Mazda 3 BL (2009-13) Fren Balata Tavsiyeleri (Ön/Arka)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ate alin en iyisi o bence textar da cok iyi ama mazda 3 e bi bulamadim. Textar alicam arkaya
Otosupermarket iyi alisveris yapmistim hondaya balata aldim

Son düzenleme:

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Ate alin en iyisi o bence textar da cok iyi ama mazda 3 e bi bulamadim. Textar alicam arkaya

Bilmediğimden soruyorum, en iyisi derken daha uzun ömürlü mü? Yada fren mesafesi mi iyi? Öyleyse Ate alırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ses yapiyor cogu frene basiyorsunuz cart curt ses yapiyor bu arada brn Ate kullanmadim ben suan Textar kullaniyorum hondada cok memnumum ate de cok daha iyimis onu biliyorum

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Ses yapiyor cogu frene basiyorsunuz cart curt ses yapiyor bu arada brn Ate kullanmadim ben suan Textar kullaniyorum hondada cok memnumum ate de cok daha iyimis onu biliyorum

Bir de burası bu mevsimde çok yağmurludur, hoşlanmadığım bir sestir bu :)) 2 katı parayı verdirecen şimdi kardeşim..

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ferodo 84 tl (n11), Valeo 150 (aloparca), ATE 219 tl (n11). Hangisini önerirsiniz. Gönlüm ateden yana ama fiyat fazla geliyor. Ferodo da övülüyor ama burada ses yapıyor deniyor.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ferodo 84 tl (n11), Valeo 150 (aloparca), ATE 219 tl (n11). Hangisini önerirsiniz. Gönlüm ateden yana ama fiyat fazla geliyor. Ferodo da övülüyor ama burada ses yapıyor deniyor.
TEXTAR al en ıyısı yada ATE dıgerlerı cart curt ses yapıyor. En guzellı Mayısı bekle yüzde 30 ındırımle orıjınalını al

Mazda 3 Yedek Parça | OtoSuperMarket.com
bu sıte guvenlı Hondaya arka balata almıstım kalıtelı
ATE 195 tl abi +7 tl kargo = 202 tl

Mazda 3 Fren Balatası Ön [2010-2013] (ATE) | ATE Fren Balatası | OtoSuperMarket.com
alısverıs yapcaksan abı sase nosunun ılk 4 hanesını gonder yalnıs gondermesın jmzbl4a .....

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sen bir ara seramik disk balata almamış mıydın?

Organik fren balatası almıştım Ebubekir. Ama fren performansından mutlu değilim. Sıkışık trafikte ardarda frenlerde su koyveriyor. Yarı metalik vs organik fren balatası diye aratırken denk geldi. Organik balatalar çevreci, diski en az bitiren, en sessiz balata tipi olsalar da; yumuşak yapısı nedeniyle frende yumuşaklık, çok çabuk ısınması nedeniyle ardarda frenlemede ve ıslak koşullarda performans düşüşü gibi negatif etkileri var. Yarı metalikler ülkemiz koşulları için daha iyi o nedenle. Seramiklerin de negatif özellikleri mevcut, soğuk iklimleri sevmez.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Organik fren balatası almıştım Ebubekir. Ama fren performansından mutlu değilim. Sıkışık trafikte ardarda frenlerde su koyveriyor. Yarı metalik vs organik fren balatası diye aratırken denk geldi. Organik balatalar çevreci, diski en az bitiren, en sessiz balata tipi olsalar da; yumuşak yapısı nedeniyle frende yumuşaklık, çok çabuk ısınması nedeniyle ardarda frenlemede ve ıslak koşullarda performans düşüşü gibi negatif etkileri var. Yarı metalikler ülkemiz koşulları için daha iyi o nedenle. Seramiklerin de negatif özellikleri mevcut, soğuk iklimleri sevmez.
Ben servisten almıştım, fren önemli riske atmaya değmez.

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Arkadaşlar bugün aracımın ön fren balatalarımı değiştirdim. Serviste takılan ürün bu. Üzerinde Mazda3 BK yazıyor. Benimki 2012 BL. Sorun olur mu sizce?
303a77ed83f855692fbb39ee5f559ee3.jpg
balataların içinden aksesuar seti çıkıyormu ?

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Son düzenleme:

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Mutlu Bey, ben de araştırmıştım, sonunda orjinal aldım, marka Galfer, premium araçlarda kullanılan bir marka, siz de araştırın isterseniz...ben de orjinalden yanayım.

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Geçen hafta Bosch ile değiştirdim ön balataları. Henüz bir olumsuz durum farketmedim, hissetmedim. n11 den almıştım 80 küsür tl.'ye.

Üst Alt