Mazda 3 BL (2009-13) Far Parlatma Fotoğrafları

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Amatörse çok başarılı , gerçi profesyonel bile yapsa anca bu kadar olur . Önemli olan son kat cilası kaliteli olmazsa birkaç ay sonra eski haline dönüyor malesef

tapatalk by zenfone2

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
malzemeleri de çekmiştim ama resimleri bulamadım, bulunca açıklamalarıyla yazacağım inşallah.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gayet güzel ve başarılı olmuş ellerine sağlık. Kullanılan malzeme ile maceranı da bekliyoruz. :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Cok guzel olmuş sabirla detaylari bekliyorum:)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oldukça iyi görünüyor ellerinize sağlık. Sırayla işlemleri yazarsanız daha güzel olur.

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Sağolun fotoğraftaki seti almıştım.

Önce farları bir güzel temizledim. Setin içinden 3 farklı su zimparasi çıkıyor bu zımparalar ile sırasıyla farları ıslatarak 5-6 dakika zimparaladım bu işlemi yaparken farları sürekli isladim. Sonra farları silerek kuruttum en son olarak setteki sıvı cilayi farin üzerine setteki sünger ve şarjlı matkap ile 5-6 dakika dairesel hareket ile işlemi tamamladım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Set olarak almaya gerek yok, yapı marketlere giderseniz hepsini daha ucuza bulursunuz. Üstüne plastx orta büyüklükte bir şişede alınır, bol bol kullanılır. Cam temizlemede de çok başarılı rainx plastx. Ben de rainx kullanıyorum memnun kaldım.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Katarakt Version 2
Daha önce zımpara polisaj denemiştim kısa sürede tekrar sarardı. Sonrasında Kloroform denen şeyi herkes kullanıyordu mükemmel sonuç alıyorlardı bunu da denedim.

Maalesef kloroform denen ürünle yapılan uygulamanın da ömrü kısaymış tekrar sarardı.Bu sefer zımpara + vernik işlemi uygulandı. Umarım uzun vade gider. Zımpara işlemini ben yaptım. Farları söküp boyacıya götürdüm vernik işlemini boyacı yaptı.

Ekli dosyalar

• 1685882473089.jpg
    1685882473089.jpg
    534.4 KB · Görüntüleme: 10
  • 1685882473080.jpg
    1685882473080.jpg
    292 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG-20230502-WA0011.jpg
    IMG-20230502-WA0011.jpg
    220.1 KB · Görüntüleme: 10
Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Katarakt Version 2
Daha önce zımpara polisaj denemiştim kısa sürede tekrar sarardı. Sonrasında Kloroform denen şeyi herkes kullanıyordu mükemmel sonuç alıyorlardı bunu da denedim.

Maalesef kloroform denen ürünle yapılan uygulamanın da ömrü kısaymış tekrar sarardı.Bu sefer zımpara + vernik işlemi uygulandı. Umarım uzun vade gider. Zımpara işlemini ben yaptım. Farları söküp boyacıya götürdüm vernik işlemini boyacı yaptı.
Kloform zımbırtısının ömrünü merak ediyordum hep. Tecrübe ettiğine göre kısa demek ki... Sadece pasta yaparak parlattığım farlar da 6 aydan fazla gidiyor.

Güzel bilgiler için teşekkürler hocam. :harika:

Üst Alt