Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
merhaba arkadaşlar ön konsolda torpitoda yumuşak pilastik aksamında yıpranma ve soyulma var bunu nasıl yaptıra bilirim yavsiyesi olucak arkadaslar varmı deri direksiyondada resnk atması be hafıf soyulma var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba arkadaşlar ön konsolda torpitoda yumuşak pilastik aksamında yıpranma ve soyulma var bunu nasıl yaptıra bilirim yavsiyesi olucak arkadaslar varmı deri direksiyondada resnk atması be hafıf soyulma var
Konu içerisinde tavsiye ve tecrübe var, direksiyon için ayrı konumuz mevcut.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dün Merser'i aradım daha cevap yokmuş Japon kardeşler cevabı tekneyle gönderiyorlarmış daha önceki bir başvuru 4 ayda halledilmiş.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Benim garantiden değişti, seninki gibi cok fazla acik değildi, şimdiki aklim olsa hayatta elletmezdim araci... her bir siradan seste icimde hep bir kusku var acaba degisim yuzunden mi oldu diye... benim gibi pimpirikli birisiysen hic elletme, elim girse o acikliktan simdiki aklim olsa yine de degistirtmezdim....

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Benim garantiden değişti, seninki gibi cok fazla acik değildi, şimdiki aklim olsa hayatta elletmezdim araci... her bir siradan seste icimde hep bir kusku var acaba degisim yuzunden mi oldu diye... benim gibi pimpirikli birisiysen hic elletme, elim girse o acikliktan simdiki aklim olsa yine de degistirtmezdim....
peki bu değişim oldu ya..tekrar açılma ihtimali var mi???

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mustafa Sarıdoğan hocam benle dertleşmişti geçen hafta geldiğinde sohbet etmiştik.
Alt tarafı bir göğüs çıkaracaklar, rahat çalışmak için sökülmemesi gereken fazladan parçaları sökmüşler.
Şimdi trim sesi çıksa bu sökmelerden kaynaklı mı diye düşünüyor.

Eğer sizler de değişecekseniz işlem yapılırken başında durun hatta değişmesinde siz de katkıda bulunun. En iyi hassas davranacak kişi yine aracın sahibidir sonuçta. Servis manuelindeki prosedürün çıktısını alıp gidin ki fazladan gereksiz parça sökmesinler. Değişim sonrası tekrardan sorun olmaz düzeltmişlerdir sıkıntıyı.

Mustafa hocam o gün yoğunluktan aklıma gelmedi de trim seslerinden çok muzdaripsen müsait bir vaktinde gel 3 4 tane de bez bant getir hallederiz çok basit. Benim aracı kullan geldiğinde arnavut kaldırımı yolda anlarsın o zaman. Şu aralar arka pandizot kısmında çıt sesi geliyor sık. Orayı söküp bez bant ile girişeceğim.

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mustafa Sarıdoğan hocam benle dertleşmişti geçen hafta geldiğinde sohbet etmiştik.
Alt tarafı bir göğüs çıkaracaklar, rahat çalışmak için sökülmemesi gereken fazladan parçaları sökmüşler.
Şimdi trim sesi çıksa bu sökmelerden kaynaklı mı diye düşünüyor.

Eğer sizler de değişecekseniz işlem yapılırken başında durun hatta değişmesinde siz de katkıda bulunun. En iyi hassas davranacak kişi yine aracın sahibidir sonuçta. Servis manuelindeki prosedürün çıktısını alıp gidin ki fazladan gereksiz parça sökmesinler. Değişim sonrası tekrardan sorun olmaz düzeltmişlerdir sıkıntıyı.

Mustafa hocam o gün yoğunluktan aklıma gelmedi de trim seslerinden çok muzdaripsen müsait bir vaktinde gel 3 4 tane de bez bant getir hallederiz çok basit. Benim aracı kullan geldiğinde arnavut kaldırımı yolda anlarsın o zaman. Şu aralar arka pandizot kısmında çıt sesi geliyor sık. Orayı söküp bez bant ile girişeceğim.
Bez bant inceliklerini ayrıca detaylı paylaşırsan sevinirim. Ben emniyet kemerinin orayı yaptım ama istediğim sonucu elde edemeyince diğer yerleri ellemedim.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
@MutluTEKİR Vaktinin oldugu bir cuma gunu arabayla geleyim Karabuk'e bakariz beraber

