Mazda 3 BL (2009-13) Ön Konsolda Açılma !!

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
]

Silikon ile arasını doldurup yapıştırıyorlar Ankara'da 350 TL ucreti var fakat bu yine aynı ekrana baskı uygulayan bir işlem ve kötü olması halinde dönüşü de yok.

Çok zor bir işlem değil, kendim bir uygulama yaptım 3 seneye yaklaştı sanırım henüz bir sıkıntı yaşamadım. Forumda paylaştım diye hatırlıyorum, telefondan girdiğim için şuan ekleyemedim buraya. Erime yoksa, tek sorun kabarma ise; yaptığım uygulama ile çözülebilir. Geçen ay teyple ve izolasyonla ilgili ekranı söktüğümde bir sorun yoktu. 3 sene sonra tekrarlarsa da yine ayni işlemi yaparım toplamda 1 saatlik bir işlem.

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Çok zor bir işlem değil, kendim bir uygulama yaptım 3 seneye yaklaştı sanırım henüz bir sıkıntı yaşamadım. Forumda paylaştım diye hatırlıyorum, telefondan girdiğim için şuan ekleyemedim buraya. Erime yoksa, tek sorun kabarma ise; yaptığım uygulama ile çözülebilir. Geçen ay teyple ve izolasyonla ilgili ekranı söktüğümde bir sorun yoktu. 3 sene sonra tekrarlarsa da yine ayni işlemi yaparım toplamda 1 saatlik bir işlem.
Bu konuda forumda yazılı olan msjlari okudum ama denk gelmedim demek ki, link verebilir yada uygulama resimlerini müsait olduğunuz zaman eklerseniz sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konuda forumda yazılı olan msjlari okudum ama denk gelmedim demek ki, link verebilir yada uygulama resimlerini müsait olduğunuz zaman eklerseniz sevinirim

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
8. Sayfada buldum tam okuyordum, cevap geldi teşekkür ederim:)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@Domestos benden önce bulup eklemiş sağolsun. 130.mesajda yapıma başlama ve 137. Mesajda nihayi uygulamayı anlatmışım. Yapıştırıcının raf ömrüne dikkat etmek gerekli. İlk uygulamada bundan dolayı yaşanan sorun nedeniyle 137.mesajda yeni yapıştırıcı ile tekrarlamak durumunda kalmıştım. O tarihten beri duruyor yerinde maşallah diyim... :)

mmd

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kahverengi HB
Teşekkürler:), o bölgeyi daha önce telefon tutucu ile cam arasına sıkıştırıp manuel baskı ile açılmasını onluyordum, ta ki yıkamacı telefon tutucumu kırdı ve o arayı o şekilde düzgün dolduran başka tutucu bulamadım, 1 sene hiçbir önlem almadan kullandıktan sora açıklık arttı. Sıcak havada eğer tutan birşey olmazsa yukarı esniyor açısından dolayı fakat tutan bir güç olunca da aşağı esniyor o bölüm, bir ümit o tırnağın çekiş etkisi ile açılan bölümün sıcak havada aşağı inmesi ve ekranı daha fazla catlatmadan kullanmak:)

fatihnet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2013
Merhaba Araç içi kaplama fitilleri var ben mavi renk olanını tercih ettim eğer açıklık çok aşırı değilse böyle çözümleyebilirsiniz. Kendim hallettim ayrıca direksiyon soluna ve torpida üzerinede çektim bütünleşik hoş bir görüntü oldu. Aracın üstünde orjinali böyleymiş gibi durdu.

1 IMG_0543.JPG

2 IMG_0546.JPG

3 IMG_0547.JPG

4 IMG_0522.JPG

5 IMG_0544.JPG

sametamca

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Kahverengi Sedan
IMG-20230327-WA0004.jpg
Merhabalar Mazda 3 aracımın göğüs panelinde ayrılma meydana geldi bu durumun bir çözümü var mıdır veya yapacak bir usta var mıdır Ankara'da? Yardımcı olursanız sevinirim.
IMG-20230327-WA0004.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Fthylmz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Mükemmel bir çözüm değil ama alternatif olsun diye paylaşıyorum.. Yapıştırma işlemleri işe yaramadı. Açıklık da led şerit vb. araçların kapatamayacağı hale gelince; normalde araç dışında cam çevresinde kullanılan nikelaj şeridi o bölgede kullandım, uçlarını uygun şekilde keserek. Tip olarak bu model uygun gibi geldi bana. 1 metre yetiyor. 7,5 TL idi fiyatı. Yüksekliği 2 cm. Amerika'yı yeniden keşfetmedim, çok uzatmıyım
Mükemmel bir çözüm değil ama alternatif olsun diye paylaşıyorum.. Yapıştırma işlemleri işe yaramadı. Açıklık da led şerit vb. araçların kapatamayacağı hale gelince; normalde araç dışında cam çevresinde kullanılan nikelaj şeridi o bölgede kullandım, uçlarını uygun şekilde keserek. Tip olarak bu model uygun gibi geldi bana. 1 metre yetiyor. 7,5 TL idi fiyatı. Yüksekliği 2 cm. Amerika'yı yeniden keşfetmedim, çok uzatmıyım lafı :)

