Mazda 3 BL (2009-13) Hava Yastığı Işığı Sorunu

slash

Katılımcı
https://www.youtube.com/watch?v=v_FaWUvin3A

Merhaba , linkte de göreceğiniz gibi hava yastığı ışığı yanıyor sönüyor yanıyor sönüyor.... 2.5 saniye sonra tekrar yanıyor sönüyor yanıyor sönüyor... yaklaşık 5.5 saniye sonra tekrar yanıyor sönüyor yanıyor sönüyor. Döngü bu şekilde devam ediyor. BK kasada da airbag ışığından muzdariptim, bunda da başıma geldi. Servise gitmeye de fırsatım yok arıza kodu için .

Genel olarak çok hassas ve dikkatliyimdir. Koltukları sert çekmem çektirtmem, eminiyet kemeri araca binince nizami takılır . Son bir kaç aydır arabayı da yıkamadım su kaçtı desem? Stop edip tekrar çalıştırdım yine aynı şekilde yandı . Okuduğunuz ve videoyu izlediğiniz için teşekkürler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Acaba konektör mü çıktı yerinden. Koltuğun altındaki konektörleri kontrol edin, takın.

slash

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yarın akşam kontrolünü sağlayayım Mutlu, çalışmalarını hayranlıkla takip ediyorum :) Yoğunluktan pek zaman ayıramadık foruma son zamanlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Koltuk altındaki soketleri kontrol et bakalım büyük ihtimal oradan olabilir... Olmadı; beyine giden kabloları çıkartarak sistemi resetle dene... Hiç olmadı; servis... :D

Gelişmeleri bekliyoruz.

badilcan

Katılımcı
Bir arkadaşım geçen hafta Lineasında akü ile ilgili olarak bu sorunu yaşadı .
Aküyü değiştirince ikazlar geçti. Mazdada aynı sıkıntı olabilirmi ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir arkadaşım geçen hafta Lineasında akü ile ilgili olarak bu sorunu yaşadı .
Aküyü değiştirince ikazlar geçti. Mazdada aynı sıkıntı olabilirmi ?
İhtimaller dahilinde Onur, çünkü akü zayıfladığında göstergedeki ABS ışığı normalden geç sönüyor diyorlar...

slash

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Koltuk alti soketlerde bir problem yok. Sonradan taktigim beyaz led plaka, led amerikan parklar veya gunduz farlarindan biri olabilir mi, xenon yok.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar...iki gündür hava yastığı lambası arada yanip yanıp sönüyor...acil ve ciddi bir durum mu...ne yapmam gerekiyor.. koltukların altına mi bakmaliyim soketlere falan...

Üst Alt