Mazda 3 BL (2009-13) Radyo Bilgi Ekranı

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Selamlar bazı radyo istasyonların garip ifadeler çıkıyor. Bunun bir ayarı var mı acaba?

Bl Radyo Bilgi 1.jpgBl Radyo Bilgi 2.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çoğu radyo istasyonunun adı, o anda çalınan müziğin adı veya reklamı araçların bilgi ekranına düşüyor, fakat bazılarında bu gibi garip simgeler çıkıyor bu tamamen radyo istasyonundan kaynaklı diye tahmin ediyorum...

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
bende de uzun zamandır var bu sorun.
istanbula gelmemle düzeldi gibi. ankaradayken hep bu garip şekillder çıkıyordu.
ama şimdi istanbulda kanal arayıp bulduktan sonra önce bu şekil geliyor ama hemen ardından düzeliyor.
baya oldu ama bi yerde okumuştum. birisininde başına gelmiş benzer olay ve araç garanti kapsamındayken radyoyu değiştirmiş servis.

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bizim garanti olmadığı için böyle kullanacağız artık.

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hım desenize herşey sil baştan olacak.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
aynen öyle olacak DAB denen yayına geçilecek en basit anlatımla Edirne de kral fm dinleyen Kars a kadar aynı radyoyu kesintisiz ve daha net sesle dinleyecek
Bu demek oluyorki şehir merkezinden çıkınca sadece trt fm e bağlı kalmayacağız? Doğrumu anladım ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
belki digital yayına geçince radyodaki görünen bozuk karakterler düzelir.:confused:

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu demek oluyorki şehir merkezinden çıkınca sadece trt fm e bağlı kalmayacağız? Doğrumu anladım ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet radyo istasyonları azalacakmış fakat ses kalitesi çok iyi olup tek bir radyo kanalına mahkum olunmayacak

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Arkadaşlar Merhaba, gereksiz konu açmamak adına; radyo ekranı değil de radyo çekme sorunu var bende....BL kasa HB araçlar için bir sorum olacak, radyonuz net çekiyor mu? Aracı ilk aldığımda canavar gibi çekiyordu radyo, sonradan sanki birşeyler oldu boyle cızırtılı çekmeye başladı. Ankara merkezde bazı yerlerde cızırtı yapıyor tam net çekmiyor bazı frekanslar sizlerde böyle bir durum var mı?

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Sonradan ilave edilen elektronik bir cihaz var mı? Radyo dalgasını etkileyebilir.

Aklıma LPG montajından başka birşey gelmiyor. Onun da etkili olacağını düşünmüyorum ama, neyse birara haftasonu müsait olduğunda yanına uğrarım, bakarız radyoya belki ben abartıyorumdur:) hemde şu amortisorler için bir test sürüşü yaparız.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aklıma LPG montajından başka birşey gelmiyor. Onun da etkili olacağını düşünmüyorum ama, neyse birara haftasonu müsait olduğunda yanına uğrarım, bakarız radyoya belki ben abartıyorumdur:) hemde şu amortisorler için bir test sürüşü yaparız.
Bu akşam buluşsak mı ahali ne der :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Radyo bi ara bozuktu cidden murat abi ilede konuşmuştuk genel bi sorun diye düşünmüştük vericilerle alakalı vs diye.

Kenwood da denemedim usb nin tadını çıkarıyorum :)

Üst Alt