Mazda 3 BL (2009-13) Plastik Alt Koruma Hakkında

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
Merhaba arkadaşlar, aracım 2010 mazda 3 impressıve, dün motorun altındaki plastik korumanın, sol sis farının altındaki cıvatası düşmüştü. bugün baktığımda parçanın koptuğunu gördüm. incelediğimde motorun altındaki koruma ile sislerin hemen altında ön sağ ve sol koruma parçalarının ayrı olduğunu gördüm. kopan parçanın içinden yalıtım malzemesi gibi iplikten bir katman vardı. internetten baktığımda bu şekilde küçük bir parçayı bulamadım. gözüme çarpan tek şey çamurluğun davlumbazıyla yekpare olma ihtimali. aradığım herkes arabayı kendilerine götürmemi istedi. bende ilk size danışmak istedim. bu parça davlumbaza kadar olan küçük bir parçamı yoksa davlumbaz ile yekpare bir parçamı.

Ekli dosyalar

• mazda3.jpg
    mazda3.jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 128

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Alt ön parça bütün. Kediye çarpmam sebebiyle yolcu tarafı altındaki muhafaza kırılmıştı oradan biliyorum. Çok önemli değildir. İlle de kapatmak istiyorsanız metal ince sac ile kapatabilirsiniz sanayide.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O koruma tek parça davlumbaz değil korumayla tek parça o, sizin aracın resmini atar mısınız

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aracınızın kendi fotosunu koyarsanız daha iyi olur.

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
su anda elimde fotolar yok eve geçeyim ilk işim fotoları atmak olacak teşekkürler...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Foto koymasına gerek yok, bizim BL kasa işte. Aynı yerin yolcu tarafı parçalanmıştı bende de aynısı.

Ata Demirer'in aaayynısı kaynımda da var, böyle çekme yapıyor, fıtık işte dediği replik geldi aklıma. :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Foto koymasına gerek yok, bizim BL kasa işte. Aynı yerin yolcu tarafı parçalanmıştı bende de aynısı.

Ata Demirer'in aaayynısı kaynımda da var, böyle çekme yapıyor, fıtık işte dediği replik geldi aklıma. :D
Maksat daha sonra bakanlar konuyu anlasınlar Mutlu ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Cem Yılmaz desek tam süper olacak hocam... :)

@Gökhan20 aşağıdaki adreste plastik tamiri yapılmakta, eğer tamir şansı varsa yardımcı olacaklardır. :)

-Plastik Aksam tamiri ve Far Temizliği;
Sümer Mah. 2489 Sokak içerisi, İsmail Usta

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
Bugun sonunda cekebildim fotografi. Elimde kopan parca yok yinede duzeltebilirlermi?

20160813_183705.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Düzeltilmez ek yapılabilir, yaptırsan da iyi olur, yağmrlu havalarda özellikle can sıkıcı sonuçlar doğurabilir

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Eliniz yatkınsa oraya göre plastik kesip güzelce sabitlerseniz orijinalden farkı olmaz. Maharetli bir usta bulursanız o da yapar

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende de durum aynı birşey olmaz. B sınıflarının altı olduğu gibi açıkken birşey olmuyor da bizim araçlarda mı olacak?

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için yarın veli abinin söylediği yere gideceğim fiyat makul gelirse yaptıracağım olmadı kendim bir şekilde halledeceğim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Su birikintisine sert girilmesi sonucu sıçrayan tazyikli su, diğer plastik aksam ve kabloları tahrip edebilir

Dediğim gibi B sınıflarında sıkıntı olmuyorsa bizim araçlarda hiç olmaz. Suyun sıçrayacağı yer tekerleğin etrafı. Davlumbaz zaten sıçrayan suları tutuyor. Ön tamponun altının su sıçrayacak yer ile alakası yok.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dediğim gibi B sınıflarında sıkıntı olmuyorsa bizim araçlarda hiç olmaz. Suyun sıçrayacağı yer tekerleğin etrafı. Davlumbaz zaten sıçrayan suları tutuyor. Ön tamponun altının su sıçrayacak yer ile alakası yok.
Su birikintisi benim davlumbazı yırttı mesela, sislerin kabloları felan var onlara da zarar verebilir diye söyledim, yapılması uygun olur bence, yapılmasa da hakkında ayet yok öyle de binebilir sonuçta

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kapanmasi iyi olur
(Dizellerde beyin orda)

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
@domestos abi bu ismail ustayi bulamadim kimsede tanimadi dukkaninin ismi varmi sende simdi sanayideyim ben.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dükkan ismi yok maalesef. Tavsiye eden arkadaşlar detaylı bilgi verse bu sorun olmaz ama her beyin bir çalışmıyor maalesef. Adres doğruysa eğer oralarda araştırma yap değilse dükkanı kapatmıştır.

Üst Alt