@Ebubekir iki tip gogus var birisi bizimki gibi olan onarka kisminda tirnak olan digeri de daha uzunlamasina bir malzeme ile yapilmis göğüs. Degisim olunca digerini takiyorlar.... Zaten tum bl lerde acilma yok dikkat ederseniz, bir seri araclarda mevcut.... Tekrar acilma olacagini sanmiyorum sonucta kullanilan gogus farkli acilirsa da şayet 5 yil sonra acilacak ozamana kadar oooo

Aracin gogus degisimi Ankara Herterde yapildi 1-2 is gunu sürüyor, servisin yogunluguna bagli olarak.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Bugün mazda unatlar diyarbakıra gittim öglen kaydımı yaptırdım bagaj havuzu aksesuar falan alıyım dedim yokmuş batmana geldim geri ,aradilar malesef ön göğüs degısiminiz onaylanmamıştır dediler bakımları yetkili servis olmadığından dolayı en son bakım 20-30 Bin arası yapılmış şuan 78 binde gözüküyor aracınız dediler hiç bakım yaptirmayan götürüp değistirebiliyor ama bize gelince mi boyle oluyo anlamadim ilk aracımı servise götürüyordum hep bakım için 2010 modeldi onun böyle bi problemi yoktu neyse bunun peşini birakmiycam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün mazda unatlar diyarbakıra gittim öglen kaydımı yaptırdım bagaj havuzu aksesuar falan alıyım dedim yokmuş batmana geldim geri ,aradilar malesef ön göğüs degısiminiz onaylanmamıştır dediler bakımları yetkili servis olmadığından dolayı en son bakım 20-30 Bin arası yapılmış şuan 78 binde gözüküyor aracınız dediler hiç bakım yaptirmayan götürüp değistirebiliyor ama bize gelince mi boyle oluyo anlamadim ilk aracımı servise götürüyordum hep bakım için 2010 modeldi onun böyle bi problemi yoktu neyse bunun peşini birakmiycam
Hiç bakım yaptırmayanın ön konsol değişimi yapıldıysa bunun üzerinden yola çıkabilirsin ama bu meselenin karar merci-inde bulunan kişilerin inisiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. Konu içerisinde bir çok tartışma ve fikir mevcut.

Erdinc054

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Aynı sorun benim aracımdada başladı çok kötü bi görüntü sevdiğim aracımdan nefret durumuna geldim aracım 2011 ve garaj aracıydı daha 35000 km ve bu torpido sorunuyla karşı karşıyayım Mazda Haldız başvurdum 20 gün dediler aradım Türkiye kotası bitti dediler Mazda te aradım şase no aldılar dönen yok elim kolum bağlı satsan satamazsın çok kötü bi görüntü ne zarar verilecek nede kurup dökülecek biyer mağduruz resmen

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aynı sorun benim aracımdada başladı çok kötü bi görüntü sevdiğim aracımdan nefret durumuna geldim aracım 2011 ve garaj aracıydı daha 35000 km ve bu torpido sorunuyla karşı karşıyayım Mazda Haldız başvurdum 20 gün dediler aradım Türkiye kotası bitti dediler Mazda te aradım şase no aldılar dönen yok elim kolum bağlı satsan satamazsın çok kötü bi görüntü ne zarar verilecek nede kurup dökülecek biyer mağduruz resmen
Servisi ve Mazda TR yi sık sık arayarak durumu sorun. Sonuç alan arkadaşlar var.
Sorun torpido kısmında değil ön göğüslükte göstergelerin üst kısmında.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Geçen facebookda konu açıldı yazdım tekrardan mehmet diye abi beni ara dedi aradım konuştuk 7-8 kişi trabzon adn de yaptırdı dedi.Servis kaydı olsun olmasın yapıyorlar orda dedi.Ödullu bi servis sadece japon grubuna bakıyor falan dedi.Trabzona gitme şansın olursa orda yaparlar falan dedi .Abi dedim peki diger servisler neden yapmiyor diye sordum.Onların işgüzarlığı dedi işçilik ücreti bunlardan çıkıyor falan dedi Mazda dünya genelinde bu konuyla ilgili genelge yayınladı Mazda Türkiye'yede gönderdiler bu belgeyi,Mazda sorgusuz sualsiz servise gelen araçları yapın demiş ama Mazda Türkiye iş gitarlık yapıyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şu ana kadar hiç bir malzeme kullanmamışımdır temizlik için. Erime başladı benim ön göğüste de. Açılma yok çok şükür. Bu erime için ne yapılabilir? Ya kaplanacak, ya sprey boya tarzı birşeyle boyanacak, ya da aliexpressde satılan halılardan alacağım sanırım.
Güneş ışığı vurunca karşıdan asıl o zaman belli oluyor erimeler.

