Mazda 3 BL (2009-13) Far Yıkama Sistemi Sorunlar ve Çözümleri

aegean76

Sessiz
Selamlar,

sol far yıkama dışarıda takılı kaldı,
basına gelen , çözümü bilenler var mı ? :(

-5 derecede 1 saat uğraştım titriyorum :))

Not: Konu içerisinde çözüm mevcuttur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğuktan olabilir mi acaba?

Ilık su dökmeyi dene, çok sıcak olmasın ama... Enteresan, ilk defa duyuyorum...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Normal bu ellemeyin zorlamayın daha önce konusu geçmişti. Donmuş olabilir. Suyunuz antifirizli mi?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dün gece cam yıkamanın ikisi de dondu ama far yıkama gayet düzgün çalışıyor du sonrasında bir baktım far yıkama nın teki yerine tam oturmamış çok hafif dışarıda kalmış hiç ellemedim, sabah güneşi görünce bir süre sonra her iki sorunum da kendiliğinden giderilmiş oldu, yani sıkıntı soğuktan başka bir arıza yok hiç uğraşmayın bence, belki de şu an düzelmiştir

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Benim arabada da oldu dün gece, açık vaziyette far yıkama takılı kaldı. Sabah baktığımda yarıya kadar geri içeri girmişti. Şimdi kalanı da girmiştir herhalde, hiç dokunmadım zaten, donduğu belliydi...

aegean76

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Biraz geç oldu ama sabah düzelmiş olarak buldum.. fakat neden takıldı,
nasıl düzeldi tam bir muamma.. :))

slash

Katılımcı
Konusu açılmışken araya sıkıştırayım size zahmet :) Geçende yeğeni aracın önünde mum ettim bir türlü far fıskiyesinin açılmadığını söylüyor. Far açık, su fışkırtmayı da 2 kere çekiyorum ardı ardına bi açılmadı far yıkamalar . Çokta önemli değil ama kafama takıldı arıza mı vardır ben mi yanlış mı yapıyorum bilemedim.

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
bu sabah arabayı çalıştırmak için gittiğimde benim mazdanın da far yıkamalarının ikisi de dışarıdaydı. ben antifirizli yıkama suyu koymamıştım. gösterge -18 dereceyi gösteriyordu. dediğiniz gibi muhtemelen soğuktan oluyor.

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
Dün gece Samsun' da -6 derece vardı. Bende maalesef cam temizlemeyi kullanınca anında püsküren su cam üzerinde dondu. Tabi bu arada far yıkamada çalıştı. Eve geldiğimde aynı şekilde far yıkamanın ikisininde dışarıda takılı kaldığını gördüm. Zorlamak istemedim içeri iterek. Sabah -3 derece vardı. Sağ taraftaki biraz içeri girmişti, soldaki ise aynıydı. Biraz ılık su dökerek denedim. Faydalı olmadı. Sanırım havaların ısınmasını bekleyeceğiz eski haline gelmeleri için.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Konusu açılmışken araya sıkıştırayım size zahmet :) Geçende yeğeni aracın önünde mum ettim bir türlü far fıskiyesinin açılmadığını söylüyor. Far açık, su fışkırtmayı da 2 kere çekiyorum ardı ardına bi açılmadı far yıkamalar . Çokta önemli değil ama kafama takıldı arıza mı vardır ben mi yanlış mı yapıyorum bilemedim.
Cam suyunu çift yaparsan fara da su fışkırması lazım, farlar açık olmasına rağmen yapıyorsa soğuktan olabilir

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet soguktan yapıyor cam suyunda antifirizi ve motor suyunda antifirizi eksik etmemek lazım mekanizma buz tutuyor ve sıkışıyor ..

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim far yıkama hala çalışmıyor.Servise gittiğimde far yıkama motoru ile alakalı bir sorun olabiir demişlerdi.Değiştirelim dedim su bidonu ile komple değişiyormuş çıkan fiyattan sonra vazgeçtim.Sorunuma alternatif çözümler bulabilirsek tadından yenmez vallahi :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yapılmazsa eğer önce çıkma seçeneğini araştır derim...

isler.ramazan

Katılımcı
Far yikama pompasini sokturun muhtemelen SIKISMISTIR gecenlerde yaptim bu islemi bi oto elektrikciye gidin elektrik versin calisiyomu calismiyomu calismiyosa sevinin :) cunki calisiyosa demekkimsorun robotlarda oda yaklasik 950 1000 tl neyse calismiyosa resimde gorunen pompayi sokturun (orjinali 365 yada 365+kdv idi sanirim)sonra temizletip yeniden taktirin bukadar.pompayi sokmek icin tamponu sokuyolar tampon sokme ve tamir 50 tl ye hallettim ben gecmis olsun

45700

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bir kaç elektrikçiye gittim de kimse yapmaya yanaşmadı.iş küçük diye mi yoksa anlamayız biz bundan diye mi anlamadım gitti.internetten çıkma parça da bakıyorum falan bulmak gerçekten zor.ama dediğiniz gibi temizlik işi çözüyorsa denemekte fayda var.Serviste elektriğin motora kadar geldiği motordan far yıkama kapaklarına gitmediğini söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam.ilgilenecek elektrikçi bulmak lazım..

VolkanSrky

Sessiz
Abi eğer denildiği gibi sıkışmaysa kendi yöntemimi söylüyorum hafif hafif metal bişeyle tıklatmayı denerdim sonrası malum sökülcek incelencek v.s :) Geçmiş olsun.

Üst Alt