Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Bagaj Fotoğraf, Tavsiye, Video ( Operasyon Tamam )

askisla

ARİF SADİ KIŞLA
Araç Markası
Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
SELAMLAR

benim 2012 aracımda da benzer uygulama yaptım. Despa 500 N amartisör aldım ve kalıp yayı ile kullandım. bir ay kadar kullandıktan sonra her ikisi de patladı. Acaba başka marka var mı önerebileceğiniz?

Demirsoy

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
kapalı yay boyutunu 1.8 mm olarak yazmışsınız cm mi yazacaktınız acaba zira mm çok az bir mesafe oluyor yayın 2 halkası geçer o mesafeyi

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kapalı yay boyutunu 1.8 mm olarak yazmışsınız cm mi yazacaktınız acaba zira mm çok az bir mesafe oluyor yayın 2 halkası geçer o mesafeyi

Konu içeriğinde hazır olarak alınacak ürünün 16x25 MAVİ kalıp yayı olduğunu belirtmiştim.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
nerden alacaz sizde varmı?

Kalıp malzemeleri satan hırdavatçılarda bulunabiliyor. Online olarak da temin edilebilir. Bendeki son takımı Murat YILMAZ a verdim diye hatırlıyorum ama bir takım bir köşede kalmış da olabilir. Sana mı lazım? @kadir

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kalıp malzemeleri satan hırdavatçılarda bulunabiliyor. Online olarak da temin edilebilir. Bendeki son takımı Murat YILMAZ a verdim diye hatırlıyorum ama bir takım bir köşede kalmış da olabilir. Sana mı lazım? @kadir
yok bana lazım değil otomatik kalkan bagaj kapağına karşıyım ben

Ellisekiz

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
BL kasa bagaj için şöyle bir aparat kullanan oldu mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220510-143202_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220510-143202_Hepsiburada.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 9

Huseyin Arı

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (Titanyum)
Selamün Aleyküm Hayırlı geceler
bende bu projeyi kendi aracıma yapmak için uğraştım fakat bulunduğum yerde kimse amortisöre gaz basmıyor bunun yerine başka bir aracın 500 N amortisörünü bulma şansım var mı bizim araçlar için

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamün Aleyküm Hayırlı geceler
bende bu projeyi kendi aracıma yapmak için uğraştım fakat bulunduğum yerde kimse amortisöre gaz basmıyor bunun yerine başka bir aracın 500 N amortisörünü bulma şansım var mı bizim araçlar için
Boyunu ölçerek sanayide o ölçüye göre araştırarak bulunabilir. Ben bu yöntem ile uygun fiyata bulmuştum. Araç markası soran sanayi esnafına sakın Mazda demeyin. Ya yok diyorlar ya da fahiş fiyat çekiyorlar.

Huseyin Arı

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (Titanyum)
Boyunu ölçerek sanayide o ölçüye göre araştırarak bulunabilir. Ben bu yöntem ile uygun fiyata bulmuştum. Araç markası soran sanayi esnafına sakın Mazda demeyin. Ya yok diyorlar ya da fahiş fiyat çekiyorlar.
Valla onlara kalsa zaten biz bir şey yapamayız 500 newton diyorum biz onu bilmeyiz araç ne ona göre verelim diyorlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Valla onlara kalsa zaten biz bir şey yapamayız 500 newton diyorum biz onu bilmeyiz araç ne ona göre verelim diyorlar
Araç Mazda dediğin an ya yok diyorlar varsa da çok para istiyorlar... Boyunu söyle, varsa ellerinde üzerindeki yazan Nm değerine öyle bakarsın.

Tercih yine de senin.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bakalım araştırmaya devam edeceğim artık teşekkürler

"Alfa romeo 155 92-97 bagaj amortisörü 60540532" olarak ararsanız uyuyor.

Tuff marka olarak aldım en son. 3-4 aydır kullanıyorum problem yok. Yan sanayi ürün olduğu için ne kadar ömrü olur bilemiyorum ama fiyat olarak uygun zaten. Çiftini 250 TL civarına almıştım.

Son düzenleme:

Huseyin Arı

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri (Titanyum)
Selamün aleyküm dediğiniz amortisör getirttim fakat uzun geldi. Bu şekilde mi oluyor 2-3 cm daha uzun

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Uzun olmaması lazım.
Eğer sizden önceki sahibi kısa amortisör taktırmadıysa veya yanlış amortisör gönderilmediyse aynı ebattalar.
Mevcut amortisörleriniz olması gerekenden kısaysa zaten bagajınız tamamen açılmıyor, tam konumundan 3-5cm geride duruyordur.

Bu arada aracınız BL sedan değil mi? Farklı bir kasaysa hepten yanlış konudasınız demektir.

Üst Alt