Ekli dosyalar

• P_20180627_134922_vHDR_Auto.jpg
    P_20180627_134922_vHDR_Auto.jpg
    118.1 KB · Görüntüleme: 80
  • P_20180627_134925_vHDR_Auto.jpg
    P_20180627_134925_vHDR_Auto.jpg
    151.4 KB · Görüntüleme: 78
  • P_20180627_134930_vHDR_Auto.jpg
    P_20180627_134930_vHDR_Auto.jpg
    154.5 KB · Görüntüleme: 78
  • P_20180627_134934_vHDR_Auto.jpg
    P_20180627_134934_vHDR_Auto.jpg
    156.2 KB · Görüntüleme: 80
  • P_20180627_134935_vHDR_Auto.jpg
    P_20180627_134935_vHDR_Auto.jpg
    175.2 KB · Görüntüleme: 76

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Şu ana kadar hiç bir malzeme kullanmamışımdır temizlik için. Erime başladı benim ön göğüste de. Açılma yok çok şükür. Bu erime için ne yapılabilir? Ya kaplanacak, ya sprey boya tarzı birşeyle boyanacak, ya da aliexpressde satılan halılardan alacağım sanırım.
Güneş ışığı vurunca karşıdan asıl o zaman belli oluyor erimeler.

Şu olay Mazda nın ayıbından başka bir şey değil. Benim başıma gelmedi henüz ama arkadaşlarda gördükçe arabadan soğuyorum resmen. Açılma için önlem bir uygulama yapmıştım ama buna yapacak bir şey yok. Diğer kullanıcıların başına ne zaman gelir, gelir mi bekliyoruz öyle.
Şimdi aşırı fanatik arkadaşlar bana kızacaktır, yok falanca markada da şu var, falan markada da bu var diye.. Güneşe mi koydunuz, aracı park ettiğinizde cama koruma koymadınız mı diyip kullanıcıyı suçlayacak yorumcular da çıkacaktır... Ama savunulacak bir yanı yok. Biz zaten o marka araçları gerek sorunları gerekse bize hitap etmediği için almadık zaten. Ne yapalım, aracı kullanmadığımız zamanlarda eve mi çıkaralım.

Ya resmen sabotajlı bu BL ler. Artık başka bir açıklama getiremiyorum.
Ne alaka diyecekler için onu da açıklayayım. E sınıfı bir araç olmadığı için %90 dan fazlası şoför aynı zamanda araç sahibi. Yani aracı kullananı memnun etmek, aracı sevdirmek satış ve müşteri memnuniyeti için çok önemli. BL ye bakıyorum. Aracı kullananın araçtan gıcıklanması için gözüne sokarcasına; göğüs kabarıyor, eriyor. Direksiyon derisinde soyulma, renk atma var. Aynı şekilde vites topuzunun derisi de saçmalıyor. Direksiyon logosu kendinden geçiyor. Ön koltuk mil perçinlerinde sıkıntı çıkıyor...
Ya arkadaş periyodik olarak değişmeyecek, ömürlük olarak nitelendirilen ve her saniye araç kullanıcısının gözünün önünde olan bu parçalardan kaçılır mı, adamı araçtan soğutmak için araştırma yapıp bu parçaları özellikle mi seçtiniz ne yaptınız.
Baya sinirlendim Mutlu valla. Geçmiş olsun umarım bi çözüm bulursun.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Valla güneşlik hep kullanırım. Katılıyorum bl lerin kalite sıkıntılı.
Bütçe olsa da keşke bn kasaya geçsem hem kalite hem sessizlik anlamınsa rahata ersem.

Üst Alt