Mazda 3 BL (2009-13) Karşılama Modu (Welcome Mode)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce Forscan yazılımı ile geçici lisans alınarak aracın bazı ayarlarında kişiselleştirme yapabildiğimizden bahsetmiştim. Tavan lambasının gecikme süresini 30 saniyeye çıkarmak,emniyet kemer ikaz sesini kapatıp sadece ışık uyarısı şeklinde kullanmak, cam rezistansları çalışma süreleri, lastik jant ebat değişimlerinde km göstergesi farklı gösterimini optimize etmek için lastik ebat ayarını değiştirme ve bir kaç tane daha değişiklik yapılabilen fonksiyonlar mevcut.

Karşılama modu olarak geçen ayarla ilgili işlemleri ilk yaptığımda gündüz denediğim için ve gösterge selamı veya farların binerken, inerken yanması gibi bir tepki beklediğim için bir değişiklik görmeyerek tekrar iptal etmiştim.
Dün yine aklıma takıldı dayanamadım, karşılama modunu aktifleştirdim. Belki inerken selektör yapınca veya far kolunu geri itince kapıları kilitlerken veya binerken tepki veriyordur diye. Yine değişiklik olmadı. Tekrar araca binip laptopu açıp ayarı varsayılana çevirmeye üşendim.

Sabah araca bindiğimde daha kontağı takmadan göstergelerin yandığını görünce şaşırdım. Uykum açıldı resmen :)
Aracımızda karşılama modu diye bir şey varmış. Belki çok ahım şahım bir şey değil ama hoşuma gitti. Kumandayla kapıları açtıktan sonra araca bindiğinizde; gösterge ışıkları yanıyor, bilgi ekranında "Zoom Zoom" yazıyor ve klima konsolu sıcaklık düğme ışıkları yanıp sönüyor. İlgilenmek isteyen, küçük de olsa özelleştirme isteyen arkadaşlar için değişiklik olur diye düşünerek videosunu da ekliyorum.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel olmuş, paylaşım için teşekkürler. :) Mazda 3 BK (2007-2009) makyajlı kasalarda da kapıyı açınca göstergede çok hoş rengi olan zemin aydınlatması yanıyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Guzel olmus imkan varsa aktiflestirmek hoş görüntü sağlıyor. Böyle bir özelliği neden fabrikasyon aktif edip sunmuyor ki Mazda

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Güzel olmuş, paylaşım için teşekkürler. :) Mazda 3 BK (2007-2009) makyajlı kasalarda da kapıyı açınca göstergede çok hoş rengi olan zemin aydınlatması yanıyor.

Guzel olmus imkan varsa aktiflestirmek hoş görüntü sağlıyor. Böyle bir özelliği neden fabrikasyon aktif edip sunmuyor ki Mazda

Bir alt kasada olan ve donanım da gerektirmeyen özelliği aktifleştirmek için niye uğraştırıyor Mazda bizi ben de anlayamadım. :)
Buna ilaveten far ile karşılama veya kontağı açınca gösterge selamı gibi ekstra donanım gerektirmeyen ama kullanıcıyı hoşnut eden şeyleri neden kısarlar ki...
Gerçi uğraşıp çıkarınca daha bi zevkli oluyor ayrı konu ama gene de standart olmasını isterdim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hocam tebrikler vallahi. Güzel işler başarıyorsunuz. Birazcık araştırdım da, Forscan'ın özelliklerini limitleyen Elm327 imiş. Siz modifiye edilmiş Elm327 ile hangi özellikleri görebiliyorsunuz? Ayrı bir konu açıp paylaşsanız harika olur. Merak etmemin sebebi, EL27 diye bir cihaz daha geniş kapsaması bulunuyormuş. Aradaki farka değer mi acaba onu merak ettim.

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İbrahim bey konuyu yeni gördüm. Yaptıklarınız için elinize sağlık çok güzel şeyler. Youtube da ayna altı ambians ışığı videonuzu da izledim ve çok hoşuma gitti. Forumda bunu açıkladığınız konunuz varsa linkini atabilir misiniz?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
İbrahim bey konuyu yeni gördüm. Yaptıklarınız için elinize sağlık çok güzel şeyler. Youtube da ayna altı ambians ışığı videonuzu da izledim ve çok hoşuma gitti. Forumda bunu açıkladığınız konunuz varsa linkini atabilir misiniz?

Merhaba.
Aklıma geldikçe, fırsat buldukça bir şeyler yapmaya çalışıyorum aracıma. İlgilenip, kendi aracına yapmak isteyenler için paylaşıyorum. Beğenmenize sevindim, inceleyin isterseniz, çok zor değil.

Mazda 3 Ayna Altı Ambiyans Aydınlatması

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
karsilama isigi nerde? dun aksam ebubekir baglanmis araba ama bulamamis? @ibrasoft

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Karşılama modu configürasyon ve programlama menüsünde. "IC" ve "BCM/GEM" ecuları içerisinde.
Hs modunda işlem yapılması gerekiyor. Yanında 'As built' yazmayanlar içerisinde değişiklik yapabileceğiniz ayarlar.
"RCM" Menüsünde sadece yolcu hava yastığını devre dışı bırakma ile ilgili ayar var.

Asbuilt kodu daha profesyonel işlemler için, yapacağınız işlemin kodunu biliyorsanız işlem yapacağınız bölüm.

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
simdi ebubekir ile konustum yapmis olmus hatta telefonda canli canli yasadim @Ebubekir bi zoom zoom demesi vardi yikti gecti beni :)

@ibrasoft yardim ve desteklerin icin cok tesekkur ederiz

bakalim m6 da neler cikacak. demi @Murat

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
-karsilama isigi yapmis
-kemeri iptal etmis
-kurcaliyordu

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şuan net olarak welcome mode aktif oldu. Otomatik kapı kilitlemeyi yaptım ama ne zaman nasıl aktif olacak yola çıkınca anlayacağız. Yolcu emniyet kemeri uyarı sesini kapattım şofer kısmını açık bıraktım. Katkılarından dolayı @ibrasoft ve @kadir e teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Üst Alt