Mazda 3 BL (2009-13) Baskı Balata Arızası

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
S.a Arkadaşlar bugün pazar günü tatilinde ailecek Van gölü gezisi için Bitlis-Tatvan'a gittik.Tatvan girişinde araba vitese geçmedi. Servisi aradım baskı balata dedi.Kasko dan çekici çağırdık arabayı Diyarbakır servise gönderdik.Çekici ak sigortadan geldi. Tatvan Diyarbakır arası mesafe uzun olmasından dolayı ve Kasko çekici limiti 675 tl olması sebebiyle 100 tl de ek ücret aldı.
43cbe6330704f514889a4a7c89d0a2b6.jpg
451d599e7360c473b0cda223a24d9df8.jpg
4217d31ac6aafaaa0be3d9c6c2f7967b.jpg

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun hocam... Garanti bitmeden baskı balata/şanzıman sorununu fosurgen gurubundan çok duyduk alışığız ama Mazda da bu durum benim tuhafıma gitti.

Gerçi; motor PSA eğer şanzıman da bu guruba aitse normal derim... Neticede Fransız malı...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun hocam, şu an durum ney peki ?
Şu an araba Diyarbakır servise indi.Yarın Servis ile görüşüp ne yapılacak nasıl yapılacak ne zaman yapılacak onları konuşacağız. Ben görevden dolayı araba ile gitmedim.Bakalım hakkımızda hayırlısı inşallah.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bugün sabah itibarıyla halen garanti onayı bekliyorduk.Bende Mazda yı aradım. Acil durumda olduğumu arabanın bana çok lâzım olduğunu anlattım. Yarım saat geçmeden onay verildi bana da tekrar bilgi verildi.
Yâni şu anda araba yapılmaya başlandı. Akıbet hayır olur inşallah.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bugün sabah itibarıyla halen garanti onayı bekliyorduk.Bende Mazda yı aradım. Acil durumda olduğumu arabanın bana çok lâzım olduğunu anlattım. Yarım saat geçmeden onay verildi bana da tekrar bilgi verildi.
Yâni şu anda araba yapılmaya başlandı. Akıbet hayır olur inşallah.

Yani senin baskı baltayı garantiden değiştiriyorlar öyle mi, kullanıcı hatası demediler.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arkadaşlar araba perşembe günü yapıldı ancak kar sebebiyle gidip alamadım şu anda 1 metre civarı kar var ve hâlen yağmaya devam ediyor. Hayırlısı olsun inşallah.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bugün okulun kardan dolayı tatil olmasını fırsat bilip düştüm yollara. Kar yağışı sebebiyle otobüs 3 saatlik yolu 5 saatte gidebildi. Akşam saati ancak Diyarbakır a ulaşabildik.Arabayı teslim alıp hemen yola çıktım. Diyarbakır Bismil arası felaket karlı zemin,devamında kar, yağmur derken Bitlis deresi mevkiine geldik. Şu anda yolda kaza olmuş onu bekliyoruz.Bitlis e tahminî 20km mesafedeyiz.Kar yağmur çamur acayip bir yolculuk oldu.
Bunlarda arıza yapan parçanın ve Servis görevlilerinin fotoğrafları
6dcd96037c4a10ca21c2c1690144fe93.jpg
4fd16d6bc08ca245e346c5711cfbb5ef.jpg
e103cff9c119b6b59ee9a48e3a9d4f85.jpg

Not:Baskı balata ile beraber debriyaj bilyasıda Garanti kapsamında değişmiş.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Yalnız burada anlayamadığım bir olay daha var.Diyarbakır çıkışında karlı zemin de ABS ve DSC ışıkları yandı ve Bismil e kadar yanık kaldı. Bismil de biraz durdum. Tekrar hareket edince ikiside söndü yolda baktım bir daha yanmadı.Şimdi ise tekrar karlı zemine geldim ve ikisi de geri yandı. Sabit bir şekilde yanık kalıyor ikisi de
Yolda ustayı aradım sordum karlı zemin olduğundan yanıyor dedi.
435ea551bc1eaef386c51eb40a3931a4.jpg

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bu arada ABS değilde DSC ışığının bir süre yanık kalmasını ben daha önce de gordum.Bozuk çakıllı kaygan zeminlerde giderken öyle yapıyordu bazen.Özellikle de köy yollarında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun hocam, Allah kazasız belasız eskitmeyi nasip etsin... Bu arada son fotoğraf tam; "aracınız kaç kilometrede" konusu için çekilmiş gibi... :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun tekrardan, ben de geçmişte erimiş bir asfaltta geçtiğimde bir süre ışık yanmıştı ama Abs hiç yanmadı.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
DSC bazı bozuk yollarda kısa süreliğine de olsa yanabiliyor.Abs ' de kaygan zeminde yaptığınız frenleme sonrasında yanmış olabilir fakat çok uzun süre yanmasına anlam veremedim.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bu arada birşey daha farkettim bu ışıklar yanıkken hız sabitleme de çalışmıyordu sabah ışıklar söndü hız sabitleme çalışmaya başladı.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hız sabitleyici çalışıyorken DSC devreye girdiği an hız sabitleyici güvenlik amaçlı devreden çıkar.Mevcut DSC lambası yanıyorken Hız sabitleyici devreye girmeyecektir.Keza ABS için de aynı şey geçerli olabilir.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bugün Gaziantep servisteki ustaya ve bu işlerden iyi anlayan bir arkadaşa da durumu sordum ve aynı cevabı aldım. Araba karlı zeminde sürekli kayma yaptığı zaman bu ışıklar yanar normaldir dediler. Hatta bugün karlı okul yolunda kullandım yine ışıklar yandı.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Geçmiş olsun hocam, Allah kazasız belasız eskitmeyi nasip etsin... Bu arada son fotoğraf tam; "aracınız kaç kilometrede" konusu için çekilmiş gibi... :D
Evet abi km iyi denk gelmiş. Aslında ben farkettim tam 33333 olunca anı olsun diye bir resmini çekeyim dedim ama gece karlı yol şartlarında unuttum.Çünkü bu resmi çektiğim an eve 100km uzaklıktaydım,gece saat 12ye geliyordu ve benim sabah dersim vardı eve yetişmek zorundaydım. Hatta bu resimden 2saat sonra eve 45 km kala 2 araba yolda tipiye yakalandık ve kara saplanıp kaldık.Her yeri aramamiza rağmen kimse yardıma gelmedi sabaha kadar arabada beklemek zorunda kaldık.
4e43ee29b4f13a49c27a6434bb7d5764.jpg
71207c2d2fa94c175e5236190b9fd613.jpg

0bfa0977d9d1a3761e0ee076bdc8c479.jpg

Son düzenleme:

Üst Alt