Mazda 3 BL (2009-13) ''No Disc'' Sorunu

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Alabilirsen Pioneer al 850-900 arası

Navitech kullanıyorum biliyosun ses olarak eski normal Pioneer teybim gibi değil, kötüde değil, ama fonksiyonları ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor.

Rooadstar gibi markalara bulaşma derim
Pioneerın oem cihazı yok olsa ne güzel olurdu demi :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Pioneerın oem cihazı yok olsa ne güzel olurdu demi :)
Bir doktor mazda3 çerçeve alıp pioneer alıp yerleştrmiş ti bende o yöntemi düşündüm çerçeve fiyatları 300 çok kazık plastik basit bir parça neden bu kadar pahalı?

PeterPAN

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Merhaba arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacam belki ama konu sahibinin yaşadığı problemin birebir aynını yaşıyorum. Daha önce cd sıkışmış olan cihazımı açtım cd yi cıkardım arabaya taktım ve 1 sene kadar sorunsuz kullandım. Sonra yine cd sıkıştı, yine açtım yine çıkardım cd yi, fakat bu sefer eject, load neye basarsam basayım hatta cd düğmesine bassam da NO DISC yazıyor. Mekanik olarak bir problem oluşmadı cihazda buna eminim, çünkü çok hassas bir işçilikle yaptım (daha önce de yapmıştım) fakat ne hikmetse cihaz NO DISC yazıyor. Benim tahminim; cihaz boşken cd changer ve gözünün başlangıç noktası vardı ve bu ayar kaçtı yada bir yay kilit mekanizması gibi bir şey var bu kiliti attırmak gerekiyor :) biraz hayalci bi yaklaşım oldu ama aklıma bir şey gelmiyor.

Şimdi bu sorunu çözen halleden arkadaşlar varsa yadımlarını rica ediyorum, yada yapabilecek bir yer varsa beni bilgilendirirlerse mutlu olurum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacam belki ama konu sahibinin yaşadığı problemin birebir aynını yaşıyorum. Daha önce cd sıkışmış olan cihazımı açtım cd yi cıkardım arabaya taktım ve 1 sene kadar sorunsuz kullandım. Sonra yine cd sıkıştı, yine açtım yine çıkardım cd yi, fakat bu sefer eject, load neye basarsam basayım hatta cd düğmesine bassam da NO DISC yazıyor. Mekanik olarak bir problem oluşmadı cihazda buna eminim, çünkü çok hassas bir işçilikle yaptım (daha önce de yapmıştım) fakat ne hikmetse cihaz NO DISC yazıyor. Benim tahminim; cihaz boşken cd changer ve gözünün başlangıç noktası vardı ve bu ayar kaçtı yada bir yay kilit mekanizması gibi bir şey var bu kiliti attırmak gerekiyor :) biraz hayalci bi yaklaşım oldu ama aklıma bir şey gelmiyor.

Şimdi bu sorunu çözen halleden arkadaşlar varsa yadımlarını rica ediyorum, yada yapabilecek bir yer varsa beni bilgilendirirlerse mutlu olurum.

Cok cok kucukken vcd ler ilk ciktigi zaman basima boyle bisey gelmisti.
-gozun yeri fark etmiyordu acilirken olmasi gereken yere kendi tekrar geliyordu.
-goze diren bi kablo vardi o kabloyu degistirince sorun cozulmustu.
Bi kontrol et istersen,

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Cd sıkışınca zorlanma ile bir şeyler zarar görmüşte olabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Keşke; iki kez yapılan işlemin fotoğraflı konusu olsaydı dedim içimden. :)

Kolay gelsin.

PeterPAN

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Merhaba arkadaşlar, h.sonuna doğru cd changer ı yine sökücem ve bu sefer fotoğraflarını çekip paylaşırım. Sorun içinse büyük çaplı yerli yabancı bir araştırma yapmama rağmen herhangi bir sonuca varacak bir şey çıkmadı. 3-4 farklı elektronikçiye sorunumu anlattım kimisi çok zor dedi, kimisi görmeden pahalı olur dedi vs. vs. şimdi maslak oto sanayi içerisinde NET-1 iş elektronik diye bi yer var, en son çare oraya götürmeyi planlıyorum. tabi son bir kez kendim tekrardan bir kere daha açıp denedikten sonra :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar, h.sonuna doğru cd changer ı yine sökücem ve bu sefer fotoğraflarını çekip paylaşırım. Sorun içinse büyük çaplı yerli yabancı bir araştırma yapmama rağmen herhangi bir sonuca varacak bir şey çıkmadı. 3-4 farklı elektronikçiye sorunumu anlattım kimisi çok zor dedi, kimisi görmeden pahalı olur dedi vs. vs. şimdi maslak oto sanayi içerisinde NET-1 iş elektronik diye bi yer var, en son çare oraya götürmeyi planlıyorum. tabi son bir kez kendim tekrardan bir kere daha açıp denedikten sonra :)
Bir çok elektronikçi için bu ve benzeri işler ya angarya geliyor ya da uğraşmak istemiyor diye tahmin ediyorum. İşinin ehli ve bu işe gönül vermiş usta bulunduğu takdirde sorunun kaynağına ulaşılabilir.

Üst Alt