Mazda 3 BL (2009-13) Kuzum Yağmur Sonrası Sele Maruz Kaldı

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Kuzum Yağmur Sonrası Sele Maruz Kaldı. Geçen cuma çok yoğun yağan ve bir anda bastıran yağmur sonucu arabam su aldı. Sağ ön koltuğun alt boşluğundan itibaren komple su göl olmuş vaziyette idi. Cumartesi günü suyu tahliye ettik. yalnız taban hala çok ıslak ve de arabaya çok kötü bir koku hakim oldu. Nacizane Sonax´a verip temizletip kurutmak gibi bir düşüncem var. Antakya Sonax yetkilileri ile iyi kötü bir muhabbetim var ve de nazım geçiyor, taban döşemesini söküp temizleyecekler.

Sizlerin de fikrini almak istedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın... :(

İşin içine profesyoneller girdiğinde bize fazla yorum kalmıyor. Sonax bu işin profesyoneli, muhabbetinde varsa inşallah pir-ü pak yaparlar, hasardan ve kokudan eser kalmaz.

Gelişmeleri bekliyoruz.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Elektrik ve elektronik aksamın hasar görmemesi sevindirici ayrıca temizlik işi sonax ile sıkıntısız olur...

Mt53

Katılımcı
Çok büyük geçmiş olsun..Allah beterinden korusun..iyi ki motora ya da başka aksamlara zarar gelmemiş

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bende arabanın çalıştığına şükrettim. Cumartesi elektronik aksamı kontrol ettirdim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.Sadece park sensörü çalışmıyor o da gayet normal. o kadar suyu ben yesem nefes alma sensörüm bile hasar görürdü. :)

Tam bir buçuk saat yağmurun dinmesini bekledim karşıya geçip arabaya binebilmek için. Yediğim yağmur cabası.Su seviyesi plakanın yarısını kapatmıştı neredeyse. Sonra yağmur dindi su seviyesi düştü. Öylece bindim ve de çalıştırıp çıktım o deryadan. Kabus gibiydi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bende arabanın çalıştığına şükrettim. Cumartesi elektronik aksamı kontrol ettirdim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.Sadece park sensörü çalışmıyor o da gayet normal. o kadar suyu ben yesem nefes alma sensörüm bile hasar görürdü. :)

Tam bir buçuk saat yağmurun dinmesini bekledim karşıya geçip arabaya binebilmek için. Yediğim yağmur cabası.Su seviyesi plakanın yarısını kapatmıştı neredeyse. Sonra yağmur dindi su seviyesi düştü. Öylece bindim ve de çalıştırıp çıktım o deryadan. Kabus gibiydi.

Düşününce gerçekten zor bir durum, guzu karşıda selle cebelleşiyor, sen bir şey yapamıyorsun... En kısa zamanda kasko yaptırmam şart oldu artık...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Düşününce gerçekten zor bir durum, guzu karşıda selle cebelleşiyor, sen bir şey yapamıyorsun... En kısa zamanda kasko yaptırmam şart oldu artık...

Abi kaskodan yaptırmayı düşündüm bir ara, döşeme ve keçe (yahutta yalıtım malzemesi) değişimi için işçilik dahil 3000 lira civarında masraf olacağını söyledi servis. Kasko delinecek, hasar kaydı sel su baskını olarak görünecek, arabayı satışa çıkartacaksın hasar kaydı var diye boş mezar fiyatı verecekler. Bu sebeplerden dolayı kasko ile yaptırma seçeneğini aktifleştirmedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi kaskodan yaptırmayı düşündüm bir ara, döşeme ve keçe (yahutta yalıtım malzemesi) değişimi için işçilik dahil 3000 lira civarında masraf olacağını söyledi servis. Kasko delinecek, hasar kaydı sel su baskını olarak görünecek, arabayı satışa çıkartacaksın hasar kaydı var diye boş mezar fiyatı verecekler. Bu sebeplerden dolayı kasko ile yaptırma seçeneğini aktifleştirmedim.

Tamamen haklısın Özgür... Kasko priminin seneye ikiye katlanması da cabası...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
yok çok şükür. marşpiyellerde bir kaç küçük ezik var belli belirsiz.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Çok geçmiş olsun. Önce aracı dizel sandım, buji olmadığından normaldir o selden çalışarak çıkması dedim ama baktım aracın benzinli. Gerçekten aracın içine su aldıktan sonra çalışması mucize bence.

Kasko konusunda bu ikilem her zaman var. Bozdursan bir türlü bozmasan bir türlü. Bazen neden yaptırıyoz ki diye düşünüyorum:) Sonax'ın neler yapabildiğine bakın, memnun kalmazsanız kaskodan değiştirirsiniz döşemeyi. Tekrar geçmiş olsun.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun. Taban döşemesinin altında keçeler oluyor sizin kasada var mı tam bilmiyorum. Bunlar suyu bir kere yedimi özelliği kayboluyor değiştirilmesi gerekiyor bilginiz olsun.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bugün döşeme ve koltuklar söküldü. oksitlenme vb. durumlara karşı elektronik aksam temizlendi. Döşeme altı komple temizlendi. Döşeme Sonax tarafından temizlendi. Döşeme tamamen kuruduktan sonra yarında detaylı iç temizlik yapılacak bakalım.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Bugün öğlen telefon geldi ve de arabayı teslim aldım. Daha önceki iletimde yazdığım gibi alt taraf komple bakımdan geçti. Kuzuma detaylı iç temizlik uygulandı. Arabanın içine sinen kötü kokunun hafif belirtisi var arabaya ilk bindiğimde. Zamanla geçecek araba hava aldıkça. Döşeme temizlenip yerine yerleşince bugün sabah yeniden detaylı iç temizlik ve sterilizasyon yapıldı.

Kabus bitti çok şükür.

Üst Alt