Mazda 3 BL (2009-13) Fren Balata Tavsiyeleri (Ön/Arka)

ekahya48

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 Touring
Adem abim merhaba Mazdamı yeni aldım 2011 Touring Hb . Ön balataları biraz incelmiş gördüm değiştireceğim hafta sonu ne taktıracagıma karar veremedim trw ve ate arasında kaldım yardımcı olursanız cok sevinirim arkadaslar trw nin iyi olduğunu söylediler siz Mazda kullananlarında yorumları benim için cok önemli teşekkür ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem abim merhaba Mazdamı yeni aldım 2011 Touring Hb . Ön balataları biraz incelmiş gördüm değiştireceğim hafta sonu ne taktıracagıma karar veremedim trw ve ate arasında kaldım yardımcı olursanız cok sevinirim arkadaslar trw nin iyi olduğunu söylediler siz Mazda kullananlarında yorumları benim için cok önemli teşekkür ederim

yetkili servis balata ismi evet ate idi ama şu anda ate gelmiyor diye biliyorum tekstar geliyor sanıyorum belçika üzerinden gelen balata bu fiyatı 160 tl civarı yanılmıyorsam ön ve arka bala degişir iken disk kenarlarında kertihler oluyor o var ise gertiklerin alınması lazım üzerinde disk torna makinası ile piyasada ate marka fort parçacılarında buluna bilir bosch marka iyidir iyi fren tutar fkat biraz sert balatadır diski çabuk oyar trv yumuşaktır her markaya itab ediyor valeo yumuşak balata bu balata işi tam bir dert bazen yetkili servis malı bile ses yapıyor ate yada tekstar arasında seçim yapılmalı piayasada biraz araştırma yapmak gerekiyor ..

Konu içinde kullanıcı yorumlarıyla birlikte sevgili ustamın da yorumu vardı... :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba, guzunun arka ve ön fren balatalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Ama anlaymadığım birşey var.
Bu sitede ikisi 130 tl tutuyor.
http://www.otosupermarket.com/Fren-Balatasi,LA_1741-2.html#labels=1741-2,5459-3
Bu sitede ise ikisi 404 tl tutuyor.
http://www.otostart.com/index.php?o...d3=&d4=t&filtre=&gelen_isim=Fren%20Balatas%FD
İkisi de TRW neden bu kadar fark var. Bu TRW ninde yan sanayisi veya imitasyonu mu var?
Diğer sorumda ATE marka fren balatası ön ve arka 284 tl fiyata buldum.
Şimdi bu durumda siz 130 tl' lik TRW yi mi tercih edersiniz, yoksa 284 TL' lik Ate' yi mi tercih edersiniz?

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Trw fiyatlarının hiç 400 tl kadar olduğunu görmedim. Bosch Trw vs 80-120 arasınds hep. 400 lük olanlar performans serisi olabilir.

Ben de balata aldığımda brembo almayı düşünüyorum. Hatta disk gerekirse de brembonunkimi alıp uzun seneler boyunca disk balata düşünmemek istiyorum

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Biraz önce Dumlu Otomotivi aradım. Ömer Beyle görüştüm. Ate veya Textar marja fren balatası sordum elimde yok dedi. Getirtmiyorum çünkü elimde kalıyor, 6 ayı geçtikten sonra da zaten bozulmaya başlıyor dedi. Toz olup dükölüyor dedi. Alırken tarihine bakmak gerekiyor dedi. Daha önceden hiç duymamıştım tarih olayını. Bilginize arkdaşlar.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bu da ayrı bir cevap anlamadım. TRW ön ve arka balata siparişi verdim. Bizim kurumun hizmetlisi Mehmet abi var. Motor ustası pnunla değiştireceğiz haftaya. Disklerde ki kertikleride tornaci da halledeceğiz.
Merhaba,

*

Öncelikle ilginize teşekkür ederiz.

*

Balatalarda üretim tarihi yazmaz, son kullanma tarihi de yoktur. Bu balata zaten çok sık giden bir ürün olduğu için eski bir ürün de değildir.

*

Saygılarımızla,

*

OtoSuperMarket.Com*Destek

Mail:*destek@otosupermarket.com

Facebook:*www.facebook.com/otosupermarket

Telefon:*0216 428 92 24

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaslar on fren balatalarini trw ile degistirdim. Arka da trw vardı zaten. Disklerin kertiklerini de aldirdim. Balatalar diske alissin deneyimlerimi paylasirim.

