Mazda 3 BL (2009-13) Plastik Alt Koruma Hakkında

Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
Merhaba arkadaşlar, aracım 2010 mazda 3 impressıve, dün motorun altındaki plastik korumanın, sol sis farının altındaki cıvatası düşmüştü. bugün baktığımda parçanın koptuğunu gördüm. incelediğimde motorun altındaki koruma ile sislerin hemen altında ön sağ ve sol koruma parçalarının ayrı olduğunu gördüm. kopan parçanın içinden yalıtım malzemesi gibi iplikten bir katman vardı. internetten baktığımda bu şekilde küçük bir parçayı bulamadım. gözüme çarpan tek şey çamurluğun davlumbazıyla yekpare olma ihtimali. aradığım herkes arabayı kendilerine götürmemi istedi. bende ilk size danışmak istedim. bu parça davlumbaza kadar olan küçük bir parçamı yoksa davlumbaz ile yekpare bir parçamı.

Ekli dosyalar

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Alt ön parça bütün. Kediye çarpmam sebebiyle yolcu tarafı altındaki muhafaza kırılmıştı oradan biliyorum. Çok önemli değildir. İlle de kapatmak istiyorsanız metal ince sac ile kapatabilirsiniz sanayide.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
O koruma tek parça davlumbaz değil korumayla tek parça o, sizin aracın resmini atar mısınız

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Foto koymasına gerek yok, bizim BL kasa işte. Aynı yerin yolcu tarafı parçalanmıştı bende de aynısı.

Ata Demirer'in aaayynısı kaynımda da var, böyle çekme yapıyor, fıtık işte dediği replik geldi aklıma. :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Foto koymasına gerek yok, bizim BL kasa işte. Aynı yerin yolcu tarafı parçalanmıştı bende de aynısı.

Ata Demirer'in aaayynısı kaynımda da var, böyle çekme yapıyor, fıtık işte dediği replik geldi aklıma. :D
Cem Yılmaz desek tam süper olacak hocam... :)

@Gökhan20 aşağıdaki adreste plastik tamiri yapılmakta, eğer tamir şansı varsa yardımcı olacaklardır. :)

-Plastik Aksam tamiri ve Far Temizliği;
Sümer Mah. 2489 Sokak içerisi, İsmail Usta

Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz -Sedan
Bugun sonunda cekebildim fotografi. Elimde kopan parca yok yinede duzeltebilirlermi?

20160813_183705.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Düzeltilmez ek yapılabilir, yaptırsan da iyi olur, yağmrlu havalarda özellikle can sıkıcı sonuçlar doğurabilir

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende de durum aynı birşey olmaz. B sınıflarının altı olduğu gibi açıkken birşey olmuyor da bizim araçlarda mı olacak?

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Su birikintisine sert girilmesi sonucu sıçrayan tazyikli su, diğer plastik aksam ve kabloları tahrip edebilir
Dediğim gibi B sınıflarında sıkıntı olmuyorsa bizim araçlarda hiç olmaz. Suyun sıçrayacağı yer tekerleğin etrafı. Davlumbaz zaten sıçrayan suları tutuyor. Ön tamponun altının su sıçrayacak yer ile alakası yok.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Dediğim gibi B sınıflarında sıkıntı olmuyorsa bizim araçlarda hiç olmaz. Suyun sıçrayacağı yer tekerleğin etrafı. Davlumbaz zaten sıçrayan suları tutuyor. Ön tamponun altının su sıçrayacak yer ile alakası yok.
Su birikintisi benim davlumbazı yırttı mesela, sislerin kabloları felan var onlara da zarar verebilir diye söyledim, yapılması uygun olur bence, yapılmasa da hakkında ayet yok öyle de binebilir sonuçta

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Dükkan ismi yok maalesef. Tavsiye eden arkadaşlar detaylı bilgi verse bu sorun olmaz ama her beyin bir çalışmıyor maalesef. Adres doğruysa eğer oralarda araştırma yap değilse dükkanı kapatmıştır.