Mazda 3 BL (2009-13) Ön Cam Açılırken Silkeleme Sorunu

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Selamun aleyküm arkadaşlar.
Bu yaz tatilinde aracıma serviste led logo taktırdım.Çokta güzel oldu.Yalnız o takıldıktan sonra bilmem ondan mı başka birşeyden mi ön şoför camı ilk açılırken silkelenmeye başladı.Servisteki ustam ile görüştüm camın içerisinde gidip geldiği yuvalara sıvı deterjan dök muhtemelen ondandır dedi.Dediğini yaptım ama birşey değişmedi.Diğer camlarda herhangi bir problem yok sadece şoför camında var.Ortalarda iken ya da kapanırken de birşey yok sadece tam kapalı iken camı indirmek istediğimde ilk açılmada silkeleme yapıyor acaba neden olabilir?

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Acaba cam kenarlarında ya da en üstte tutan bir şeyler mi var. Camın yuvalarını iyice temizleyin bence. Ben de würth kullandıktan sonra camlarda zorlanma olmaya başladı hala fırsat bulup da temizleyemedim.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Camın içinde gidip geldiği bütün yuvaları sıvı bulaşık deterjanı ile iyice ıslattım.Hatta bez ile falan değil direk döktüm oralara öyle birşey olsa açılırdı herhalde

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Deterjan yapışma yapıyor olabilir. Makineden deterjanlı çıkan çamaşırlar hep yapış yapış oluyordu çocukluğumda. :D Makineyi değiştirdik de rahatladık. :D

Kolonya vs bez ile temizleseniz? Bir çubuk yardımı ile olabilir. Belki çözer sorunu.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bakalım bir de öyle deneyelim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muhtemelen; işçilik hatası hocam, kapıyı tekrar toplarken bir yerlerde yanlışlık yapılmış olabilir.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Aslında bizim Antep servisteki usta çok iyi ve bilgili.Ama insanlık hali adam bir arabaya başlıyor onu yapana kadar en az 10 kere başka şeylere çağırıyorlar.Servis aynı zamanda Honda servisi olduğu için ikisine de bakıyor bizim Mazda ustası.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Direk deterjan dökmenizden kaynaklı olabilir diyecektim ama öncesinde zaten vardı sorun, deterjandan sonra daha fazlalaştı mı?

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Yok artmadı hatta çok az bir miktar(psikolojik de olabilir) azaldı gibi geldi bana

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Aklıma birşey geldi.Yıkamacıya gittiğim zaman camı iyice indirip o camın gidip geldiği yuvalara basınçlı su tuttursam bir zararı olur mu acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aklıma birşey geldi.Yıkamacıya gittiğim zaman camı iyice indirip o camın gidip geldiği yuvalara basınçlı su tuttursam bir zararı olur mu acaba?

Başka bir sorun yaşama riskini göze alıyorsan olabilir denemeye değer hocam ama ben tavsiye etmiyorum... O basınçlı zımbırtıları mümkünse aracın hiç bir yerinde kullanmayın, insanın elini parçalayacak kadar güçlü bir şeyi ben aracıma tutmuyorum. Ev kullanımları için daha az basınçlı olanları var, onlar daha mantıklı bence.

Camda takılma yoksa, camı iyice silip kuruladıysan, cam fitillerini temizlediysen sorun bence montaj hatası.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Fitillerden deterjanı güzelce temizleyin bu iyi bir fikir değil zamanla daha kötü yapışır cam ustanız geçici çözüm sunmuş ilerisi sıkıntı. Elektrikçiye götürün kapı döşemesini söküp güzelce sistemi kontrol etsinler bir şeyler eksik-yanlış. Cam bir yere takılıyor olabilir. Kablolama yanlış olabilir. Led logo için kapıyı hayatta elletmezdim ben olsam.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ben daha önceden internette görüyordum bu led logoları ama dışarıda taktırmak istemiyordum.Serviste yapıyoruz diyince yaptırdım.
Tatil dönüşü fırsatım olmadı artık yarıyıl tatilinde baktırırız.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Elektrikçiye gitmişken akü voltajınıda bir ölçtürün bence , ayrıca şarj dinamosunuda kontrol ettirmekte fayda var , geçmiş olsun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu durum daha önce yok muydu? Benim guzuda da ilk açılmada buna benzer sarsıntı oluyordu. Belki de motoru düzgün olarak sabitleyemediler ilk verilen enerji ile sallıyor.

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Bu durum benim bl kasada da var. Daha önceki bk kasada daha fazlaydı hatta. Bence bu mazda nin kronik sorunu. Cam motorundan kaynaklanıyor gibi geliyor bana.

Üst Alt