Mazda 3 BL (2009-13) Cam Tuşları Nasıl Kodlanır?

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
aynen Mutluya katılıyorum. aracım 2010 impressive BL kasa 4 cam otomatik açılıp kapanıyor ayrıca anahtardan sunroof ve camları açıp kapatabiliyorum.

Benim araçta yok işte onlar. :( Camlar da kodlanmıyor. @domestos Veli abinin dediğini yapacağım. Kutup başlarını söküp. Bakalım olacak mı?
Pek bir ümidim yok ama. Bakalım...

Benim araç 2010 mayıs da trafiğe çıkmış. Yani teknik olarak 2010 un ilk yarısı oluyor :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
bu çalınan kumandadan acıp kapatmayı tekrar nasıl yapabiliriz arada bi modul falanmı var acaba?
İllaki modül vardır. Almanlarda obd den takılan modüllerle yapılabiliyor da mazdalarda öyle bir aparat göremedim hiç.
Daha doğru düzgün dikiz aynası kapatıp açma modülü yokken...

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba iyi aksamlar arkadaslar bir konuda yine yardima ihtiyacim var.Araci alali bir hafta oldu.Bazı eksiklikleri hallettim.Arka camlar acilmiyordu dislileri bugun degistirdim.Ancak sürücü kapisindaki cam tek dokunuş özelliğini ne yapsam ' çalıştıramadım.Kitapcikta yazan uygulamayi yaptim olmadı.Yani iki kere asagi bas kontagi kapat ac tekrar yukari basili tut bu işlem işe yaramadı.Bilinen başka bir yolu var mıdır.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba iyi aksamlar arkadaslar bir konuda yine yardima ihtiyacim var.Araci alali bir hafta oldu.Bazı eksiklikleri hallettim.Arka camlar acilmiyordu dislileri bugun degistirdim.Ancak sürücü kapisindaki cam tek dokunuş özelliğini ne yapsam ' çalıştıramadım.Kitapcikta yazan uygulamayi yaptim olmadı.Yani iki kere asagi bas kontagi kapat ac tekrar yukari basili tut bu işlem işe yaramadı.Bilinen başka bir yolu var mıdır.

Cam kapalı konumda, kontağı çevirin
Camı en aşağıya indirin 3 saniye bekleyin
Sonra ortaya kadar kaldırın 3 saniye bekleyin
Sonra tamamen kapatıp 3 saniye bekleyin

Bu şekilde de olmazsa başka bir problem vardır.

atsızbey

Katılımcı
Araç Markası
98 Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Cam kapalı konumda, kontağı çevirin
Camı en aşağıya indirin 3 saniye bekleyin
Sonra ortaya kadar kaldırın 3 saniye bekleyin
Sonra tamamen kapatıp 3 saniye bekleyin

Bu şekilde de olmazsa başka bir problem vardır.
Teşekkür ederim bir de öyle deneyeyim bakalım.Bugün kapı döşemesini söktüm hopörlör kontrolü için o sırada kontrol ettim cam mekanizmasinda bir sorun da görünmüyordu.

Bahadırmetin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz
Selamlar sağ ön cam kapatma tuşuna basılı tutarak açılıp kapanıyor, kumandadan da araçtan inince tüm camlar otomatik kapatılıyor fakat bir tek sağ ön camda problem var bunun çözümünü bilen var mı

Üst Alt