Mazda 3 BL (2009-13) ''No Disc'' Sorunu

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Arkadaşlar benim guzunun cd çaları arızalandı...Arıza şu şekilde oldu...Sıcak havada cd dinliyorum cd sıcaklığınında etkisiyle check disk yaptı ve cd yi dışarı kustu tekrar load yükleme yapıp geri verdim birsüre okudu tekrar check disk yapıp cd yi geri çıkardı tekrar cd yi verdim ''No Disc'' uyarısını verdi bir daha da hiçbir hareket olmadı...Cd tuşuna bastığımda gene aynı uyarıyı veriyor hareket yok,eject tuşuna basıyorum gene no disc load tuşuna basıyorum gene no disc...
Cd çaları kendim söktüm göz üzerindeki cd yi mekanizmaya zarar vermeden yarıp yukarıya doğru çektim aldım...İşçilikte sıkıntı yok tekrar bağlayıp denedim durum gene aynı...Sonra mekanizmanın dişlisiyle gözün hareket eden parçayı ileri aldım taktım geri alıp taktım ortada bırakıp taktım....Her defasında ''No Disc'' uyarısı veriyor hiçbir hareket yok mekanizmada...Az önce elektronikçiye gittim oda söktü baktı sorunun mekanikte olduğunu söyledi...Bende diyorumki mademki mekanikte o zaman neden cd ye geçiş yapmıyor yada alet komuta cevap vermiyor...eject load cd bu 3 tuşa basıyorum gene aynı uyarı hiçbir kıpırdama yok bu elektronik bir arızamıdır mekanikmidir?
Çözüm yolları nelerdir?Bahsettiğim olaya göre mantıklı tecrübelerinizi ve yönlendirmelerinizi bekliyorum...Cd çaları çok beğeniyorum double teyp düşünmezken bu sorun sonucunda double teyp bakar oldum...Ve info tuşunun clock ile geçişini yapan yol bilgisayar ekranının sonradan takılan double teypte çalışıp çalışmayacağını merak ediyorum...Birde cd kalitesinin verdiği o berrak sesi mp3 ler aux girişi vermiyor...Bu sebepten bu durumu düzeltmek istiyorum...Çözüm önerilerinizi bekliyorum...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda'nın kronik denilebilecek sorunu demektir... CD çalar sorunu... Ekonomik ömrünü tamamlamış desem yaşı daha genç, bence elektronik arıza gibi geliyor...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Mazda'nın kronik denilebilecek sorunu demektir... CD çalar sorunu... Ekonomik ömrünü tamamlamış desem yaşı daha genç, bence elektronik arıza gibi geliyor...
Bencede elektronik gibi ama adam diyorki yeni mekanizma al tak sorun çözülür :)
Tartıştık o kadar ustayada saygısızlık etmeyeyim dedim tamam dedim çıktım geldim...Elektronikse bile çözümü ne arıza yapan parça ne işte aradığım cevaplar bunlar?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bencede elektronik gibi ama adam diyorki yeni mekanizma al tak sorun çözülür :)
Tartıştık o kadar ustayada saygısızlık etmeyeyim dedim tamam dedim çıktım geldim...Elektronikse bile çözümü ne arıza yapan parça ne işte aradığım cevaplar bunlar?

Sistemin elektronik kartı, bobini vs. artık neyse ben anlamam kontrol edilecek, bunu da her kişi yapmaz, yapmak istemez çoğu da beceremez...

Kart veya devre her neyse onun üzerinde bulunan devreler işlevini yapmıyor olabilir, bobinlerden birisi yanmış olabilir vs. vs.

limpony

Katılımcı
Yalnış hatırlamıyorsam benimde eskiden başıma gelmişti içinde kızak kırılmıştı o zaman 400 lira almışlardı umarım böyle bir sıkıntı yoktur sende..

ahmetdag

Katılımcı
Benim 6 da ayni sorun oldu 6 li cd calara dokundunmu sentesi kacıyor bi dahada tamir olmuyor vrya yapamiyorlor direk mekanizma gitti deniyor

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Yalnış hatırlamıyorsam benimde eskiden başıma gelmişti içinde kızak kırılmıştı o zaman 400 lira almışlardı umarım böyle bir sıkıntı yoktur sende..
Yok kardeş
İçeride çalışmayan bi aksam yok kırılan dökülen sıkışan bişeyde yok...400 lirayı bulan bir arıza ise double teyp almak en mantıklısı olur...Sağolasın

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Yok be abi Türk Halk Müziği çalıyordu en son :D Senin mantığına göre Kitaro dinlersek bişeycikler olmaz :D Şaka biryana bu sorunu nerede nasıl
Çözdürebiliriz buralarda olmayacak gibi...

Üst Alt