Mazda 3 BL (2009-13) Gündüz Led Farı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bl kasaya gündüz farı montajı yapılacak yer var ama bk kasa için yok maalesef. Bende xenon sisleri gündüz farı olarak kullanıyordum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Beyaz silikon kaplı Led şeritleri üstüste 4 sıra halinde (1 beyaz+1 sarı+1 beyaz+1 sarı) sis farı kapağının ortadaki yuvasına yatay olarak yapıştırsam, sırıtır mı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Beyaz silikon kaplı Led şeritleri üstüste 4 sıra halinde (1 beyaz+1 sarı+1 beyaz+1 sarı) sis farı kapağının ortadaki yuvasına yatay olarak yapıştırsam, sırıtır mı?
İki sıra güzel olur ama cuk oturması lazım, jilet gibi durması lazım. Slikon yamulup bükülürse görüntü mahvolur

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Veli abi, Bülent abi maksat görünürlüğü artırmak.
Hatta çok fazla göze batmasın diye silikonu siyaha da boyamayı düşündüm. Sadece ledlerin olduğu noktalar boyanmayacak şekilde. O zaman daha da iyi kamufle olur. Resimlerde elimde tuttuğum 2 adet beyaz ledler. Araç içi için almıştım ama ledlerin aracın içindeki hali hazır led şerite göre daha büyük olduğunu gördüm ve daha fazla ışık veriyor. Bu nedenle aldıklarımı dışarıda kullanmaya karar verdim.
Apaçi işi gibi durabilir mi aslında onu merak ediyorum. İnsan kendi yaptığına konduramaz çünkü. :D

Aslında en alttaki sis farı altındaki oyuğa 1 tanesi sığıyor. Ama oraya koyacaksam sinyal için kullanacağım sarı led şeriti koyamayacağım. Aslında aracın yakınında derinde olacağından gözükmeyecek, ama karşıdan bakıldığında direk gözükecek orada.

Ekli dosyalar

• DSC_0034.JPG
    DSC_0034.JPG
    101.4 KB · Görüntüleme: 83
  • DSC_0035.JPG
    DSC_0035.JPG
    106.3 KB · Görüntüleme: 86
  • DSC_0036.JPG
    DSC_0036.JPG
    96 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
En alttaki bölüme sinyalli led güzel olur, sislerin üzerine de iki sıra şerit harika olur.

alpulusoglu

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bizim araçlarda fabrikasyon gündüz farı olmadığı için ben de sislere beyaz xenon takıp gün içerisinde sisleri açardım gündüz farı gibi, ama tam anlamıyla gündüz farı olarak sisler bir uygulama yapmak mantıklı olmaz, led gündüz farları alıp monte etmek çok daha mantıklı
yapmayın hocam sıslerı yapanlarıda uyarın o gunduz farı gıbı olmuyor apacı gıbı oluyor o goz alıyor baya

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
geçen uzun uzun baktım sisfarına buna ne yapabilirim diye aklımda bişeyler canlandı ama tam oturmadı taki senin resmi görene kadar aklımdaki projeye senin sis farı etrafı daha uygun.
aliexden slikon led alıyoruz
Tahmini Teslimat Zamanı

senin sis farı etrafı daha kamufule olmaya musaıt paıntden bişeyler yapmaya çalıştım bence bi düşün bunu biraz el işçiligi istecek ve hobi el aleti alman lazım ince ince zımpara vs için

sol üst köşeden başlıyacak sağ köşeye yataydaki siyahlara silikon çapında delik delip ordan aşağı inecek ?

Ekli dosyalar

• DSC_0034.JPG
    DSC_0034.JPG
    149.4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Görüntü çok güzel olur ama sadece yanarken, yanmadiginda araç park halindeyken o beyaz slikon çok uyduruk durur

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bunun gibi bişey olacak .

iyi bi kamufule ile kötü duracagını sanmıyorum yada bı tane çıkma vs bi kapak bulunup denenebilir.

Ekli dosyalar

• M0211DRL_008__80473.1415087327.1280.1280.jpg
    M0211DRL_008__80473.1415087327.1280.1280.jpg
    161 KB · Görüntüleme: 76

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Bence Kadir Bey yaparsa olur. Orijinal gündüz farları pahalı, ancak sayıları azaltılarak her iki köşeye monte edilebilir mi acaba? Bir tane artar ama:)

5316.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
geçen uzun uzun baktım sisfarına buna ne yapabilirim diye aklımda bişeyler canlandı ama tam oturmadı taki senin resmi görene kadar aklımdaki projeye senin sis farı etrafı daha uygun.
aliexden slikon led alıyoruz
Tahmini Teslimat Zamanı

senin sis farı etrafı daha kamufule olmaya musaıt paıntden bişeyler yapmaya çalıştım bence bi düşün bunu biraz el işçiligi istecek ve hobi el aleti alman lazım ince ince zımpara vs için

sol üst köşeden başlıyacak sağ köşeye yataydaki siyahlara silikon çapında delik delip ordan aşağı inecek ?

Selam Kadir, isim belirtirsen bir daha daha rahat anlaşılır, alıntılaşılır. :)
O esnek tüplü led şeritten aldım ben de. Öncelikle sinyal ışığı çok kötü, o nedenle daha güçlü ışık veren sarı led almak zorunda kaldım. O esnek tüpü dediğin gibi tutturdum, aşırı beyaz ve iğrenç bir görüntü oluşuyor. Çıkıntısı da fazla olduğu için çok göze batar. Plastiği delerek yapma işi dersen de o da riskli. Sis farı kapağının o kısmı ince ve çıkıntılı, kırma ihtimali çok çok yüksek. Dediğin gibi gömülerek yapılabilse harika olur. Ama en alttaki oyuk düşünülmüş bu işler için işte. :)

O led tüpü en alttaki oyuğa koyarım diye düşünmüştüm, ama ledlerin görünürlüğünü daha da azaltacağından kullanmayı düşünmüyorum. O oyuğun içine yapıştıracağım. Yakınlardan gözükmeyip uzaktan tam karşıdan rahatça gözükecek böylece.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aklımı kurcalıyor. Bu ledi taksak, tetiği nereden alacağız? Muayenede sorun çıkarmaması için farları açınca kısılması lazım, ve aracı çalıştırınca yanması lazım. Parklara bağlarsak olmaz. Far sisteminden bağımsız olmalı.

Aklıma gelenler.
1) El freni anahtarına bağlanabilir mi? El freni inikken anahtar akım geçirirse buradan tetik alabiliriz, ama genelde el freni kaldırıldığında geçiriyor.
2) Otomatik vitesde orta konsoldaki D ve M ışıklarının + uçlarından tetik alınabilir, böylece D ya da M'ye çektiğimizde yanar, diğer durumlarda yanmaz. Tam da istediğimiz gibi. Fakat ya D ya da M'den tetiği nasıl alacağız? 2 sinin + ucunu birbirine bağlayıp drl nin devreye bağlasam D ye attığımda da M ye attığımda her 2 harfin ampulü de yanacak.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
servisden orjinal drl nin montaj pdfini iste bakalim orjinali nereye baglaniyormuş

Üst Alt