Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Ön Konsoldan Gelen Ses ve Çözümü

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
2012 mazda 3 dizel tıkırtı sorunu

[size=14pt]Arkadaşlar geçen yıl mazda 3 dizel aracımda 8 bin km de iken,1750+2500 devirler arasında yukarıda linkini verdiğim videodaki ses gelmeye başladı.[/size]
[size=14pt][/size]
[size=14pt]G.Antep Akcanlar servisine götürdüm. Yapılan incelemede sesin klima fanının dışındaki plastiği tutan vidaların gevşemiş olduğu ve sesin oradan geldiği tespit edildi.[/size]
[size=14pt][/size]
[size=14pt]İlgili usta göğüsü sökerek gerekli işlemi yaptı ve sorun giderildi. Bu ses olayı başına gelen olursa bilgisi olsun diye burada paylaştım.[/size]

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için, aynı sıkıntı bende de vardı, fakat ses çok yanıltıyor nereden geldiği konusunda, ben dikiz aynası arkasında camla tavan arasındaki plastik aksamdan geliyordu galiba ki çift taraflı bantla sabitleştirince ses kesildi, ama şimdi ona benzer bir ufacık cızırtıyı yeniden duyuyorum nereden geldiğini kendi gözlemlerimle bulamadım henüz, her zaman duymuyorum ayrıca.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Teşekkürler paylaşım için. Hangi parçanın sıkıldığı ile ilgili foto varsa daha iyi olur.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fotoları dün servisten aldım ama çok karışık ben birşey anlamadım.Yine de paylaşayım.
52b8900d5f4c0d70cf90fc7262d628af.jpg
b9fc8371a84dca9c7452d90a76d03e2a.jpg
b1165aac1890326604d1e6b4ec22a396.jpg
0078067aad7c5055bce147b6815cabb4.jpg

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Anladığım kadarıyla servis te arabanın yapıldığını göstermek için çekmiş çünkü yapan ustaya resimleri gösterdim o da resim üzerinden yapılan parçayı gösteremedi. Oralarda bir yerde dedi.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Sesi bende hic sevmiyorum. Bazen değişik yerlere koyulan bozuk paralar ses yapıyor onları bile bulup kaldırıyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben de öyleyim, ses yapacak ne varsa toplamaya başladım artık, bu seslerin inlerine ineceğiz

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuyu hortlatmak istemezdim ama, kontağı açınca konsoldan fan gibi bir ses geliyor "vınnnn" şeklinde. Sonra marşa basınca o ses incelerek kesiliyor. Eğer ki direkt olarak hızlıca kontağı açar açmaz marşa basarsam o ses sürekli kalıyor. Kulağımı tırmalıyor, nefret ediyorum. Benimki klimadan olduğunu sanmıyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt