Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Yazılım Güncellemesi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar bugün servise uğradım. Serviste araç bilgisayara bağlandı.Bilgisayar yeni yazılım uyarısı verdi. Ve hatırladığım kadar sonu 'e' ile biten yazılım 'h' ile biten yazılıma yükseltildi.
Bununla ilgili nedir?nasıl dır? içeriği nedir?Bilgisi olan varmıdır acaba?
Not:Beklentim yol bilgisayarındaki sapmaların giderilmesi en azından azaltılması v.s gibi şeyler.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet bilgisayar önce içindeki yazılımı sildi sonra yeni yazılımı yükledi.Bu toplam 10 dakika falan sürdü.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güncellemenin içeriği hakkında bilgiyi ancak servis bilir diye düşünüyorum.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Servis te bilemedi çünkü sadece ismi yazıyordu içeriği yazmiyordu.Servisteki usta içeriği araştıracağını birşey bulursa bilgilendireceğini söyledi.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Cep telefonu günceller gibi ha vay bea :)
Bugün cep telefonunu(discovery) güncellemek için gelmiştim.Servise uğradım araba güncellendi. Abimlere geldim telefonu güncelledim.O arada bilgisayarda windows 8.1 güncellemesi yazdı.O da güncellendi. Sonuçta bugün benim için güncelleme günü oldu.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bugün cep telefonunu(discovery) güncellemek için gelmiştim.Servise uğradım araba güncellendi. Abimlere geldim telefonu güncelledim.O arada bilgisayarda windows 8.1 güncellemesi yazdı.O da güncellendi. Sonuçta bugün benim için güncelleme günü oldu.
Her güncellemede biraz daha yaşlanıyoruz sanırım ben öyle hissediyorum :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Her bayi bu güncellemeyi yapacaktır o zaman. Uğradığımda ben de soracağım.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Sayın arkadaşlarım lütfen biri bana bi konu ile ilgili bilgi versin.Ben çok merak ettim bu yazılım işini.
Bugün sırasıyla gören,evo ve merseri aradım üçü de bir bilgi veremedi. Nedir bu yazılımın içeriği?
Diğer forumda bir arkadaş sabah ilk çalıştarmadaki titreşimler ile ilgili iyileştirme yapılmış dedi.Az önce denedim gerçekten o konuda bayağı farketmiş.
Başka ne var acaba? Birde bu harfler sırayla gidiyorsa benimki e den h ye yükseldi o aradaki f ve g de ne vardı acaba?

Bir de evo(istanbul) sizin mazda 3 lere bugüne kadar hiç yazılım güncelleme gelmedi dedi.Bu doğrumudur acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Burada itibar edilecek tek yer bu işin yetkili servisleri... Kim neye göre var dedi ve yaptı, kim neye göre yok diyor bizim buradan yorumlamamız yanlış olur...

Bu işi organize etmek çok basit ama bir yerlerde mutlaka aksaklık var.

Sattığın araç sahibinin telefonu yok mu? İki satır sms atarsın; aracınızla ilgili güncelleme var, randevu alarak servisimize uğrayın lütfen demek çok zor değil ama neyse...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Burada itibar edilecek tek yer bu işin yetkili servisleri... Kim neye göre var dedi ve yaptı, kim neye göre yok diyor bizim buradan yorumlamamız yanlış olur...

Bu işi organize etmek çok basit ama bir yerlerde mutlaka aksaklık var.

Sattığın araç sahibinin telefonu yok mu? İki satır sms atarsın; aracınızla ilgili güncelleme var, randevu alarak servisimize uğrayın lütfen demek çok zor değil ama neyse...
Abi bende bu işi en iyi servisler bilir diye servisleri aradım.
Önce muğla yı aradım onlar biz bilmiyoruz İstanbuldakiler daha yoğundur onlar bilir onları ara dedi.Evo yı aradım servise bağlattım o da yok öyle birşey olsa bizde bülten olurdu dedi.Merser i aradım onlarda öğle arasındaymış.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu konuda servisler bile net birşey söyleyemiyorsa güncellememin içeriğini söyleme gereği duymuyor Mazda. Bu çok yadırganacak bir durum değil içeriğini söyleme zorunlulukları yok. Ama illa öğreneceğim diyorsanız yurtdışındaki merkezlerden bilgi talep edin mail yoluyla.

Dryaprak

Sessiz
Dün Mazda akcanlara gittim. Bilgisayara bağladılar güncel olduğunu güncellemeye gerek olmadığını söylediler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dün Mazda akcanlara gittim. Bilgisayara bağladılar güncel olduğunu güncellemeye gerek olmadığını söylediler.

Aynı yetkili servis, aynı araç ama birisinde güncelleme var, diğerinde yok... Hakikaten enteresan, kim nerede, nasıl bir hata yapıyor acaba??

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bence güncelleme yok abi olsa mutlaka bir şekilde hem kullanıcılara yansırdı hem de bayiler yada Mazda Tr duyururdu

Dryaprak

Sessiz

Aynı yetkili servis, aynı araç ama birisinde güncelleme var, diğerinde yok... Hakikaten enteresan, kim nerede, nasıl bir hata yapıyor acaba??
benim araç 2013 model 2014 Ağustos Ayında akcanlardan alındı o nedenle benim araçta en son güncel yazılım yüklü olmuş olabilir.

Üst Alt