Mazda 3 BL (2009-13) Emniyet Kemeri İkaz Sesini Kapatmak Mümkün mü?

isler.ramazan

Katılımcı
Simdi bazilariniz kizabilir ama ben surekli takiyorum sikinti yok ama evden (koyde yasiyorum) asagi mahalleye inerim (500mt) surekli dit dit dit gicik oluyorum servise gitmeden kapatmak mumkunmudur?

MediaPad 7 Youth cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Denemedim ama ayarlardan sesi kısmak mümkün galiba hocam, ben de o ses sayesinde emniyet kemerli dolaşıyorum artık, alisinca sıkıntı olmuyor

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mümkün ama yetkili servisler kapatmıyorlar. Yetkili servis haricinde de mazda programı ve kablosunu bulmak sıkıntı.

isler.ramazan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah saolun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben ikinci bir toka taktım... Bu toka üzerine yine kemeri takabiliyorsun... Bulabilirsen tavsiye ederim... Şehir içi kesinlikle kemer takma alışkanlığı edinemedim maalesef... :(

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kazaların büyük bir çoğunluğu da şehir içinde oluyor ve de emniyet kemeri en çok şehir içinde gerekli oluyor Veli abi.
Bunun için emniyet kemeri tokasına gelen 2 kablo vardır, bunları kısa devre yaptırarak da çözüme ulaşılabilir.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Kötü örnek olmayalım mazdagaraj camiası olarak :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben 10 liraya çözüm buldum. Memnunum... İstediğinde tokanın üzerine kemeri takıyorsun...

Gönül isterdi ki guzuya biner binmez kemeri takayım ama alışkanlığım yok maalesef... :(

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben 10 liraya çözüm buldum. Memnunum... İstediğinde tokanın üzerine kemeri takıyorsun...

Gönül isterdi ki guzuya biner binmez kemeri takayım ama alışkanlığım yok maalesef... :(

Garajın imamı böyle yaparsa üyeler (cemaat) ne yapar :)

Şaka bi yana alışan alışıyor abi @maytalman52 harun similatörde emniyet kemerli ve kemersiz test yapmış o gün bugündür 1 metre öteyede gitse takıyor....
Diyorum ki bana ölüm tokası al zınk zınk ötüyor meret :)
Takacaksın arkadaş diyo baskı yapıyor bana :)

isler.ramazan

Katılımcı
Ben ikinci bir toka taktım... Bu toka üzerine yine kemeri takabiliyorsun... Bulabilirsen tavsiye ederim... Şehir içi kesinlikle kemer takma alışkanlığı edinemedim maalesef... :(

O tokadan bende var veli abi onu kuloaniyorum normalde ama tikir tikir ses yapiyo bazen bende soktum attim konsolda duruyo

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O tokadan bende var veli abi onu kuloaniyorum normalde ama tikir tikir ses yapiyo bazen bende soktum attim konsolda duruyo

Hocam bik bik ötmesinden arada ses yapması ehven-i şer'dir benim için... Haaa daha farklı ve özgün bir şey istiyorsan biraz pahalısı da yok değil...

http://kolayurl.com/12c6

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yurtdışından Mazda logolu toka aldım ki sussun, ama Ramazan hocamın dediği gibi en ufak sarsıntıda ses yapması beni deli ediyor, rafa kaldırdım ben de, artık sürekli kemer takıyorum.

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Belki bazı forumdaşlar kızacak ama bence bu konuyu burda hiç açmamalıydık. İster kısa ister uzun mesafe olsun o kemer takılmalı. Evden çıkınca 100 m sonra kaza yapmayacağınızı kim bilebilir.

Arkadaşım evden çıkıp ilk ışıklarda arkadan bir arabaya çarptığında kendi direksiyona,eşi torpidonun oraya kafasını vurup,arka koltuktaki çocukta ön konsola uçtu. Değil ön tarafta şehiriçi kemer takmayı tartışmak arka taraftakilere bile taktırmalıyız. Kayınvalidem benim arabada arkada kemer takar kendi arabasında takmaz. Ne zaman taktı 3 spinle bariyerlere girip her yeri mosmor olunca.

