Mazda 3 BL (2009-13) Gündüz Led Farı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben yazın bu işe girişeceğim o zaman. Hazır tamponu indirmişken de bu daha önce u krom şerit taktığım plastikleri de krom sprey boyayla boyarım daha kalıcı ve güzel durur.

Niken marka led, (çünkü diğer çakma ledlerin parlaklığına ve ömrüne güvenmiyorum.)
Sis altı yuvanın içini tamamen krom sprey boyayla boyayıp led farı montelerim. Onun da üstüne siyah pleksiglas yapıştırırım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben yazın bu işe girişeceğim o zaman. Hazır tamponu indirmişken de bu daha önce u krom şerit taktığım plastikleri de krom sprey boyayla boyarım daha kalıcı ve güzel durur.

Niken marka led, (çünkü diğer çakma ledlerin parlaklığına ve ömrüne güvenmiyorum.)
Sis altı yuvanın içini tamamen krom sprey boyayla boyayıp led farı montelerim. Onun da üstüne siyah pleksiglas yapıştırırım.
ledin arka kısmını nasıl kapatacaksın?
o kısımlara ıllahaki su geleçektir?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
ledin arka kısmını nasıl kapatacaksın?
o kısımlara ıllahaki su geleçektir?

Niye gelsin ki, teker davlumbazı var, alt koruyucu var.

Yollarımız kötü ayrıca, cam dayanmaz çakıla. @ediz07 hocanın BK kasasının sis farları camlıydı. Biri kırılmıştı, pleksi ile halletti.

Bu arada hazır bağlantım da mevcut. Xenon için ayarladığım tesisat kısalarda lede geçmem dolayısıyla boşa çıkmıştı, onu bu gündüz farı için kullanabilirim. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu arada parlak krom ya da nikelaj sprey boyalar iyi olmuyormuş, oyuğun içi için yansıtıcı önerisi olan var mı? Parlak aluminyum folyo ya da Kadir senin gönderdiğin beyaz yansıtıcı olabilir, ama o çok pahalı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Alüminyum plasti var mıdır ki?
Varmış abi, ama parlaklığının çok olacağını zannetmiyorum. Direk siyah tabanla kullanılsa nasıl olur? Sonuçta bu kısa ve uzunlarda kullanılan led ampul gayet parlak. Üstüne sadece pleksi ile kapatılabilir o yuva. Bu durumda pleksi şeffaf dahi olsa alt taban siyah olacağından yine sırıtmayacaktır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Varmış abi, ama parlaklığının çok olacağını zannetmiyorum. Direk siyah tabanla kullanılsa nasıl olur? Sonuçta bu kısa ve uzunlarda kullanılan led ampul gayet parlak. Üstüne sadece pleksi ile kapatılabilir o yuva. Bu durumda pleksi şeffaf dahi olsa alt taban siyah olacağından yine sırıtmayacaktır.
Ama siyah ışıldarmı ki, yutar ışığı

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kuş serisinin parçaları ucuz, bi sinyal reflektörü alıp onu istediğin şekilde kesebilirsin
Ya da teneke kola kutusundan istediğin şekil makasla kesip yerleştirebilirsin, tam yansıtır :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kuş serisinin parçaları ucuz, bi sinyal reflektörü alıp onu istediğin şekilde kesebilirsin
Ya da teneke kola kutusundan istediğin şekil makasla kesip yerleştirebilirsin, tam yansıtır :)

Çok mantıklı bu sağolun.

Bülent abi deneyeceğim maksat zaten görünürlük, aydınlatma niyetiyle kullanmayacağım için... Deneye deneye göreceğiz bakalım.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
6ed8183e3f67bd01a060d6f170a75723.jpg
afb92cad486ee39d706ea5d983101bba.jpg
Raki beyazi pleksi malzemenin yansimasi pleksiyi aciklama acisindan paylasiyorum malzemeyide herhangi bir reklamcidan temin edebilirsiniz pleksinin her turlu rengi mevcut ve aynali pleksi olanida var yansitma olarak kullanilabilir

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çallı20

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2010
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Arkadaşlar bugün benim guzuya gündüz ledi taktırdım. Tamponun en altındaki oyuklara 2 tane 17cm uzunluğunda cob led aldım. Elektrikci ledleri oyuklara paketin içinden çıkan 3m çift taraflı bant ile yapıştırdı. Tamponun korumasının vidalarını gevşetip kabloların geçmesi için matkapla küçük delikler açıp ledlerden gelen iki kabloyu birleştirip sigorta panosundan marşın olduğu panoya bağladı. Daha sonra başka bişey yaptı. Ne yaptığını bana söylemedi. Farlar kapalı iken gündüz ledleri yanıyor farlar açıkken sönüyor. Geceleri bazı polisler gündüz ledlerine ceza kesiyor. Işık şiddeti çok güzel. Kapalı iken de kötü görünmüyor. İşçilik dahil 47 TL ye mal oldu. Umarım beğenirsiniz.

20170316_175125.jpg

20170316_175409.jpg

20170316_180144.jpg

20170316_180155.jpg

20170316_185330.jpg

20170316_182318.jpg

20170316_175420.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Güle güle kullanın, yanıyor konumdayken güzel ama sönükken araç park halindeyken yani görüntü biraz basit kalacak.

Çallı20

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2010
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Güle güle kullanın, yanıyor konumdayken güzel ama sönükken araç park halindeyken yani görüntü biraz basit kalacak.
Çok teşekkür ederim. Oyukların içinde pekde belli olmuyor. Çok karşıdan dikkatli bakarsanız sarı renkli belli oluyor. Olduğum yerde fazla imkanım yok. Bu bile benim için iyi oldu. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok güzel olmuş hocam. Kısa zamanda arızaya bağlamazsa fiyat fayda açısından süper olur. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Güzel olmuş gayet, ustanın yaptığı eksiyi kısa farların eksisine bağlamak.

Üst Alt