Ekli dosyayı görüntüle 46749

Ekli dosyayı görüntüle 46750

Ekli dosyayı görüntüle 46751

Ekli dosyayı görüntüle 46752
Çok vakti olmayan biri olarak engüzel çözüm bu bence. Ama kullandığınız ürünün tam olarak ismi cismi nedir? Netten baktım bir sürü seçeneği var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok vakti olmayan biri olarak engüzel çözüm bu bence. Ama kullandığınız ürünün tam olarak ismi cismi nedir? Netten baktım bir sürü seçeneği var.
Bir çok seçeneği olması boyut ve renk/tasarım çeşitliliğinden. Öyle olmasaydı sizin açıklığa göre malzeme bulmak zor olurdu.

Mevcut açıklığa göre bu çeşitlilik içinden seçim yapmak kişisel bir uygulama. Yani; oradaki açıklığa göre malzeme seçmek gerekiyor.

Fthylmz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Bir çok seçeneği olması boyut ve renk/tasarım çeşitliliğinden. Öyle olmasaydı sizin açıklığa göre malzeme bulmak zor olurdu.

Mevcut açıklığa göre bu çeşitlilik içinden seçim yapmak kişisel bir uygulama. Yani; oradaki açıklığa göre malzeme seçmek gerekiy
Mesaj otomatik birleştirildi:

TRY 134.49 35% İndirim | 2/4/8m araba kapı contası şerit otomatik kauçuk conta D Z P tipi ses yalıtımı anti-toz ses geçirmez sızdırmazlık şeritler iç aksesuarları
https://a.aliexpress.com/_EwtGWsl

Bunlardan hangisi olur mesela? Birde “ U “ tipi var bunların

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

TRY 134.49 35% İndirim | 2/4/8m araba kapı contası şerit otomatik kauçuk conta D Z P tipi ses yalıtımı anti-toz ses geçirmez sızdırmazlık şeritler iç aksesuarları
20.52TRY 80% OFF|2/4/8m araba kapı contası şerit otomatik kauçuk conta D Z P tipi ses yalıtımı anti toz ses geçirmez sızdırmazlık şeritler iç aksesuarları|Oto Sızdırmazlar| - AliExpress

Bu iş için Çin'e açılmaya gerek yok bence. Sanayiye araçla birlikte gidilir, açıklık ne kadarsa, bu zımbırtıları satan yerden bire bir kontrol edilerek alınır.

Açıklık ne kadar?
Biz bilmiyoruz.
Hangi parça oraya uyar?
Hiç bilmiyoruz.

:hhhhhh:

Fthylmz

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Bu iş için Çin'e açılmaya gerek yok bence. Sanayiye araçla birlikte gidilir, açıklık ne kadarsa, bu zımbırtıları satan yerden bire bir kontrol edilerek alınır.

Açıklık ne kadar?
Biz bilmiyoruz.
Hangi parça oraya uyar?
Hiç bilmiyoruz.

:hhhhhh:
Sorun şu ki yaşadığım ilçe ufak bi yer. Aradığın herşeyi bulamıyorsun maalesef. Gösterdiğim ustalar zaten çözüm bulamadı. Mecburen internete müracat ediliyor. Çindeki ilanı örnek için attım teferruatlı ilan olduğu için. Açıklık 3cm eninde aşağı yukarı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

20.54TRY 80% OFF|2/4/8m araba kapı contası şerit otomatik kauçuk conta D Z P tipi ses yalıtımı anti toz ses geçirmez sızdırmazlık şeritler iç aksesuarları|Oto Sızdırmazlar| - AliExpress

P tipi 22mm açıklığa göre seçmen lazım, normalde P iyi gibi ama olmazsa D olur bence, arada epey fark var 22mm/14mm

Üst Alt