Dryaprak

Sessiz
Merhaba arkadaşlar. Depo doluyken frene basınca arka taraftan bir Sıvı dalgalanma sesi geliyor. Aracım 5500 km de hep yakıtı Ağzına kadar doldururum ve Opet dışında yakıt almam. Ilginçtir önceki dolumlarda yoktu bu en son dolumda oldu. Sebebi ne olabilir acaba. Şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bu ses önceden de vardı ama ya depo tam doldurulmadığı için gelmiyordu ya da duyulmuyordu... Bu sesin ana sebebi depo tam dolu iken çalkalanmayı ve dolayısı ile ses çıkartmayı engelleyecek parçanın konulmaması veya teknik olarak mümkün olmamasıdır...

Yazdıklarım benim tahmin ettiğim şeylerdir, seni yanıltmak istemem... Ancak; servise uğradığında, aynı soruyu sorarsan ve cevabı bizlerle paylaşırsan memnun olurum...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Euro ncap için kaza esnasında yakıt deposunun delinmesi kırılması vs durumlarında yakıtın bir anda dökülmesi için dalgakıran yani seperatör üreticiler tarafından konmuyor sesin nedeni bu;ancak bu bir konfor sorunu öte yandan güvenlik önlemi sayılmaktadır.Burda sorulacak soru her ses teknik müdahale gerektirecek bir arızamıdır değilmidir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Euro ncap için kaza esnasında yakıt deposunun delinmesi kırılması vs durumlarında yakıtın bir anda dökülmesi için dalgakıran yani seperatör üreticiler tarafından konmuyor sesin nedeni bu;ancak bu bir konfor sorunu öte yandan güvenlik önlemi sayılmaktadır.Burda sorulacak soru her ses teknik müdahale gerektirecek bir arızamıdır değilmidir?

Tahminlerimi kısmen doğrulayan bilgiler... Teşekkürler Kerim... :)

Dryaprak

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler. Bu açıklamanız içimi rahatlattı. Konu güvenlikse bu kadarcık sese katlanılır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@axela2013 Fırat abi bu sesten rahatsız olmuştu epey ama ben pek farketmiyorum, güvenlik için konulmadığını bilmiyordum.

badilcan

Katılımcı
Merhaba arkadaşlar. Depo doluyken frene basınca arka taraftan bir Sıvı dalgalanma sesi geliyor. Aracım 5500 km de hep yakıtı Ağzına kadar doldururum ve Opet dışında yakıt almam. Ilginçtir önceki dolumlarda yoktu bu en son dolumda oldu. Sebebi ne olabilir acaba. Şimdiden teşekkürler.

Aynı ses benide rahatsız ediyordu ,
Pompanın ilk dolum atar sesinde sonlandırılmasını istiyorum ,
Hiç bir şekilde gırtlak denilen dolum şekliyle yakıt almıyorum.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Gırlak dolana kadar da alsan ki ben her seferinde doldurtuyorum, bir düre sonra yakıt azaldığında, depodan aynı çarpma sesi geliyor, no çözüm ve problem.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet sorun yapıcak bir durum yok ama benimde kafama yatmadı dogru deponun içi düz boş degildir içi laburent gibi odalar bulunur bu odalar çalkalanma anında yakıtın yada diger adı (dalga )dedigimiz yada dalga kıran bu çalkanalanmaları minumuma indirmek çalkalanma az olunca ses duyulmuyacak kadar azalıyor ..yanlız deponun içinde neden düz bırakmış anlıyamadım normal şartlarda dalga kıranların olması lazım illaki depo içinde sıvının çalgalanmasına izin verildi ise bu da ses yapıcaktır kaza anında sıvının boşalması sıkıntı sı %50 risk taşır dökülmesi bi dert içinde kalıp yanması ayrı bir dert bu konu ile ilgili mazdaya yazı yazılıp bu sorunun anlaşılması lazım demicem sorun belli fakat çözüm yok yeni bir dalga gıranlı depo degişimi mühendis bey bunu tasarlarken kafası dalgınmış heralde bu güne kadar mazdalarda böyle bir şey duymadım sanki buna biraz eksiklik diyebiliriz gibime geliyor bir sonraki araçta bunu yapmassa iyi olur bu siz kullanıcıların yetkili servise baskı yapılarak hiç degilse bir sonraki üretim de bu sorununn tekrarlanmama açısından etkili olur tabi yetkili bayide bunu japonya ya bildirecektir..

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Haklısın Adem Usta, baskı yapacak çok konu var ama kulak veren var mı?

valla abim ben bu güne kadar hep sustum olaylara iyimser baktım bu araçlara para verilip alınıyor japon babamın oglu degil arada baglantı kurucak yetkili bayide var sorun yok söyleyin sorunlarınızı ülkeye adam gibi araba soksunlar bizler bu gibi sorunlara sessiz kalırsak bir sonraki aracın daha eksik yapılmasına sebeb vericez 90 /2000 yılı üretimli araçlar hala güzel bir çalışmadan geçtikten sonra 10 yılda giderim diyor ama yeni araçların böyle saçma sapan sorunların olması bizi üzüyor mazda 6 dünya para verilip alınıyor direksiyon kutu proplemi senin de deigin gibi konuşılcak çok şey var ama olmuyor işte

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İnşallah düzelir abi, güzel bir konuya değinmişsin. Geçen Herter de bakım yapılırken bazı eksikliklerin muhabbetini yaptık, sıkıntıları kendileri bayi olarak Mazda Tr ye aktarmak yerine benden istiyorlar yazmamı mesela.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
İnşallah düzelir abi, güzel bir konuya değinmişsin. Geçen Herter de bakım yapılırken bazı eksikliklerin muhabbetini yaptık, sıkıntıları kendileri bayi olarak Mazda Tr ye aktarmak yerine benden istiyorlar yazmamı mesela.

buyur işte servisin muhatap olucagı yerde kullanıcıyı muhatap ediyorlar nediyelim abi ..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öyle abi, Mazda Tr ye bireysel olarak benim yaptırım gücümle bayinin ki bir mi olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bayi/servis sorunu ilettiğinde farklı olur, son kullanıcı ilettiğinde farklı olur... Mazda nın hangisi işine gelir??

Bence, müşterinin ilettiği sorunla uğraşmak daha kolaydır...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bayi/servis sorunu ilettiğinde farklı olur, son kullanıcı ilettiğinde farklı olur... Mazda nın hangisi işine gelir??

Bence, müşterinin ilettiği sorunla uğraşmak daha kolaydır...
Bayi ilettiğinde uğraşmak gerekir , kullanıcı ilettiğinde uğraşmazsak da olur mu yani

Üst Alt