Mazda 3 BL (2009-13) Debriyajdan Gelen Ses

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar 2010 model 69binde mazda 3 sahibiyim.Bir süredir debriyaja bastığımda bir gıcırtı geliyor.Orta kademelerde bir sıkıntı yok ama sonuna kadar bastığım anda sonlarda bir gıcırtı geliyor.Herhangi bir sarsıntı,motor çalışırken her hangi bir titreme ses değişikliği yok ama gıcırtı rahatsızlık verici.Servis öncesi bi danışmak istedim,var mı yaşayan başına gelen,bir çözümü olan..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun diyelim ama kafaya takılacak bir sıkıntı yok, muhtemelen hızlı basarken ses gelmiyordur ama yavaş basınca ses çıkartıyordur. Yağlama yapılarak sesten kurtulmak mümkün.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hızlı basınca da yavaş basınca da geliyor malesef :( Bir süredir vardı ses hafiften arttı. Baskı balata bitmemiştir inşallah

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sivi gress yagi isinizi cozecektir pedalin orda bi yaglanmasi gereken yer vardir buyuk ihtimal

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@isler.ramazan hocam bu konuyla ilgili bakım yaptırmıştı ama telefondan bulamadım Niyazi.

Forumda bi araştırma yap istersen...

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Debriyaj üst merkez olabilir. Merkezden yağ geçmiyorsa bu tür sesler ve sertlikler olabilir

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tarifi yapilan ses oguzhandada vardi hatta konusuda var ama komsu wifiyi acmadigi icin pcden halledemedim :-D

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Fırsatta bulamıyorum gitmek için.Bakım zamanı da geldi.Bakım zamanında aradan çıkarttırıvereyim olmazsa.

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Konuyu kısaca özetleyim , baskı balata bitti die düşünmeyin sıcak havalarda hepimiz klima acıyoruz ve illa ayak-cam yapıyoruz , ayağa verilen hava debriyaj pedalının Bağlantı yerleri yağları kuruma yapıyor seste ondan geliyor

ugur0932

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ayni ses bendede var hatta bir noktada tik diye bir ses geliyor yaglamayla biraz olsun duzeldi ama yinede var servise gittigimde servisteki usta hepsinde var normal demisti bende takmadim kafaya ust merkezin icindeki parcanin calisma sesiymis..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ayni ses bendede var hatta bir noktada tik diye bir ses geliyor yaglamayla biraz olsun duzeldi ama yinede var servise gittigimde servisteki usta hepsinde var normal demisti bende takmadim kafaya ust merkezin icindeki parcanin calisma sesiymis..

Forever Otomatik... :p

akif can

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 (2010) Touring
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Aynı ses bende de var,kapı gıcırtısı gibi hafif bir ses geliyor.Ustama götürdüm,hocam sakın yağlatma ,bu şekilde daha sağlıklı binersin dedi.Ses rahatsız edici olmadığı için umursamıyorum bende.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yarın sanayiye gidecektim.Yağlamanın sıkıntısı nedir ki ?

Üst Alt