Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) LPG Sistemi Hakkında

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında emrahunal0258 tarafından paylaşıldı.

1. emrahunal0258

emrahunal0258 Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 Mirai - 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Cümleten selamun aleykum... Arkadaşlar aracım şu an satışta. Yalnız satamazsam aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum.Prins firması ile görüştüm.Öncelikle bana aracımın "direkt enjeksiyonlu" mu yoksa "sıralı sistem" mi olduğunu sordular.Aracım 2012 Mazda 3 Mirai...Motordan anlamadığım için cevap veremedim.Ayrıca araç, eğer direkt enjeksiyonlu ise sıvı püskürtmeli sistem ile %50 ye yakın tasarruf sağlanabileceği,eğer sıralı sistem ise %35-40 civarında bi tasarruf sağlanabileceğini söylediler. 1. Olan sistem 2000 Euro... 2. Olan sistem 1850 TL...Ayrıca arabayı alalı 10 ay oldu 20000 km'yi geçtim.Sizce ne yapmalıyım???Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. emirdede

emirdede Katılımcı

Benim bildiğim sıralı sistem olması lazım.Aşağı yukarı 10000 km de kendini amorti ediyor sistem zaten

3. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Bir de prinse takılı kalmayın. Çok iyi olabilir de, daha önemli olan ustası. Ben de 2012 mazda 3'üme prins taktırmıştım, inanın burnumdan getirdi. Düzelttirene kadar çok uğraştım. Şu an kullandığım 626 ya lovato taktırdım ve yeniden araba alacak olsam, aynı yerden aynı markayı taktırırdım.

Bu arada normal sıralı sistem olacak. Öbür sıvılaştırmalı olan değil

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ekim 2016
  4. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
  5. emirdede

emirdede Katılımcı

Marka işinin içine girersen çıkamazsın;lovato,prins,zavoli,brc bunlardan birini taktır gitsin.ben zamanında 1.6 golfe taktırırken 3 ay boyunca araştırdım zavoli taktırdım,simdi mazda da brc var.kisindende çok memnundum.emin ol önemli olan montaj yapan yer

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlk önce işinin ehli usta bul, gerisi gelir. Sıvı sistemle işin yok, araca sıralı sistem lpg montajı yapılabilir.

7. badilcan

badilcan Katılımcı

Yıllar önce 2008 Corollama Prins taktırmıştım. Fakat kötü işçilikten dolayı epey uğraşmıştım. O kadar para vermeye gerekeceğini düşünmüyorum.
    Ben bu sıralar en çok Lovato ve Brc adının ön plana çıktığını görüyorum. Ama tabiki usta çok önemli. Ve taktrdığın yer kurumsal olup yaptığı montajın arkasında duracak bir yer olmalı.

domestos bunu beğendi.
  8. HAKAN24

HAKAN24 Sessiz

Araç Markası:
    99 Mazda 323 1.5 BJ
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Atiker fazlasıyla yeter. Önemli olan montaj. Fazla para vermeye hiç gerek yok.. Kimse aynı araca ömür boyu binmez..

huseyin akg ve domestos bunu beğendi.
  9. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    hafta sonu amca oglu koye gitti 2015 corolla 1.3 manuel 600tl yakmis(benzin)
    bende gittim 250tl yaktim (lpg)tabi son gelen zamda etken fiyat farkina ama 10ayda 20bin yapmissin yapmadan once taktirmis olaydin baya karda idin.
    lavota odb2 takili bi kere sikinti yasadim oda enjektor soketlerini karistirmislar.

domestos ve MutluTEKİR bunu beğendi.
  10. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kaç km Kadir? o kadar fark olması ilginç

11. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  12. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Lpgli yavaş ve ekonomik, benzinli agresif ve hızlı giderse gayet de olabilir.

Sayfayı Paylaş