Artık bilinçli bir toplum olarak bu konuları konuşmamalıyız ki ne biz ne de sevdiklerimiz üzülsün.

isler.ramazan

Katılımcı
Belki bazı forumdaşlar kızacak ama bence bu konuyu burda hiç açmamalıydık. İster kısa ister uzun mesafe olsun o kemer takılmalı. Evden çıkınca 100 m sonra kaza yapmayacağınızı kim bilebilir.

Arkadaşım evden çıkıp ilk ışıklarda arkadan bir arabaya çarptığında kendi direksiyona,eşi torpidonun oraya kafasını vurup,arka koltuktaki çocukta ön konsola uçtu. Değil ön tarafta şehiriçi kemer takmayı tartışmak arka taraftakilere bile taktırmalıyız. Kayınvalidem benim arabada arkada kemer takar kendi arabasında takmaz. Ne zaman taktı 3 spinle bariyerlere girip her yeri mosmor olunca.

Artık bilinçli bir toplum olarak bu konuları konuşmamalıyız ki ne biz ne de sevdiklerimiz üzülsün.
Katiliyorum ama kendi adima katilmiyorum cunku koyde yasayan biriyim koyde otmesine ayar oluyorum onun haricinde zaten kemer takiyorum

isler.ramazan

Katılımcı
Yurtdışından Mazda logolu toka aldım ki sussun, ama Ramazan hocamın dediği gibi en ufak sarsıntıda ses yapması beni deli ediyor, rafa kaldırdım ben de, artık sürekli kemer takıyorum.

Bulent veli abinin paylastigindanmi seninkide

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bulent veli abinin paylastigindanmi seninkide

Ondan da aldım ama yurtdışından değildi, buradan bir yerden Mazda felan yazmıyordu sıradan siyahtı, sürekli takılı kalıp istendiğinde çıkarmadan üzerine emniyet kemeri bağlanıyordu, ama o da çare olmadı ses konusuna ve attım :)

ATAK_T-129

Sessiz
Araç Markası
2017 HONDA CRF 250 R
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Katiliyorum ama kendi adima katilmiyorum cunku koyde yasayan biriyim koyde otmesine ayar oluyorum onun haricinde zaten kemer takiyorum

Zaten benim anlatmak istediğimde buydu. Alışkanlık haline getirmeniz. Köy yerinde birşey olmayacağının da garantisi olmaz sizde biliyorsunuz. Topu topu 2 sn de tak çıkar. İş bu kadar basit. Sonuç ne ? Daha güvenli bir sürüş.

Tabi karar sizin. Ama bence vazgeçin:). Çok ısrarcı oldum değil mi;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Kızmak için bir sebep olmadığı gibi, böyle bir tepki vermenin de anlamı yok bence... Verdiğim ürünün üzerine yine emniyet kemerini takabiliyorsun... Ben sadece kemer takma alışkanlığımın olmadığını belirttim, olumsuz yönde hiç bir yönlendirme veya tavsiyede bulunmadım, bulunmam da beni tanıyan herkes bunu bilir...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zaten benim anlatmak istediğimde buydu. Alışkanlık haline getirmeniz. Köy yerinde birşey olmayacağının da garantisi olmaz sizde biliyorsunuz. Topu topu 2 sn de tak çıkar. İş bu kadar basit. Sonuç ne ? Daha güvenli bir sürüş.

Tabi karar sizin. Ama bence vazgeçin:). Çok ısrarcı oldum değil mi;)

Tamamen haklısın ve çok doğru bir yönlendirme fakat, sigaranın zararlı olduğunu hastasına söyleyen doktorun 5 dakika mola verip dışarıda sigara içmesi gibi bir şey bizimkisi...

Hoş ben şimdiye kadar, bu konuda hiç bir sıkıntı sorun vs. yaşamadım... Allah herkesi kazadan, beladan, nazardan korusun...

Üst Alt