Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Ön Konsoldan Gelen Ses ve Çözümü

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2001 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri- Sedan
2012 mazda 3 dizel tıkırtı sorunu

[size=14pt]Arkadaşlar geçen yıl mazda 3 dizel aracımda 8 bin km de iken,1750+2500 devirler arasında yukarıda linkini verdiğim videodaki ses gelmeye başladı.[/size]
[size=14pt][/size]
[size=14pt]G.Antep Akcanlar servisine götürdüm. Yapılan incelemede sesin klima fanının dışındaki plastiği tutan vidaların gevşemiş olduğu ve sesin oradan geldiği tespit edildi.[/size]
[size=14pt][/size]
[size=14pt]İlgili usta göğüsü sökerek gerekli işlemi yaptı ve sorun giderildi. Bu ses olayı başına gelen olursa bilgisi olsun diye burada paylaştım.[/size]

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için, aynı sıkıntı bende de vardı, fakat ses çok yanıltıyor nereden geldiği konusunda, ben dikiz aynası arkasında camla tavan arasındaki plastik aksamdan geliyordu galiba ki çift taraflı bantla sabitleştirince ses kesildi, ama şimdi ona benzer bir ufacık cızırtıyı yeniden duyuyorum nereden geldiğini kendi gözlemlerimle bulamadım henüz, her zaman duymuyorum ayrıca.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2001 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri- Sedan
Anladığım kadarıyla servis te arabanın yapıldığını göstermek için çekmiş çünkü yapan ustaya resimleri gösterdim o da resim üzerinden yapılan parçayı gösteremedi. Oralarda bir yerde dedi.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bu sesler adamı deli eder, nadiren duyduğum ince tiz bir ses var bulamadım gitti

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ben de öyleyim, ses yapacak ne varsa toplamaya başladım artık, bu seslerin inlerine ineceğiz