Mazda 3 BL (2009-13) Motor Yağı Seçimi

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Klasik usta işi işte değiştir :)

Kapı kolçaklarından ayarla döşemeye takılanlardan genelde döşeme sökülürken kırılıyor.
Gecen bi bl nın döşemesini söktüm kırmadan :) ama ne olur ne olmaz.

sen yinede yedekle bende var ama orjınal sana tanesi 8tl den veririm ;) ;)
Önce kırıyor sonra elindeki ürünü satıyor..

Kadir tamam sen artık usta olmuşsun :)

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Motorda lpg varsa; işini iyi bilen servisler 10-40 yağ kullanıyor... ;)
Aracım LPG siz, araç kitapçığındaki tabloda iki yağda kullanılabilir görünüyor, tabloyu da gösterdim, Mazda' dan bu yağ geliyor dediler....Bilemedim 10.000 km gideceğiz bakalım...

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Abilerim kardeslerim;)nasilsiniz iyi aksamlar...silecek suyu yanindaki yag kutusundaki yag minimum seviyesinin altina inmiş.napimm...eklememi yapayim yoksa icinde olanida bosalttirip sifir yag mi koydurmaliyim...icinde kalani bosalttirmasi zor mu...ekleyeceksem de hangi yagdan ekletmeliyim...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Abilerim kardeslerim;)nasilsiniz iyi aksamlar...silecek suyu yanindaki yag kutusundaki yag minimum seviyesinin altina inmiş.napimm...eklememi yapayim yoksa icinde olanida bosalttirip sifir yag mi koydurmaliyim...icinde kalani bosalttirmasi zor mu...ekleyeceksem de hangi yagdan ekletmeliyim...
Veli abinin direksiyon yağı nasıl değiştirilir videosu örnek alınarak bir ustaya değiştirtebilirsin.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bi kac arkadasim O 30 kullaniyor merak ettim bide pek anlamam bu yag islerinden 530 kullaniyorum hep
Eksiltme başlayasıya kadar kullan. Değiştirme boşver. Eksiltme başladıktan sonra 5-40 ya da 0-40 a geçersin. İzmir gibi bir yerde 0 ya da 5 olması farketmez.

Km.si 50-60bini geçmiş araçlara dexelia yı önermem. Yakıt ekonomisi için aşırı ince yapılmış bir yağ.

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
merhaba, mobil oil'in sitesinde bizim araç için (2010 m3 oto) mobil 1 0w30, 2.tercih olarak da 0w40 yağ öneriyor. aracım 115 bin kmde.

ama mazda'nın sitesinde de km ve araç modeli vermeden dexelia'yı tercih edin diyor :) insan kararsız kalıyor bir kullanıcı olarak?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
merhaba, mobil oil'in sitesinde bizim araç için (2010 m3 oto) mobil 1 0w30, 2.tercih olarak da 0w40 yağ öneriyor. aracım 115 bin kmde.

ama mazda'nın sitesinde de km ve araç modeli vermeden dexelia'yı tercih edin diyor :) insan kararsız kalıyor bir kullanıcı olarak?
Km artıyor 0 40 ya da 5 40 tercihi yapabilirsiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kararsız kalıyorsan ve önceki değişimdeki yağı ve eksiltme miktarını bilmiyorsan 5-30 koy ve gözlemle bence... Lpg'li ve 100 bin km üzeri motorlara servis 10-40 koyuyor, bende öyle yapmıştım. 5-30'a nazaran yağ eksiltme daha az olmuştu...

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Kararsız kalıyorsan ve önceki değişimdeki yağı ve eksiltme miktarını bilmiyorsan 5-30 koy ve gözlemle bence... Lpg'li ve 100 bin km üzeri motorlara servis 10-40 koyuyor, bende öyle yapmıştım. 5-30'a nazaran yağ eksiltme daha az olmuştu...

Hocam lpg yok, 115 bin kmde aracım. Mobil 1 new life 0w40 ‘da karar kıldım. Motul 8100 5w30 u da düşündğm ama.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Sayın Domestos,

motor yağını Eneos Premium Hyper Mutli 5w30,
oto şanzıman yağını da Eneos Eco Atf
fren yağını da Eneos yönünde karar kılıyorum.

bu konuda ne dersiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sayın Domestos,

motor yağını Eneos Premium Hyper Mutli 5w30,
oto şanzıman yağını da Eneos Eco Atf
fren yağını da Eneos yönünde karar kılıyorum.

bu konuda ne dersiniz?

Hayırlı olsun derim. :) :) Değerleri karşılıyorsa uygundur tabi.

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Merabalar bugün 10 bin km dolmak üzere olduğu için bakıma goturdum. Yag çubuğunu çıkardığımızda çubukta yağ olmadığını gördük usta 1-2litre kaldi demekki ıyiki getirmişsin yag isigi yanmadan dedi yağ değişimi yaptık. Bu denli yağ eksilmesi normal mi? (2012 mazda 3 mirai otomatik)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merabalar bugün 10 bin km dolmak üzere olduğu için bakıma goturdum. Yag çubuğunu çıkardığımızda çubukta yağ olmadığını gördük usta 1-2litre kaldi demekki ıyiki getirmişsin yag isigi yanmadan dedi yağ değişimi yaptık. Bu denli yağ eksilmesi normal mi? (2012 mazda 3 mirai otomatik)
Normal değil, yeni yağ değişiminden sonra kontrol et sürekli belirli km'lerde

Mazdalperen

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
En korktuğum cevap buydu umarım araçtan soyunama neden olacak büyük bir sorun değildir:(

Üst Alt