Mazda 3 BL (2009-13) Hız Sabitleyici Montajı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün 2012 mazda 3 touring aracima %30 indirim bitmeden Herter'de taktiriyim dedim. Ahmet usta ve Asalet hocam @dr_azoom hallettiler sağolsun.Bulent hocamda @ezmocesteri yalnız bırakmadı geldi :) Teşekkür ediyorum.

Dün 20dk test ettim. 100le giderken yakıt tüketimi 5.3lerde oluyor. Kendim ayakla basarak 6.5 civarında tutabildim.

Yokuşlarda devreden çıkarmak en mantiklisi vites küçülttügunden dolayı devir yukseltiyor hizi tutturabilmek icin.

Bu durum normal ,mazda 3 kullanım kılavuzunda da yazıyor sonradan takilmayla alakası yok.

Birde mesela 100le gidiyorsunuz .frene basınca devreden çıkıyor hız sabitleme doğal olarak ve tekrar son ayarlı olan hıza tekrar çıkmak için res tuşuna basmaktan ziyade tekrar o hıza pedalla çıkıp ayarlamak daha mantıklı res tuşuna basınca o hıza hızlıca ulaşmaya çalıştığından fazla devirleniyor.

Uzun yolda çok rahat edeceğim gibi duruyor.

Hayırlı olsun, gözünüz aydın. Vites küçülteceği zamanı yakıt tüketiminden anlarsınız (14 lt üstü), vites küçültmeden evvel vitesi manuele geçirirseniz vites küçültmesini engellersiniz. Yine yakı ttüketimine bakarak (14 lt altında) otomatik moda geçirirsiniz. Sıkıntınız da olmaz böylece.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Dün 2012 mazda 3 touring aracima %30 indirim bitmeden Herter'de taktiriyim dedim. Ahmet usta ve Asalet hocam @dr_azoom hallettiler sağolsun.Bulent hocamda @ezmocesteri yalnız bırakmadı geldi :) Teşekkür ediyorum.

Dün 20dk test ettim. 100le giderken yakıt tüketimi 5.3lerde oluyor. Kendim ayakla basarak 6.5 civarında tutabildim.

Yokuşlarda devreden çıkarmak en mantiklisi vites küçülttügunden dolayı devir yukseltiyor hizi tutturabilmek icin.

Bu durum normal ,mazda 3 kullanım kılavuzunda da yazıyor sonradan takilmayla alakası yok.

Birde mesela 100le gidiyorsunuz .frene basınca devreden çıkıyor hız sabitleme doğal olarak ve tekrar son ayarlı olan hıza tekrar çıkmak için res tuşuna basmaktan ziyade tekrar o hıza pedalla çıkıp ayarlamak daha mantıklı res tuşuna basınca o hıza hızlıca ulaşmaya çalıştığından fazla devirleniyor.

güle güle kullan @isa83 hocam ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
güle güle kullan @isa83 hocam ;)

Asalet abi yazılım ayarlarından bu çok gaz vermesini engelleme, kademe kademe verme ya da hız sabitleyici devredeyken vites küçültmeme gibi bir ayar var mı? Cancel dedikten sonra hız yavaşlayıp res e basınca o hız gelmek için son gaz yapıyor çünkü. Bu da vites küçültmeye sebep oluyor.

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan

Güle güle kullanın. Normal fiyatı ve indirimli fiyatı nekadardı parçanın. Ve serviste mevcutmuydu yoksa siparişlemi geldi?

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Güle güle kullanın. Normal fiyatı ve indirimli fiyatı nekadardı parçanın. Ve serviste mevcutmuydu yoksa siparişlemi geldi?
650tlydi montaj dahil parca fiyatı 430du 20-30dk falan sürüyor montaj bilgisayardan aktif ediliyor alt yapı aynı bire-bir orjinal imprrsivrdeki gibi oluyor servisin elinde vardı direk taktılar.Ankara herter @dr_azoom ile irtibata geçersen yardımcı olacaktır.

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
650tlydi montaj dahil parca fiyatı 430du 20-30dk falan sürüyor montaj bilgisayardan aktif ediliyor alt yapı aynı bire-bir orjinal imprrsivrdeki gibi oluyor servisin elinde vardı direk taktılar.Ankara herter @dr_azoom ile irtibata geçersen yardımcı olacaktır.
Teşekkürler.

Üst Alt