Mazda 3 BL (2009-13) Stop Lambasında Buharlaşma

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan

Resimdeki buharlaşmayı bugün farkettim düzeltebileceğim bir yöntem var mı acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Istetmenin orayi kontrol edebilirmisin su varmi yada nem ve stoplarin arkadan ust kisimlarindaki sac aksamda nemlenme varmi tabi oralari gorebilmek icin bakalitleri sokmek gerek.
Gecen bi arkadasin arabasindada oldu boyle bi durum stop contasindan iceri su aliyor su istetme havuzuna doluyor sicakla birlesince buhar nem yapip stoplarin hava deliklerinden iceri girip fotografdaki goruntuyu olusturuyor.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
BL ve BK kasalarda kronik sorunların en başında gelebilecek bir durumdur bu maalesef !! :(

En kötü ihtimalden iyiye doğru sıralayayım;

Araç stopların olduğu yerden işlem gördüyse yapabiliyor, stop contaları sağlam oturtulmadıysa veya yıprandıysa yapabiliyor, işlem olmasa da zamanla contaların deforme olmasından yapabiliyor, ani rakım farklılarından dolayı yapabiliyor, ani hava değişimlerinden dolayı yapabiliyor...

Geçen yıl benim de başıma gelmişti; 60 rakımdan 1500 rakıma çıkmıştım ve doğrudan güneş altına park etmiştim, 2-3 saat içinde stopların birisi (hangisi şimdi hatırlamıyorum bile) buğu yapmıştı... Hiç bir şey yapmadım ve tekrar 60 rakıma indiğimde geçmişti...

Fakat; benim stopların birisinde (şimdi hangisinde olduğunu yine hatırlamıyorum) üvez sineği denilen cinsten küçük bir sinek leşi var, bu sinek girebildiyse eğer, buğu yapması da normal dedim kendimce... Ama aynı stopta mı var onu da bilmiyorum... :D :D

Son iki paragraf biraz saçma gibi oldu sanırım... :p

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bilgiler için sağolun yarın bir bakayım.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
BL ve BK kasalarda kronik sorunların en başında gelebilecek bir durumdur bu maalesef !! :(

En kötü ihtimalden iyiye doğru sıralayayım;

Araç stopların olduğu yerden işlem gördüyse yapabiliyor, stop contaları sağlam oturtulmadıysa veya yıprandıysa yapabiliyor, işlem olmasa da zamanla contaların deforme olmasından yapabiliyor, ani rakım farklılarından dolayı yapabiliyor, ani hava değişimlerinden dolayı yapabiliyor...

Geçen yıl benim de başıma gelmişti; 60 rakımdan 1500 rakıma çıkmıştım ve doğrudan güneş altına park etmiştim, 2-3 saat içinde stopların birisi (hangisi şimdi hatırlamıyorum bile) buğu yapmıştı... Hiç bir şey yapmadım ve tekrar 60 rakıma indiğimde geçmişti...

Fakat; benim stopların birisinde (şimdi hangisinde olduğunu yine hatırlamıyorum) üvez sineği denilen cinsten küçük bir sinek leşi var, bu sinek girebildiyse eğer, buğu yapması da normal dedim kendimce... Ama aynı stopta mı var onu da bilmiyorum... :D :D

Son iki paragraf biraz saçma gibi oldu sanırım... :p
Sinek oraya küçükken girmiştir :) yada larvasını bırakmıştır büyüyüp gelişip sonsuzluğa ulaşmıştır :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Birinin farinda at sinegi vardi kimdi o :-D

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böcek

Katılımcı
Stop lambasını söküp arkasında hava hortumu varmı yokmu diye bir bak bide orijinalmi stop yan sanayilerde su alma veya buharlaşma olabiliyor

LG G3 GOLD

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bende de aynı durum oluştu. Serviste garanti kapsamında değişim yapıldı. Arka iki stop lambası da değişti. Fakat şimdi yine aynı durum var.Özellikle çok soğuk havalarda stoplar aynı buharı yapıyor. Hava ısınınca hemen geçiyor.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bende de aynı durum oluştu. Serviste garanti kapsamında değişim yapıldı. Arka iki stop lambası da değişti. Fakat şimdi yine aynı durum var.Özellikle çok soğuk havalarda stoplar aynı buharı yapıyor. Hava ısınınca hemen geçiyor.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kronik hocam, kendi imkanlarınla halledebilirsen anca, zaten çok sorun etmeye değecek kadar buhar yumağı olmuyor galiba.

Üst Alt