Mazda 3 BL (2009-13) Ön Kule Gergisi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bugün eliftuning den cam rüzgarlığı siparişi verirken böyle bir ürün dikkatimi çekti. Böyle bir şeyden haberim yoktu ama özellikle modifiyecilerin kullandığı bir şeymiş.

Kule gergileri ön kaputu kaldırıp sağlı sollu olarak bulunan amortisör kulelerini karşılıklı olarak tek bir parça halinde birleştirmek için kullanılıyormuş. Site de faydalarından bahsetmiş ama ben sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Bunu duyan ya da yaptıran var mıdır, işe yarayan bir şey mi, farkını hissettiren ve olsa çok iyi olur denilecek bir şey midir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Faydası çok ama ralli vb. İşler için dizayn edilmiş araçlara çok... Standart araçlara yapmak sadece görsel olarak katkı sağlar diyorum.

Gereksiz nakit çıkışlarına sebebiyet verecek bi atraksiyon daha... :p

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yani bu atraksiyonlara gerek yok mu diyorsun abi :D
Ralli yapmayanlar bir faydasını görmez yani, durum anlaşıldı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracını motorsport parkurları gibi yerlerde kullanıyorsan, o araçların karıştığı kazaları yapma ihtimalin varsa verdiğin paraya değer...

Bütün bu ihtimaller yoksa, tesisatçı Hilmi abiden demir su borusu kestir, boyat al sana gergi kulesi... :p :D

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ah bi bulup takabilse idim sana faydalarindan bas edebilirdim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
spor yayın varsa bence şart ama şöylebişeyde var bizim ön amortisörler spor yayı aratmıyor sert zaten ama ben bulsam kesin alırdım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Spor yay yok ama bu kasaya uygun var, 300-400 gibi bir şey, Veli abim gereği yok rallici misin dedi, bende haklısın dedim :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
virajda arkayı savurtmuyor isen almanın anlamı yok

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Virajlarda kulelerin içe doğru esnemesini engeller lastiğin yola düz basmasını sağlar. Virajlara sert girerim diyorsan faydası olur :) bende istiyordum bir ara uygun fiyatlı bulamadım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
yaw adamın espsi var küle gergisinden bas ediyo ya :Dbenim arka lastikleri gören arka çekişlimi bu araba diyo :D

hus3yn

Katılımcı
zamanında kule gergisi kullanan birisi olarak virajlarda %30 oranında yol tutuşunu arttırdığını söyleyebilirim... eğer virajlara sert ve hızlı şekilde girmekten kaçınan birisi için gereksiz bir uygulama olur fikrimce..

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu linkte benim de bu konu hakkında yazılarım var.

http://www.subaruclubtr.com/index.php?topic=915.0

Bugün eliftuning den cam rüzgarlığı siparişi verirken böyle bir ürün dikkatimi çekti. Böyle bir şeyden haberim yoktu ama özellikle modifiyecilerin kullandığı bir şeymiş.

Kule gergileri ön kaputu kaldırıp sağlı sollu olarak bulunan amortisör kulelerini karşılıklı olarak tek bir parça halinde birleştirmek için kullanılıyormuş. Site de faydalarından bahsetmiş ama ben sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Bunu duyan ya da yaptıran var mıdır, işe yarayan bir şey mi, farkını hissettiren ve olsa çok iyi olur denilecek bir şey midir?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hepsini okudum abi yazdıklarınızın ve yazılanların. Bir soru sorayım, yazınızda bahsetmişsiniz bu kol fabrika çıkışı arkalarda zaten var diye, peki daha güvenli olma açısından fabrika çıkışı önlere neden koymuyorlar ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim bunu muhakkak almam yada yaptirmam gerek fazla ustunde durmuyor idim ama sart bana
megan 1de kule gerisi var orjinal olarak

Üst Alt