Mazda 3 BL (2009-13) İmpressive 60 Bin Bakımı Hakkında

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Adem Usta bu saatte çalışmaz muhtemelen :) gün içinde 5 saatte falan varabilirim umarım. Yollukla çıkayım yola Ekli dosyayı görüntüle 29299
Şanzuman filtresi için daha erken 100bini bekleyin derim. Diğer bakımlar için yetkili servis Musluoğlu var size en yakın buraya gidebilirsiniz. Mayıs ayını bekleyin %30 indirim olcak hepsini birden elden çıkartırsınız.

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Çoğu Bl kasa artık 5 yılını doldurdu. Km si dolmasa bıle 100 bın olmasa bıle 5 yıl dolduğu ıcın artık tum BL otomatık sanzıman sahıplerı şu şanzıman yagını ve fıltresını degıssın. Antfrız de degıstırın, bujı normal tıp takabılırsın, balata dısk kontrolu yaptırın, bi de kıtapcıga göre her 40 bın km de fren hıdrolojı degısmesı gerekıyor. Gerısı teferruat yani motor yagıdır polen hava yağ fıltresıdır, onları kendınız de yaparsınız sıkıntı yok yani
Mesaj otomatik birleştirildi:
Valla bulundugum sehirde mazda servisi yok. Ve aracim 3.5 senedir bende. 50 binde aldigin aracim 75bin km de. Her sene bakim zamani filtreleri telefondan servisten siparis ettirip burda buldugum ozel servislere taktirdim. Ancak sizin dediginiz gibi fren hidroligi, şansuman bakimi direksiyo hiroligi, baski balata ve fren disklerine guzel bir bakim yaptirayim diye dusunuyorum. Kime yaptirayim baska bir sehirdeki yetkili servise mi gideyim onlar parcalari disarsan temin ettigim ici n özensiz yaklasirmi yokaa eskisehirden kalkip adem ustaya gitsem detayli ilgilenir 1 gunde her seyi halledermi bilemedim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Istanbul imkânı varsa kesinlikle tavsiye ederim, yoksa da bulunduğunuz ilde işin ehli bir usta keşfedin halleder.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eskişehir'de Korhan Zan Usta var diye hatırlıyorum. Facebook gruplarında gördüğüm kadarıyla yorumlar da iyi. İlk durak ona bir gidebilirsiniz, hiç değilse tanışır, araç, bakım, yapılacak işlemler ve maliyetle ilgili fikir falan alırsınız. Kafanıza yatarsa yaptırırsınız.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@razumuhin sıradan bir bakım için o kadar yol gelmeye gerek yok, işi bilen her usta bunları kolayca halleder. En kötü ihtimalle etraftan tavsiye edilen ford ustasına da gidebilirsin. Eğer diskler bir torna daha kurtarırsa hiç masraf edip disk alma ;)

Not: kargon yarın yola çıkıyor ;)

Üst Alt