Mazda 3 BL (2009-13) Otomatik Bagaj Fotoğraf, Tavsiye, Video ( Operasyon Tamam )

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
Valla cok iyi olur ..selamlarimla

Kirmizi mi mavisimi yeşili mi daha uygun

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla cok iyi olur ..selamlarimla

Kirmizi mi mavisimi yeşili mi daha uygun
Arkadaşlar bu kalıp yayını samsun da bulamıyorum yeşil renkli mi mavisi mi uygun ,bu yayları alabileceğim yer neresi teşekkür ler.

Kırmızı aşırı sert.
Yeşil yumuşak kalıyor. Bir hafta içinde deforme oluyor.

İdeali Mavi. Hala kullanıyorum. Bir sorun yok.

Benim nalbur Bahçelievler, Doğu sanayi de :) Karaköyde de bulunuyor yaylar. Nalbura gittiğimde unutmazsam alırım bir çift. Adres iletirseniz gönderirim sorun değil.

alper

Katılımcı
Araç Markası
Ford Mondeo
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
videoyu daha önce görmemişim. izleyince direkt tepkim " ohaa süper olmuş" :):))

hocam sen bize bir maliyet, tadilat, el emeği, patent(düşünmeye, emeğe saygı) falan ne varsa çıkar. biz istanbullular seni rahat bırakmıcaz gibi:))

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
videoyu daha önce görmemişim. izleyince direkt tepkim " ohaa süper olmuş" :):))

hocam sen bize bir maliyet, tadilat, el emeği, patent(düşünmeye, emeğe saygı) falan ne varsa çıkar. biz istanbullular seni rahat bırakmıcaz gibi:))

Ticari olarak düşünmedim yaptıklarımı :)
Bir iki derken bayağı bişeler oldu.. Rahat bırakmamak ne demek.. Sorun değil. Diğer uygulamalara da bakın, ilgilenen olursa yardımcı olmaya çalışırım...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3

Öncelikle İbrahim e teşekkür ederim....İlk Ertan abinin @Kırmızı Ruhum ısrarı üzerine bizde bu işe giriştik kalıp yayları internette satılıyor fakat İbrahimin lojistik desteği ile doğru ölçüde yaylara kavuştuk sonra sanayinin yolunu tuttuk gaz bastırmak yada yüksek newtonda amortisör satın alıp işimizi halletmek istedik....Satıcının önyargısı o kadar tavan yapmıştıki bunu deneyen ne ilksiniz nede son...Diyerek bütün lafı ağzımıza tıktı...Diyorumki bunu arkadaşımız yaptı denedi 8-9 aydır aktif kullanıyor orjinal amortisörlere gaz bastırdıı vs... Öyle bi olay yok gaz basmak imkansız bunu anca fabrika basar vs vs...Dedik o zaman bize yüksek newtonda amortisör ver...Onada yok çekince soluğu İbrahim de aldık...Kargoladık gazları bastırıp testini yapıp geri gönderdi bizde montajı yapıp kullanıyoruz...İhtiyacını duyduğum bir özellikti isabet oldu...Herşey için teşekkürler @ibrasoft ....

Son düzenleme:

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar benim 2012 guzumun anahtarındaki bagaj açma tuşuna basınca hiçbirşey olmuyor. Touringlerde yok mu diye aklıma geliyor ama olmasa anahtara ds koymazlar herhalde. Anahtarın ayarlanması mı lazım veya deaktif olmuş olabilir mi?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arkadaşlar benim 2012 guzumun anahtarındaki bagaj açma tuşuna basınca hiçbirşey olmuyor. Touringlerde yok mu diye aklıma geliyor ama olmasa anahtara ds koymazlar herhalde. Anahtarın ayarlanması mı lazım veya deaktif olmuş olabilir mi?
Kilit açar ama kapak kalkmaz, kilit açmıyor mu?

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kilit açar ama kapak kalkmaz, kilit açmıyor mu?

Arka kapak sinyalin yanındaki düğmeye basınca tık diye kapağı yukarı atıp açıyor ama kumandadan basınca hiçbir hareket yok. Acaba focuslardaki gibi üstüste iki kez mi basmak gerekiyor?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Arka kapak sinyalin yanındaki düğmeye basınca tık diye kapağı yukarı atıp açıyor ama kumandadan basınca hiçbir hareket yok. Acaba focuslardaki gibi üstüste iki kez mi basmak gerekiyor?
Yok hayır basılı tutmak gerekiyor bir iki saniye sanırım, bunu denediniz mi, Focus gibi çift tık değil bizimkiler.

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
SAdece mavi yayları koyup, kumandadan bagajı açınca yine yukarı kadar acılır mı?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
SAdece mavi yayları koyup, kumandadan bagajı açınca yine yukarı kadar acılır mı?

Hayır açılmaz. En azından piston basıncını belirttiğim şekilde ayarlamanız gerekir. Kilit içindeki alt itici yay gerginliğini de arttırabilirseniz iyi olur

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Piston basıncı artırılacak, yay gerginliği ayarlanacak ve sonra mavi yay... Yapabilirim heralde...

@ibrasoft Siz piston değiştirmiştiniz, orjinal pistonları neden kullanmadınız....)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Piston basıncı artırılacak, yay gerginliği ayarlanacak ve sonra mavi yay... Yapabilirim heralde...

@ibrasoft Siz piston değiştirmiştiniz, orjinal pistonları neden kullanmadınız....)

Piston değiştirmedim konuyu okumadınız sanırım. Orjinal pistonların basınçlarını yükselttirdim. Yan sanayi yüksek değerli piston önermiyorum zaten.

Üst Alt