Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Vites Nasıldır?

Merhabalar. 2010-2013 arası otomatik vites MAZDA 3 almayı düşünüyorum. MAZDA 3 otomatik vites hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Önceki açılan konulara baktım cevapları yeterli bulamadım herkes yakıttan bahsetmiş. Öncelikle;
1-VİTES GEÇİŞLERİ
2-YOL TUTUŞU VE GÜVENLİĞİ
3-KRONİK ŞANZUMAN SORUNU OLUP OLMADIĞI
4-YAKIT TÜKETİMİ
Hakkında özellikle kullanan ve bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
11 aydır bir alt kasasını ama aynı motor şanzımanı kullanıyorum...

Alırsan pişman olmazsın diyorum.

Vites geçişleri hissedilmiyor ve kroniği bırak şanzıman arızası duymadım...

Yakıt ş.dışı 8 litre, şehir içi 12-13 litre lpg yakıyor...

Mazda 3 2003 ten 2013 e kadar ayni motor aynı şanzıman kullandı ancak makyajlandikca iyileştirmeler oldu sizin dusundugunuz BL kasada daha da iyi benim ikinci mazda3 um ikisi de otm hiçbir sıkıntı yasamadim cevremde 3 kişiye de otm aldık onlar da ayni Honda mitsubishi Wv Ford opel gibi birçok markanın otm viteslerini de kullandım ancak hiçbiri mazda gibi değil civic satıp mazda alanlar oldu otomatik vitesin kusursuzluğundan dolayi.
Yol tutuşuyla güvenliği anlatmaya gerek bile duymuyorum şehiriçi Max 25 krş uzun yol 20 22 yakıyor LPG otomatik deyince sadece MAZDAA...

Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mazda 3 2003 ten 2013 e kadar ayni motor aynı şanzıman kullandı ancak makyajlandikca iyileştirmeler oldu sizin dusundugunuz BL kasada daha da iyi benim ikinci mazda3 um ikisi de otm hiçbir sıkıntı yasamadim cevremde 3 kişiye de otm aldık onlar da ayni Honda mitsubishi Wv Ford opel gibi birçok markanın otm viteslerini de kullandım ancak hiçbiri mazda gibi değil civic satıp mazda alanlar oldu otomatik vitesin kusursuzluğundan dolayi.
Yol tutuşuyla güvenliği anlatmaya gerek bile duymuyorum şehiriçi Max 25 krş uzun yol 20 22 yakıyor LPG otomatik deyince sadece MAZDAA...
Bana söz bırakmamışsınız :)
İlanlar konusundada yardımcı olabilirim işimiz bu ;)

Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Üst limit konusunda bilgi verirseniz rakam km hasar tutarı max ne kadar renk vs yardımcı olalım...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Evet abi makyajlılar uçuk fiyat malesef
LPG'siz makyajlı kasaya lpg kit montajını da koyarsak hemen hemen 10 bin liraya bulan fark oluşuyor ki; bu 2011 ve 2012 model aralığındaki 1 yaş için değecek bir para değil bence...

2011 temiz ve lpg montajlı guzu bulunur ve aradaki fiyat farkı yakıta verilerek mutlu mesut kullanılır... :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Valla abi herseyi iyi guzel vites gecisleri kusursuz yağ gibi akip gidiyo araba maşallah ama otomatik vites seçenegini niye 4 ileri yapmislar anlayamadim..
Bu şanzıman dikkatini çekerim 2003 yılında bu araçlarda kullanılmaya başladı, o dönemin şartlarında en iyi ve en sorunsuz şanzıman olarak hedeflenmiştir muhtemelen ki; günümüzde bunu yaşayarak öğreniyoruz...

Ayrıca; şanzıman her ne kadar 4 vites olarak geçse de oranları iyi olup, son bir hamle ile 5.vitese atmış gibi olur. Buna günlük kullanımda 4,5 vites denildiğini de duydum...

Laf atmak için yazmıyorum ama, başka markaların 7 vites otomatik şanzıman üretip, garantisi dolmadan dağıldığı düşünülürse Mazda nın bu şanzımanına ömürlük demek abartı olmaz...

Bu şanzıman dikkatini çekerim 2003 yılında bu araçlarda kullanılmaya başladı, o dönemin şartlarında en iyi ve en sorunsuz şanzıman olarak hedeflenmiştir muhtemelen ki; günümüzde bunu yaşayarak öğreniyoruz...

Ayrıca; şanzıman her ne kadar 4 vites olarak geçse de oranları iyi olup, son bir hamle ile 5.vitese atmış gibi olur. Buna günlük kullanımda 4,5 vites denildiğini de duydum...

Laf atmak için yazmıyorum ama, başka markaların 7 vites otomatik şanzıman üretip, garantisi dolmadan dağıldığı düşünülürse Mazda nın bu şanzımanına ömürlük demek abartı olmaz...
Kesinlikle abi nazar değmesin :)

Üst Alt