Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Gaz Tepkisi

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Modern araçlarda gaz tepki gecikmesi bilerek yapılmış birşeydir. Gaza bastığınızda sinyaller 1-2 sn geç gönderilir. Bunun temel amacı konfordur. Eğer bu gecikmeyi istemiyorsanız pedal commander satın alabilirsiniz. En son 700 ₺ civarındaydı. Bu alet gecikmeyi minimuma indiriyor fakat bu sefer de konfor düşüyor. Tamamen tercih meselesi

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Siz merak etmeyin onu da kullandım ben.Ayrıca baştaki mesajı iyi okumuş olsaydınız era nın bir arkadaşta olduğundan bahsettim.
Ayrıca bu mesajınızdan sanki ben pimpirikli bir Mazda kullanıcısıymışım gibi bir düşünceniz olduğunu anladım.Açıkça söyleyeyim ben bir sürü sıkıntı yaşamış olmama rağmen hala bir Mazda hayranıyım.Şu anda elimdeki arabamı satmış olsam bile eski yada yeni yine Mazda alırım.Benim Mazdaya olan sevgimi test etmek ya da bana alacağım arabayı söylemek size düşen bir durum değil.
Ha yeri gelmişken son olarak şunu da söyleyeyim:Bu konuyu bu forumda çok iyi bilinen bir arkadaşın bir tanıdığı.Bir vesile ile bende tanıştım.Geçenlerde beni aradı ve gaz tepkisinde sorun olduğundan bahsetti.Bende benim bildiğim kadarıyla bu elektronik olduğu için normal bir durum ama yine de bizim forumda bir konu açıp arkadaşlara danışayım dedim.Ve o şekilde bu konuyu açtım.

Ben orada yaşadığım durumların hepsini fotoğrafları ile birlikte ayrıntılı bir şekilde ve mümkün mertebe yorum yapmadan açıkladım.
Ayrıca ben Ford markası veya motorları ile ilgili kötü bir yorumda da bulunmadım.Bizim kasalarda o motorun ve şanzımanın kullanıldığından bahsettim.Siz benim yazdığım gibi değil de anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız herhalde.
Diğer bir konu ise ben aracımı aldığım günden itibaren dizel bir araç nasıl kullanılır,ne yapmak gerekir hepsini araştırdım okudum ve o şekilde kullanmaya devam ettim aracımı.Siz sanki ben aracı kullanmayı bilmiyormuşum ve başıma gelen sıkıntıların hepsi bundan başıma gelmiş gibi yorumda bulunmuşsunuz.
Sonuç olarak sizden ricam Enes bey:Lütfen benim konularıma yorumda bulunmayın ki bende ikide bir size cevap vermek durumunda kalmayayım.
Burası bir forum olduğuna göre hakaret küfür etmediğimize göre tüm konulara herkes istediği şekilde fikrini belirtir...Algılamam ile alakalı bir sıkıntı varmış gibi üstü örtülü gönderme yapmışsınız....Attığım yorumu okursanız size yönelik bir durum yok...Bahsettiğiniz sorunların aksine aynı aracı kullanan biri olarak bu yaşanılan sorunların hiçbirini yaşamadım siz nasıl özgürce akü sorunu vs...gibi başlıklar altında sıralama yaptıysanız aynı sıralamalarda ben bi sıkıntı yaşamadım dedim...Bu forumu takip edenler dizel m3 ün bu başlıklardaki problemlerini duyup soğumasın istedim...2 adet aynı arabada birinde sorun varken diğerinde yok kendi yorumlarına bıraktım DH de actığınız konuyu da okudum benzinli mazda 3 kadar sorunsuz bir arac değil gibi bir çıkarım söz konusu olunca insanlar yanlış düşünmesin istedim....Ve bunları belirterek örnekleyerek ifade ettim... Bu kadar alıngan ve çocuksu şekilde tepki vereceğinizi bilsem yeni bir başlık açar ordan ifade ederdim...şikayetiniz varsa benle ilgili yöneticilere başvurun @Oğuzhan yada Veli abi @domestos
Bu tavrınızdan dolayıda zaten sizin açtığınız konulara yazma gereksinimi hissetmiyorum....Açtığınız konulara birçok üyenin söylemek isteyipte cesaret edemediği şekilde gereken tepkiyi verdim hepsi bu!!!

Üst Alt