme bazen mesela 4.viteste giderken hızı azaltıp vites kucultmeden önce titreme oluyor bazen.insallah buji vs küçük bir masrafla kurtarırım :)

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Piyasaya bak 10 ayda 10 bin artmış :)

Bakalım bir subap macerasına da ben atılıyorum sanırım:( motor arıza ışığı yanıyor tatili bekledim bir ayı geçti yanalı ustaya yarın gidecem.Ilk çalıştırmada zorlanma ve abartılı bir titreme yok stop etme hiç yok. Titreme bazen mesela 4.viteste giderken hızı azaltıp vites kucultmeden önce titreme oluyor bazen.insallah buji vs küçük bir masrafla kurtarırım :)
Arıza koduna bakılsın anlaşılır abi. Baktın ateşleme hatası kompresyon testi yaptırırsın baktın subap çıktı gittiği yere kadar gidersin. Bir yandan da yavaş yavaş subaplar conta takım seti vs alırsın. Bütçeye tamamen yüklenmemiş olursun. Son gittiği yerde de senden çıkacak bi işçilik kalır.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Arıza koduna bakılsın anlaşılır abi. Baktın ateşleme hatası kompresyon testi yaptırırsın baktın subap çıktı gittiği yere kadar gidersin. Bir yandan da yavaş yavaş subaplar conta takım seti vs alırsın. Bütçeye tamamen yüklenmemiş olursun. Son gittiği yerde de senden çıkacak bi işçilik kalır.
Evet öyle yapmak daha mantıklı çok acele etmek istemiyorum dogru teşhis koyacak usta kaliteli parca bulana kadar beklerim. Ilk firstta parca degisimini ustaliktan sanan eli biraz anahtar tutan kisilerdense garajın onerileri daha onemli benim için. Enistem rektefiyeci onunla beraber tavsiye ettigi ustanin yanına gideyim bakalim insallah baska küçük bir arizadir:)

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Mazda kullanıcısı olunca insan olmayan birseyden bile kafaya takabiliyor. 2012 mirai kullanicisiyim araç 110 binde subaplar en son 50 bin km de değişmiş. Araçta hicbir belirti sorun yok fakat mazda 60-70bin km de yeni subap ister mantığı ile diken üzerindeyim değişmeden rahat etmeyecek içim galiba :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda kullanıcısı olunca insan olmayan birseyden bile kafaya takabiliyor. 2012 mirai kullanicisiyim araç 110 binde subaplar en son 50 bin km de değişmiş. Araçta hicbir belirti sorun yok fakat mazda 60-70bin km de yeni subap ister mantığı ile diken üzerindeyim değişmeden rahat etmeyecek içim galiba :)
Belirtileri vermeden sırf içim rahat etsin diye değiştirme bence.

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Sen diosan doğrudur veli abi bildigim kadarı ile araç soğukken rölantide aşırı titreme ve çekişte azalma oluyomuş o zman bunları bekleyeyim :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Brc mi var ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İlk defa duyuyorum... :)
Bildiğim tek MGS budur :D

images.jpeg

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
obd bağlantısı ile araç ecu'sundan aldığı düzeltme değerlerine göre enjeksiyon yapar (Zenit Pro ECU'lu sistemleri). HPI Enjektörleri kore malı keihin muadili diye hatırlıyorum. Bileşenleri iyi bir kit, regülatörü zaten yerli olarak kendisini kanıtlamış bir regülatör, bayii ağı genişledikçe piyasada iyi bir yere geleceğini düşünüyorum. Sessizliği ve özellikle enjektörlerin kalitesi çok iyi

Ekli dosyalar

• SmartSelectImage_2018-05-26-22-20-43.png
    SmartSelectImage_2018-05-26-22-20-43.png
    742.5 KB · Görüntüleme: 26

Tical

Katılımcı
Usta bu kotu ic giciklayici bir durum.Soyleki pejo 206 kullaniyorum ve isyerine geldim.Is cikisi arabanin suyuna bakayim dedim.A bi baktim radyator kapagi yok ve su kalmamis.Bi tamirci araban conta yakmis dedi.Baska bir tamirci sikinti yok dedi ve boyle kullanmaya devam ettim ama ha hararet yapti ha yapcak derken ayar olmustum.:):)

Üst Alt