Mazda 3 BL (2009-13) Dizel 50.000 km Bakımı Hakkında

onurum41

Katılımcı
Hayırlı forumlar arkadaşlar. 50.000 km bakım yaklaşıyor, bilgisi olan arkadaşlarımdan fiyat vs bilgi alabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dizel olarak 50 bin bakımına ulaşan olmadı diye hatırlıyorum Onur. :) Senin üzerinden tecrübe edebiliriz.

@immmir İrfan abi yardımcı olabilir.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Rutin bakımın haricinde (motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi) bundan önceki bakımlarda neler yaptığınıza bağlı olarak değişimi gereken parçalar olabilir, bu ilgili ustanın kontrolüyle belli olacaktır. Balatalar ve polen filtresi yenilenebilir, ekstradan başka bir şeye ihtiyaç olmaz 50 bin bakımında, unutmadan bir de yakıt filtresini ben olsam değişirim. Yetkili servis yapabiliyorsa eğer DPF temizliğini de yaparsa on numara olur, malum kış için gerekli antifriz kontrolünü söylemeye gerek yoktur sanırsam.

Rutin bakım fiyatı maximum 280-320 tl arası olur diye düşünüyorum, ekstralar olursa buna bağlı olarak fiyat yükselecektir elbet

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
hatırladığım kadarıyla, yağ, yağ fitresi, hava ve polen filtresi ve yakıt filtresi değişikliği ile genel kontrol, yapılıyor. 320.00 tl gibi bir rakamdı sanırım.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
8. ayda 57.000 km de 70.000 bakımına girdim, bu saydıklarımızın yanında ön fren balatalarını da değiştirdiler.

onurum41

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şuanda Mazda Haldızdayım 50.000 bakım için geldim. Alışkanlık gereği servisteki çalışanların halini hatrını sorarken tabi bakım esnasında aracın takibinide yapmak istediğim için, o sırada kaydımı alan bayan burada durmanız yasssak dedi :) bende servis müd. Fahrettin abinin yanında otururum dedim yanına gittim iki lafın belini kırarız diye oda sordu bir şey içermisin diye yok falan dedim, ozaman bekleme odasında oturun araç bitince haber veririz dedi. Biraz moralin bozuk oturuyorum şuan. Her zamankinden farklı karşılandık bende anlam veremedim hayrolsun bakalım.

onurum41

Katılımcı
9f04e15be1ad2df60a06466c75cf51a7.jpg

Evet arkadaşlar 50.000km bakım bitti hayırlısıyla ekstra olarak cam silgileri değişti toplam 550₺

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Güle güle kullanın

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun, fiyatlandırma normal, Mazda Bayileri genelde müsaade ediyor aracı görmenize ama bazen bir kişi ya da olaya kızarak kurunun yanında yaşı da yakıyorlar, siz de öyle olmuşsunuz galiba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun canım kardeşim. :)

onurum41

Katılımcı
Hayırlı olsun, fiyatlandırma normal, Mazda Bayileri genelde müsaade ediyor aracı görmenize ama bazen bir kişi ya da olaya kızarak kurunun yanında yaşı da yakıyorlar, siz de öyle olmuşsunuz galiba

Tabiki diğer servisler de aracı teslim edersin ve teslim alırken görürsün ancak. Ama biz alışmışız birde aracımızla aramızda olan bir bağ gereği her adımda yanında olmak istiyoruz.

onurum41

Katılımcı
Rutin bakımın haricinde (motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi) bundan önceki bakımlarda neler yaptığınıza bağlı olarak değişimi gereken parçalar olabilir, bu ilgili ustanın kontrolüyle belli olacaktır. Balatalar ve polen filtresi yenilenebilir, ekstradan başka bir şeye ihtiyaç olmaz 50 bin bakımında, unutmadan bir de yakıt filtresini ben olsam değişirim. Yetkili servis yapabiliyorsa eğer DPF temizliğini de yaparsa on numara olur, malum kış için gerekli antifriz kontrolünü söylemeye gerek yoktur sanırsam.

Rutin bakım fiyatı maximum 280-320 tl arası olur diye düşünüyorum, ekstralar olursa buna bağlı olarak fiyat yükselecektir elbet

2012 dizellerde DPF yokmuş servis müdürüne sordum.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
DPF nin ışıklı işareti var ve kontağı açık pozisyonuna getirdiğinizde yanıp diğer ışıklarla birlikte tekrar sönüyor diye biliyorum.
Hemde kitapçığında da açıklamaları var.

onurum41

Katılımcı
DPF nin ışıklı işareti var ve kontağı açık pozisyonuna getirdiğinizde yanıp diğer ışıklarla birlikte tekrar sönüyor diye biliyorum.
Hemde kitapçığında da açıklamaları var.

Arkadaşlar sizinde hatırlatmanız üzerine 50.000 km bakımda hususiyetle dedim DPF ye bakılsın diye servis müdürü Fahrettin bey bi alt kasa dizellerde olduğunu 2012 lerde olmadığını söyledi

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar sizinde hatırlatmanız üzerine 50.000 km bakımda hususiyetle dedim DPF ye bakılsın diye servis müdürü Fahrettin bey bi alt kasa dizellerde olduğunu 2012 lerde olmadığını söyledi

Bende 2011 dizel var. 2011 kasada var kesin öyleyse

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt