Mazda 3 BL (2009-13) Merkezi Kilit Sorunu

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
5 kuruş ebatlarında bir şeyin beni bu kadar uğraştıracağını düşünmezdim.İki anahtarın da pili bitmiş.Bırakın kumandayla camları indirip kaldırmayı,kapıları bile açamıyordum.koskoca arabayı alışveriş merkezlerinde orada burada kapıya anahtar sokarak açmak zorunda kaldım.Pilini değiştireyim diye yeltendim kumadayı kırmayayım diye kan ter içinde kalarak açmayı başardım.aldığım pilin ebatları uymadı.denizlide dolaşmadığım sormadığım yer kalmadı,bu ebatlarda pil bulamadım.İnternetten pilburada diye bir site var ordan sipariş verdim gelecek inşallah. pil alacak arkadaşlar cr 1620 olarak sorarlarsa kolay bulurlar.zaten pillerin üzerinde de yazıyor orası ayrı :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
5 kuruş ebatlarında bir şeyin beni bu kadar uğraştıracağını düşünmezdim.İki anahtarın da pili bitmiş.Bırakın kumandayla camları indirip kaldırmayı,kapıları bile açamıyordum.koskoca arabayı alışveriş merkezlerinde orada burada kapıya anahtar sokarak açmak zorunda kaldım.Pilini değiştireyim diye yeltendim kumadayı kırmayayım diye kan ter içinde kalarak açmayı başardım.aldığım pilin ebatları uymadı.denizlide dolaşmadığım sormadığım yer kalmadı,bu ebatlarda pil bulamadım.İnternetten pilburada diye bir site var ordan sipariş verdim gelecek inşallah. pil alacak arkadaşlar cr 1620 olarak sorarlarsa kolay bulurlar.zaten pillerin üzerinde de yazıyor orası ayrı :D

Saatçilerde rahatlıkla bulunur diyorlardı, Kemal hocam Tokat'ta bulduğuna göre Denizli'de bulunmaması hayli ilginç geldi bana...

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Al bendende o kadar koca Denizli yahu nasıl olmaz :)
Kemal hocam gibi saatçilerden değil de teknoloji mağazalarından başladım işe en büyük yanlışı orda yapmış olduğumu farkettim :D çınar,bayram yeri dolaşsam bulunur da oralara arabayla girmek pek çetrefilli :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hiç mi tablacı yok memleketinizde? Onlarda bilimum pil çeşitleri vardır hemde orjin maxell cinsinden :p

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
eski bir saatçi dükkanında hallettim :D

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bugüne kadar karşılaştığım her sorunda istemeden de olsa yanlış anlaşılacak ifadelerle Guzuya haksızlık ettiğimi gördüm ;D Bu durumdan ayrıca muzdaribim. Merkezi kilit sorunu dedik 2 liralık pil çıktı :) Araba çalışmıyo yolda kaldım dedik akü çıktı :) çok şükür henüz güven problemi yaşatacak bir şeyle karşılaşmadım O0

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Konuyu hortlatalim.
BL kasa icin yedek anahtar disarida yaptiriliyor mu yoksa servisten mi alinmali?

Konuyu kaydiralim tekrar.
Ankarada 1 saat boyunca jandarmanin onunde bekledim. Eski yeni bir tane mazda gormedim

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Kumandasız olursa 60 TL, kumandalı ve sustalı olursa 200 TL fiyat aldım.

Dışarıda yapılmış yedek anahtar bir problem çıkarır mı acaba?
Diğer aracımda yan sanayi anahtarı takınca çalışmadı ve ondan sonra orj. anahtarla kontağı her açışta anahtar işareti çıkıyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Daha uygun bir konu bulamadım buraya yazayım dedim.
Akü bağlantısı yokken kapılar anahtarla bile açılamıyor ya da kitlenemiyor. Çok enteresan geldi bana..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bir yanlışlık var o işte, merkezi olarak belki hepsini açmayabilir ama anahtar takılan kapının açılıyor olması lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha uygun bir konu bulamadım buraya yazayım dedim.
Akü bağlantısı yokken kapılar anahtarla bile açılamıyor ya da kitlenemiyor. Çok enteresan geldi bana..

İlk defa duyuyorum, fakat yanlış bir şeyler var ortada bence, her şartta anahtar tıkılan kapının açılması gerekiyor ki, araç sahibi mağdur olmasın.

Üst Alt