Mazda 3 BL (2009-13) Kapı Hoparlörü Değişimi

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Selamlar arkadaşlar benim hoparlörler (ön sağ arka sol) birkaç ay önce patladı ve aşırı bozuk bir ses vermeye başladı uzun aramalarım sonucu tam ebat olan 5x7 hoparlör bulmuştum , fakat internet sitesinin stoklarında kalmamış bende hepsiburada.com dan sony xs 6920 6x9 oval hoparlör sipariş ettim , malum bizim orjinal teyplerin çıkışları düşük olduğu için bu hoparlörler 35-27000 hz aralığında yani bizim teyp için uygun sayılır yüksrk hz olanlarında bas sesi çok azalıyormuş .. Birkaç foto çekebildim
4aa7267d1159fbd53abc8b84758092e8.jpg

bc59715678afe76d5dc9e3c2eb263bea.jpg

26c3f991b71514dabbe030fbab259371.jpg

Hoparlörler geniş olduğu için araya mdf parça ilave edildi tam oturdu cama temasta etmedi
Ses kalitesi olarak tiz inanılmaz güzel mid sesler daha anlaşılır baslarda çok temiz oldu , ben şu an ön iki hoparlörü değiştirdim arkadaki patlak olanı öndeki sağlamla değiştirdim ama biraz zaman geçince bir dha aynı hoparlörden alıp arkayıda değiştireceğim ,düşünen arkadaşlara tavsiye ederim hem fiyat uygun(kargo dahil 95 ₺) hemde kaliteli

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun, fabrikasyon hoparlörlerimin watına bakınca ben hayal kırıklığına uğramıştım, 25wat

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bunlar 35w Rms 260 w max. Dediğim gibi bizim teypleri değiştirmediğimiz sürece çok yüksek watt hiçbir işe yaramıyor ancak amfiyle beslenmesi gerek

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aynen öyle ben navitech ekranı taktığımda ses o kadar iğrençleşti ki gidip hoparlör ve amfi vs takmam gerekti bir sürü masraf anlayacağın

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aynen, bizim hoparlörler cücük kadar mıknatısa rağmen gene iyi ses veriyo

Tapatalk

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Elinize sağlık. Fabrikasyon hoparlörler sadece ses duymak için maalesef. Zevkinize göre hoparlör seçip sonradan entegre edilebilir sizin yaptığınız gibi.

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Keşke mazda şu boss ses sistemini bütün araçlarına koysa. Ama bildiğim kadarıyla bu ses sistemi mirai ve bazı impressive donanımlarında mevcut.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Keşke mazda şu boss ses sistemini bütün araçlarına koysa. Ama bildiğim kadarıyla bu ses sistemi mirai ve bazı impressive donanımlarında mevcut.

Keşke, istemeyenin kulağı çınlasın, kedisi ölsün... :D

Ama;

Bu segmentte bir araca 2004 yılında 6'lı CD Değiştirici koyması zaten fazlasıyla rakiplerinden önde olduğunu ve kendi müşterisine verdiği değeri göstermiyor mu?

C sınıf araç için D sınıf bir donanım beklemek biraz bencillik olmuyor mu?

;)

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Keşke, istemeyenin kulağı çınlasın, kedisi ölsün... :D

Ama;

Bu segmentte bir araca 2004 yılında 6'lı CD Değiştirici koyması zaten fazlasıyla rakiplerinden önde olduğunu ve kendi müşterisine verdiği değeri göstermiyor mu?

C sınıf araç için D sınıf bir donanım beklemek biraz bencillik olmuyor mu?

;)
evet veli abi söylediklerine katılıyorum. ama işte araç ne olursa olsun en iyi donanım olsun isteriz ya. huyumuz kurusun :D

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Benimde hoparlör patlak,bir türlü değiştiremedim kararsızdım,olmazsa aynısından bende taktırayım,hepsini birden değiştirirsem daha iyi olur herhaldi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hepsini değiştirmen daha mantıklı, kendin yapmayacaksan kapıyı sökerken dikkatli olmaları konusunda uyarı yapmayı unutma

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
kendim uğraşamam,bir ustaya götürürüm,özellikle dikkat edilmesi gereken bir şey var mı ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kapıyı tutan vidaların bulunduğu yerin plastik aksam kapağını çıkartırken çizilmemesi ve kapağın kenarlarının darbeden kaynaklı ezilme olmaması, vidalar söküldükten sonra kapı iç döşemesi çıkarılırken tırnakların kırılmaması ve tabiki elektronik ve kilit bağlantılarının özenle sökülüp özenle takılması konusunda

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Benimde hoparlör patlak,bir türlü değiştiremedim kararsızdım,olmazsa aynısından bende taktırayım,hepsini birden değiştirirsem daha iyi olur herhaldi

Bencede hepsini değiştir , ben hoparlörden alacağım sesten çok emin olmadığım için bir çiftini değiştirdim , diğer eski hoparlörlerde sorun çıkarsa yine aynısından alırım , çok memnun kaldım hoparlörlerden

Tapatalk

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
hoparlörlerim bu gün geldi,iki çift aldım,değişimden sonra sonuçları yazarım arkadaşlar ;)
fotoğraf eklemek istedim boyut büyük dedi kaldı öyle :)

Üst Alt