Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Fren Disk Problemi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
2012 model dizel Mazda 3 aracımda son günlerde yeni bir problem baş gösterdi. Araçta frene bastığım zaman hem kesik kesik ses geliyor hem de direksiyon da titreme oluyor. Diyarbakır serviste aracı lifte kaldırıp baktık görünür yerde bir problem yok.Usta büyük ihtimal disklerin eğildiğini söyledi.Gaziantep servis ile de telefonda gorustum o da muhtemelen sorunun disklerden olduğunu söyledi ve servise gelin garanti kapsamında değişelim dedi.Cuma günü servise gideceğim inşallah. Gelişmeleri yine yazarım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğuk sıcak çatışması neticesinde diskler eğilmiştir... Garanti kapsamında olması güzel. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Balatalar da sorun yoksa sorun disktir muhtemelen ama neden o hale geldi ki, geçmiş olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Balatalar da sorun yoksa sorun disktir muhtemelen ama neden o hale geldi ki, geçmiş olsun.
Soğuk ve sıcak çatışması Bülent... Karda buzda yol alırken frenlere aşırı yüklenme olunca diskler ısınır ve aniden kar buz geldiğinde yamulma olur...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Soğuk ve sıcak çatışması Bülent... Karda buzda yol alırken frenlere aşırı yüklenme olunca diskler ısınır ve aniden kar buz geldiğinde yamulma olur...
Evet bu mümkün ama Emrullah hoca disk ısıtacak kadar km de yapmadı ki soğuklarda, o yüzden şaşırdım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Baskı balata değişiminden sonr yoldaki kar buz ve soğuk hava eğilmesi için fazlasıyla yeterli...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Yoldan gelen yada yol ortasında aracınız çamur dahi olsa aracınızı yıkatmayın soğuk sıcak çatışmasının ilk sebebi budur pis kalsın daha iyi....Yüzde 90 disk yamulmasının sebebi budur....

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hocam geçmiş olsun, arabayı garantiden sıfırladın ha :D

Garantiden değişmeselerdi tornalatıncada duzebilirdi, aynı durum benim yeşil guzuda olmuştu

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3

Garantiden değişmeselerdi tornalatıncada duzebilirdi, aynı durum benim yeşil guzuda olmuştu
Tornalatmak kısa vadede çözüm gibi gözüksede aracın fren mesafesini dahi etkiliyor en güzeli paraya kıyıp yenilemek

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Birde şu var diskler garantiden değişse dahi üzerindeki fren balataları eski disklere göre aşındığından yeni disklerde istenmeyen tepkilerle karşılaşılabilir balatalarla takım değişirse ne güzel olur...Yürüyen yapının ucuza kaçması olmaz bedeli sonradan ağır ödeniyor...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Birde şu var diskler garantiden değişse dahi üzerindeki fren balataları eski disklere göre aşındığından yeni disklerde istenmeyen tepkilerle karşılaşılabilir balatalarla takım değişirse ne güzel olur...Yürüyen yapının ucuza kaçması olmaz bedeli sonradan ağır ödeniyor...
Az bir süre sonra alışır arkadaş olurlar abisi :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Baskı balata değişiminden sonr yoldaki kar buz ve soğuk hava eğilmesi için fazlasıyla yeterli...
Abi ben bu sorunu baskı balata değişiminde arabayı servisten çıkardığımda farkettim.Servisten yola çıkar çıkmaz sesi duydum geri servise döndüm usta lifte kaldırıp baktı ses oradan geliyor.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Birde ben bu eğilme olayını daha önceden bildiğim için sıcakken o bölgeye su tutmamaya özellikle dikkat ediyordum. Neyse olacak olmalı. Benim de tahminim çok soğuk hava etkili oldu böyle bir durumun oluşmasında.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Teşekkür ederim. Değişim konusunda benim elimde birşey yok.Parça arıza yapıyor bende servise goturuyorum. Garantiden değişiyor.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Evet bugün Gaziantep serviste garanti kapsamında ön iki fren diski değişti. Frende herhangi bir titreme falan kalmadı.
İki fren diskinin Normal fiyatı işçilik hariç 550 tl imiş.
093e22d3188d14891d9e42b32775e0d3.jpg
d5c14d81e27371f4fadd283842b68a23.jpg
286e689805bd1400928f20e91515fbae.jpg
24d50d9895f345099f53e6f64014f71a.jpg
f0f180e8ab924c564294ceaab88dac3d.jpg

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
geçmiş olsun sorun kaynagı disk bariz bozuk olmadıkça gözle elle anlaşılmaz fakat üst devirde frene bastıgın zaman titreme yaparak ve fren pedalını vurarak belli eder geçmiş olsun ..

Üst Alt