Mazda 3 BL (2009-13) Plastik Alt Koruma Hakkında

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ortadaki delikli parcanin mi devami o zaman o ?

Gökhan20

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kopan parça çamurluk davlumbazıyla tek parçaymış, komple davlumbazı değiştirmektense kopan parçanın tadilatına gittim. kalıbını çıkarıp parçayı kestirdim. orjinal civata yerlerinden montajladım, kopan tarafın arasına birazda slikon sıktım, tertemiz oldu :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bir kaç tane fotoğraf olsaydı daha güzel olurdu elinize sağlık :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
kopan parça çamurluk davlumbazıyla tek parçaymış, komple davlumbazı değiştirmektense kopan parçanın tadilatına gittim. kalıbını çıkarıp parçayı kestirdim. orjinal civata yerlerinden montajladım, kopan tarafın arasına birazda slikon sıktım, tertemiz oldu :)
Yapılmış şekliyle fotoğraf yüklerseniz çok iyi olur

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Benim de alt kapak ihtiyacım var, araştırmaya devam ediyorum. Davlumbazları da değiştireceğim, ama benzinli ile dizelin davlumbazı farklıymış. Böyle bir şey duyan oldu mu?

Son düzenleme:

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuyu hortlatacağım ama, benim dizel in alt koruması hiç yok. Sol davlumbaz da yok. Bulamıyorum da bulduklarım hep benzinli. 3 - 4 parça halinde diyorlar ama bilgim yok. Bulunduğum yerde kestirme şansım zor çünkü buradaki işçilikler berbat. Hazır böyle yapan bulamaz mıyız? Bende çünkü alt koruma namına hiçbirşey yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyu hortlatacağım ama, benim dizel in alt koruması hiç yok. Sol davlumbaz da yok. Bulamıyorum da bulduklarım hep benzinli. 3 - 4 parça halinde diyorlar ama bilgim yok. Bulunduğum yerde kestirme şansım zor çünkü buradaki işçilikler berbat. Hazır böyle yapan bulamaz mıyız? Bende çünkü alt koruma namına hiçbirşey yok.
@kadir
@Murat Yılmaz

Belki yardımcı olabilirler.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@DungeoN

Benim araçta da benzer eksiklerim vardı, hepsini tamamladık. Bu eksiklerin tamamlanması ya çıkma ya da sıfır orijinal parçalar ile mümkün.
Her çamurlukta davlumbaz ve yan kısmında bir plastik var. Alt kısımda 3 farklı parça var, muhtemelen ilk parça yerinde ama diğer ikisi yoktur sende.
Eğer isterseniz orijinal parçalar için fiyat verebiliriz.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@DungeoN

Benim araçta da benzer eksiklerim vardı, hepsini tamamladık. Bu eksiklerin tamamlanması ya çıkma ya da sıfır orijinal parçalar ile mümkün.
Her çamurlukta davlumbaz ve yan kısmında bir plastik var. Alt kısımda 3 farklı parça var, muhtemelen ilk parça yerinde ama diğer ikisi yoktur sende.
Aslında ömrü kısa olan parçalar ve plastik aksamların bir listesini yapsak ne güzel olur. Ben daha 6 aylık mazdacıyım ama eskiler böyle bir konu açsa ve ilk mesaj güncellense fena olmaz. Hortumdu, rotdu, cartdı curtdu derken tek seferde parçalar yenilenerek daha sağlıklı kullanabiliriz araçlarımızı. 2-3 senede sıfır gibi yaparız guzuları :)

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@DungeoN

Teşekkür ederim ama fiyatlar eminim çok pahalıdır. Ankara'da Rem Oto'ya sordurdum. 1250 tl fiyat verdiler. Çok gereksiz olduğunu plastik olduğu için uzun ömürlü olmadığını söyleyip, gidip sac yaptırın daha iyi demişler. Bende araştırdım, Ankara'da yine bir yer buldum. Birçok araç için sacdan üretiyorlar. Ama gel gelelim Mazdalara yapmıyorlar. Bursa'da imiş imalathaneleri, bir araç gelsin bakalım inceleyelim, yaparız 500 tane kadar satarız 150 - 200 tl arası talep varsa dediler. Ben 5 kişi buldum benle beraber :). Tabi Bursa'dan kimseyi bulamadım oraya yönlendirebileceğim :).

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
BL kasalarda Benzin ve Dizel arasında bu karter muhafaza filan değişiyor mu? Yoksa ölçüleri vs aynı mı?

Üst Alt