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaslar on fren balatalarini trw ile degistirdim. Arka da trw vardı zaten. Disklerin kertiklerini de aldirdim. Balatalar diske alissin deneyimlerimi paylasirim.

Tapatalk
Takım fiyatı nedir hocam?

Hayırlı olsun, kazasız belasız eskitmek nasip olsun. :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba, guzunun arka ve ön fren balatalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Ama anlaymadığım birşey var.
Bu sitede ikisi 130 tl tutuyor.
http://www.otosupermarket.com/Fren-Balatasi,LA_1741-2.html#labels=1741-2,5459-3
Bu sitede ise ikisi 404 tl tutuyor.
http://www.otostart.com/index.php?o...d3=&d4=t&filtre=&gelen_isim=Fren%20Balatas%FD
İkisi de TRW neden bu kadar fark var. Bu TRW ninde yan sanayisi veya imitasyonu mu var?
Diğer sorumda ATE marka fren balatası ön ve arka 284 tl fiyata buldum.
Şimdi bu durumda siz 130 tl' lik TRW yi mi tercih edersiniz, yoksa 284 TL' lik Ate' yi mi tercih edersiniz?

Arkadaşlar otostart sitesinde fiyatın yüksek olmasının sebebini firmaya mail atarak öğrendim. Firma ocak tan beri satış işlemi yapmiyormuş. Yeniden yapilaniyorlarmis. O yüzden öyle rastgele bi rakammis.

Tapatalk

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@grafff balataların ne alemde bi şikayetin varmı hafifden benimkide yaklaşiyor gibi şimdiden başlıyım araştırmaya.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
orjinali ön 280tl guzuyu sadece ben kullansam bosch alırdım ama hanımda kullandıgı için orjınalını alım diyom ama çok para arkadaş ya :D

Son düzenleme:

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
balata dedgnz şey sadece ön tekerlerin içinde olmuyor mu? birde degısecegını ne zaman anlarız...ben yetmiş bıde aldım şuan yuz otuz dört bınde....65 bın km dir bınıyorum

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
balata dedgnz şey sadece ön tekerlerin içinde olmuyor mu? birde degısecegını ne zaman anlarız...ben yetmiş bıde aldım şuan yuz otuz dört bınde....65 bın km dir bınıyorum

Ön ve arka taraftadır, değişim için kesin km olmamakla birlikte bu sizin kullanım şartlarınıza göre değişir.Agresif kullanıp motor freni yerine sürekli bir ayanız frende olur 1 sene dolmadan değiştirirsiniz bir başkası 2 senede değiştirir.Aracınızı bakıma götürdüğünüz servis ya da diğer yerlerde gerekli kontroller yapılır.
Sizin anlamanız içinse; fren tutşunda bir zayıflık hissederseniz veya balatalar tamamen bitmeye yakın frene bastığınızda metal metale sürtünür sesi çıkarıyorsa değişim zamanı gelmiştir.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
@grafff balataların ne alemde bi şikayetin varmı hafifden benimkide yaklaşiyor gibi şimdiden başlıyım araştırmaya.
Kadir fren balatası ben TRW almıştım. Ön fern balatasını değiştirdim. Ama memnun değilim. Neden dersen fren mesafesi uzadı. Daha geç duruyor. O sebeple TRW tavsiye etmem. Bir daha ki değişime bosch veya ate alacağım.

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Önceki aracım mondeoda arka frenlere trw taktırmıştım tutuşunu çok beğenmedim .Frene hafif basınca tutmayıp daha yük verince ani durmaya neden oluyordu.ön fren değişim zamanı ferodo önermişlerdi biraz istemeyerek aldım ama çok güzel çıktı mükemmel tepki veriyor.hafif basmada ve ani yükte istediğim tepkiyi alıyordum.Her ikiside jantlarımı kömür karasına boyamıyordu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Önceki aracım mondeoda arka frenlere trw taktırmıştım tutuşunu çok beğenmedim .Frene hafif basınca tutmayıp daha yük verince ani durmaya neden oluyordu.ön fren değişim zamanı ferodo önermişlerdi biraz istemeyerek aldım ama çok güzel çıktı mükemmel tepki veriyor.hafif basmada ve ani yükte istediğim tepkiyi alıyordum.Her ikiside jantlarımı kömür karasına boyamıyordu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ferodo ses yapıyor mu?

Üst Alt