Mazda 3 BL (2009-13) Motor Arıza Işığı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Murat usta iyi bi arkadaş sağolsun ama ben değişimi bayrak otoda yaptırıyorum nissan- mazda özel servisş( nissan yavuzlar ve mazda kanarya zamanında usta olan osman usta) benim eski mazdalarında bakımını sürekli orada yaptırıyordum , renoser iyi güzel ama fiyat olarak uçtular biraz o yüzden bayrak otoya devam

Tapatalk

Bilgilendirme için teşekkürler Serkan... :)

http://www.mazdagaraj.com/mazda-usta-ve-servis-tavsiyesi-t647.0.html

İlgili bölüme Bayrak Oto ve yetkililerini ekledim... Forumumuza da bekleriz... ;)

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet renoser fiyat olarak biraz fazla çıkarıyor. Özellikle işçilik konusunda:) bayrak oto nasıl peki? Oraya hic gitmedim ama eğer iyi bir yerse oraya da yaptırabilirim. Gönül ister ki turkuaz a yaptıralim bakımları ama orasi fiyat konusunda ayri bir uçuyor :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Eyvallah abi iyi olmuş eklediğin mahmuta söylerim gelsin foruma faydalı olur parça vb konusunda

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Eyvallah abi iyi olmuş eklediğin mahmuta söylerim gelsin foruma faydalı olur parça vb konusunda

Tapatalk

Vakit bulabilirsem, Denizli ziyaretimde bende kendilerine uğramak isterim... Veya beraber uğrayabiliriz ama her şey vakit ile bağlantılı... :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Evet renoser fiyat olarak biraz fazla çıkarıyor. Özellikle işçilik konusunda:) bayrak oto nasıl peki? Oraya hic gitmedim ama eğer iyi bir yerse oraya da yaptırabilirim. Gönül ister ki turkuaz a yaptıralim bakımları ama orasi fiyat konusunda ayri bir uçuyor :)

Valla ben yaklaşık 12-13 senedir mazdalarımı oraya götürüyorum şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım zaten mazdalar şu sübap harici sıkıntısı olmayan araçlar 10binde bakım yaptır , bas gaza git ️ renoser yaklaşık 2000 lira çıkardığı fiyatı ben 1000-1200 arası halledeceğim yağ kayış değişimi dahil max 1200 olacak gibi o yüzden tercih sebebimdir eski ustalardandır osman usta yanında 2 tane ustası daha var oğlu mahmut ta japon parçaları satıyor mazda-nissan parça bulmadada sıkıntı yok , bence yeterli bir servis

Tapatalk

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Valla ben yaklaşık 12-13 senedir mazdalarımı oraya götürüyorum şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım zaten mazdalar şu sübap harici sıkıntısı olmayan araçlar 10binde bakım yaptır , bas gaza git ️ renoser yaklaşık 2000 lira çıkardığı fiyatı ben 1000-1200 arası halledeceğim yağ kayış değişimi dahil max 1200 olacak gibi o yüzden tercih sebebimdir eski ustalardandır osman usta yanında 2 tane ustası daha var oğlu mahmut ta japon parçaları satıyor mazda-nissan parça bulmadada sıkıntı yok , bence yeterli bir servis

Tapatalk
tavsiyelerin icin teşekkür ederim. Veli abinin de denizliye geldiği zaman ayarlayalım. Su bayrak oto ile biz de tanışalim. Gerekirse bakımları orada yaptırırz

durek

Sessiz
Abiler ben Mazda konusunda bilgisizdim aldım konuyu hortlatma ihtiyacı duydum şu an. Aracımda rölantide titreme eksozda tekleme gibi sıkıntılar oluyodu. Ankara Şaşmazda Beka Otomotiv var tüm Japon arabaların ustalarına sahipler diyebilir daha önce 3 kere bu işlemi yapmışlar ben 4. oldum. Motoru açtıp baştan aşağı kontrol ediyorlar silindir kapağı subaplar contalar falan hep değişti. Silindir kapağını kendisi onarıyo orda bi usta var ve diğer tüm parçaları orijinal takıyolar. Bu sorun doğrudan silindir kapağı arızası subap değişimi sizi bi süre rahatlatır. Silindirlerin basıncını ölçtürmenizi tavsiye ederim. Aralarından bir tanesin 45 50 ps basınç verecektir ortalama ve bunun standartı 100 civarıdır. O yüzden ustalara bu ölçümü yaptırmanızı ve silindir kapağınız yamulmadan aracınızı kurtarmanızı tavsiye ederim. Herkese iyi forumlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abiler ben Mazda konusunda bilgisizdim aldım konuyu hortlatma ihtiyacı duydum şu an. Aracımda rölantide titreme eksozda tekleme gibi sıkıntılar oluyodu. Ankara Şaşmazda Beka Otomotiv var tüm Japon arabaların ustalarına sahipler diyebilir daha önce 3 kere bu işlemi yapmışlar ben 4. oldum. Motoru açtıp baştan aşağı kontrol ediyorlar silindir kapağı subaplar contalar falan hep değişti. Silindir kapağını kendisi onarıyo orda bi usta var ve diğer tüm parçaları orijinal takıyolar. Bu sorun doğrudan silindir kapağı arızası subap değişimi sizi bi süre rahatlatır. Silindirlerin basıncını ölçtürmenizi tavsiye ederim. Aralarından bir tanesin 45 50 ps basınç verecektir ortalama ve bunun standartı 100 civarıdır. O yüzden ustalara bu ölçümü yaptırmanızı ve silindir kapağınız yamulmadan aracınızı kurtarmanızı tavsiye ederim. Herkese iyi forumlar

Geçmiş olsun, Beka Otomotiv'i tavsiye ediyorsan ve memnun kaldıysan eğer açık adresini verirsen forumun ilgili bölümüne ekleyebiliriz, başkalarına da tercih seçeneği olur en azından...

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

geçmiş olsun sıkıntılar büyemeden her zaman önleminin alınması cebimiz açısından faydalı olucaktır ;)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bu mazda 3lerde lpg de sıkıntılı diyebilirmiyiz 99-03kasa 323lerde tekleme yapıyor m3te sıkıntı daha büyük subaplar gidiyor peki aynı sorun m6da da var mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu mazda 3lerde lpg de sıkıntılı diyebilirmiyiz 99-03kasa 323lerde tekleme yapıyor m3te sıkıntı daha büyük subaplar gidiyor peki aynı sorun m6da da var mi?

Sübap sıkıntısı sadece Mazda'ya özgü değil hocam, yeni nesil motorları hafif olması açısından magnezyum/aluminyum vs. gibi ısıya daha az dayanıklı madenlerden ürettikleri için kullanılan lpg daha doğrusu kuralına göre kullanılmayan lpg sübaplara ve yataklarına zarar veriyor...

Üst Alt