Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Basınç Sensörünü Değiştirmeden Sibop Değimi Uygulaması.

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında Kemal tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Merhabalar,
    Geçen gün benzin istasyonunda lastiklerin havasını kontrol ederken sibobun birinin çatladığını fark ettik. Bugün de kışlık lastikleri çıkarırken başka bir sibop gözümüzün önünde fırladı gitti.( Çok sık rastlanabilecek bir şey başıma gelmez deme ;) ) Bir tane sibop değiştireceğiz derken iki oldu yani :) Malum siboplar basınç sensörüyle beraber değişiyormuş basınç sensörünü nereden bulacağım diye düşünürken set halinde satıldığını ve oldukça tuzlu bir fiyatı olduğunu duyunca alternatif çözüm önerileri aramaya başladım ve araştırmalarım sonucu bugün uyguladığım yöntemi gördüm. Eski sibobu ve sensörünü janta güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırdık daha sonra(sanayinin altını üstüne getirerek bulabildiğim) bakır telle iyice sabitledik teli kıvırıp kopardığımız yeri de güzelce düzleştirip kesiciliğini aldık. Eski halinden sağlam oldu. Sonuç olarak sibop anten görevini yapmaya devam ediyor, yol bilgisayarı hata vermiyor ve görünürde herhangi bir sıkıntı yok. Eğer başına böyle bir sorun gelen olursa bu yöntemi değerlendirsin derim O0

Ekli Dosyalar:

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tebrikler hocam vallaha... İşlevini yerine getiriyorsa da sorun yok demektir...

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Peki telle değilde direk yapıştırsan bir şeyle olmaz mıydı? ve balansı etkiler mi o tel ?

4. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    İşlevini yerine getiriyor abi goodyear efficientgrip'le beraber yeni bir başlangıç yaptık bakalım hayırlısı :) toyolardan sonra maşallahı var.

5. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    önce yapıştırdık zaten aslında o da sağlam olmuştu ama telin sorun olmayacağını farklı ustalardan teyit ettim sağlam olsun diye öyle yaptık umarım sorun çıkarmaz bizzat yapılma sürecinin içinde olduğumdan içime sindi.

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Allah kaza bela vermesin hocam... Balans tamamsa, işlev yerindeyse daha ne olsun...

Good Year'ları bende ciddi olarak düşünüyorum artık.

7. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Amin abi cümlemize. lastik alacaksan n11 kampanyalarını takip et derim( İnternetten almakta sakınca görmüyorsan ben de takipte kalabilirim). Güzel fiyatlara almak mümkün olabiliyor.

Sayfayı Paylaş